• Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Námestovom, dorastenci nestačili na Ružomberok
Dorast / MFK Dukla BB / 05.09.2023

Počas prvých septembrových dní sa naše dorastenecké kategórie stretli s Ružomberkom, žiaci si zmerali sily s Námestovom a žiacke B-tímy hostili Banskú Štiavnicu. V akcii už boli aj naše dievčatá, ktoré odštartovali sezónu proti Prievidzi.

Devätnástka nestačila na Ružomberok

Naši starší dorastenci doma podľahli Ružomberku, keď sa im nepodarilo skórovať a hostia rozhodli o svojom víťazstve tromi gólmi v druhom polčase. Nasledujúci zápas odohrá naša U19 v piatok 15. septembra od 11.00 h na pôde FC Spartak Trnava.

I. LSD U19 – 4. kolo – piatok 01.09.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:3 (0:0)

Góly: 51. Husarčík, 63. Švehla, 81. Marek. ŽK: 80. Dagnoli – 13. Kováčik, 70. Dvorský, 77. Marek.

Zostava MFK Dukla U19: Lukáč – Baláž, Murčo, Bača (57. Dagnoli), Kuruc (57. G. Kaliský), Murín (C), Pinďura, Zachar (61. Puzder), Števonka (71. S. Greško), Straka, Mikušiak. Tréner: M. Poljovka.

---

Sedemnástka prišla o body v závere

Naši mladší dorastenci U17 vyhrávali na ihrisku Ružomberka po góle Kristiána Kobzoša až do 85. minúty, ale domáci dvomi gólmi v krátkom slede otočili zápas. Naša sedemnástka sa najbližšie predstaví doma v Kremničke, kde v piatok 15. septembra o 11.00 h privíta rovesníkov z FC Spartak Trnava.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Snažili sme sa otupiť silné stránky súpera, a to bola individuálna kvalita vpredu a v krídelných priestoroch, čo sa nám aj darilo. Naopak, keď sme mali loptu na svojich kopačkách, snažili sme sa hrať kolmo a rýchlo smerom k súperovej bráne. Kombinácie nám vychádzali, boli sme nebezpečnejším družstvom v prvom polčase. Žiaľ na začiatku druhého polčasu sa zranil Filip Kráľ, museli sme spraviť zmeny, čo bolo aj cítiť v hre smerom dopredu. Súper bol viac dominantný, ale naša defenzíva fungovala spoľahlivo a nepúšťali sme súpera do gólových príležitostí. Naopak, po jednej z kontier sme sa ujali vedenia, keď Peter Korčok a Kristián Kobzoš skvele vyriešili brejkovú situáciu a druhý menovaný poslal loptu do prázdnej brány. Žiaľ, o víťazstvo sme prišli štyri minúty pred koncom, keď sme za dve minúty inkasovali dva góly. Chlapcov chceme pochváliť za prístup a nasadenie.Len takýmto spôsobom sa budú posúvať vpred.“

I. LMD U17 –4. kolo – piatok 01.09.2023, 11.00 h – Likavka

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 85. Jevoš, 86. Bačík – 59. Kobzoš. ŽK: 90. Jevoš – 52. Rubint, 60. Nevedel.

Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – K. Abrahám, Komora, Nemec, Rubint, M. Chromek (C), Siviček, Kobzoš, Korčok, Nevedel (77. Briscoli), Kráľ (48. Zbyňovský). Tréner: C. Csányi.

---

Šestnástka Ružomberku taktiež tesne podľahla

Aj naši mladší dorastenci U16 išli na ihrisku Ružomberka do vedenia, dokonca dvakrát. O oba zásahy Dukly sa postaral René Stoľar. Domáci ale v druhom polčase otočili stav stretnutia vo svoj prospech. Naša šestnástka sa stretne v Kremničke s Trnavou v piatok 15. septembra o 13.15 h.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Do zápasu v Ružomberku sme vstúpili dobre.Hoci boli domáci aktívnejší, nám sa podarilo po ich chybe v rozohrávke a strele Stoľara z vyše tridsiatich metrov ísť do vedenia. Domáci však zakrátko vyrovnali po peknej strele z hranice pokutového územia. V závere prvého polčasu sme sa dostali opäť do vedenia po rýchlej kolmej akcii až po krásne zakončenie Stoľara. V druhom polčase sme čelili obrovskému tlaku súpera, ktorému sme hlavne vďaka brankárovi Pálkovi dlho odolávali. Ružomberok vyrovnal po pokutovom kope, ktorý so šťastím premenil. V závere sme si nepostrážili hráčov v pokutovom území a tri minúty pred koncom inkasovali.V tvárach chalanov bolo vidieť obrovské sklamanie, pretože za bojovnosť a nasadenie si bodovať zaslúžili. Ako tréneri môžeme byť hrdí za ich prístup a veríme, že sa čoskoro dostavia aj body.“

I. LMD U16 – 4. kolo – piatok 01.09.2023, 13.15 h, Likavka

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:2)

Góly: 21. Fedor, 59. Sahul (pen.), 77. Kubačka – 14. a 40. Stoľar. ŽK: 77. Lacko, 80. Kaprálik.

Zostava MFK Dukla U16: Pálka – Hajdúch, Hollý (64. A. Chromek), Ta. Ferenc (C), Stoľar, Maslák (41. Kubalák), Mališ (64. Page), Balaj, Gömori (41. Bednarčík), Vidhold (57. Čupka), Vierik. Tréner: M. Strelec.

---

Pätnástke nevyšiel proti Námestovu úvod zápasu

Naši starší žiaci U15 inkasovali doma s Námestovom v úvodnej 5-minútovke hneď dvakrát. Hostia pridali v 39. minúte svoj tretí zásah a nášmu tímu sa už nepodarilo skórovať. Nasledujúci zápas odohrá naša pätnástka v nedeľu 10. septembra od 10.00 h v Kysuckom Novom Meste.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu, akoby sa nám nič nemohlo stať a súper sa zdolá sám. Rýchlo sme prehrávali 0:2, a aj napriek zlepšeniu a miernej hernej prevahe nám chýbala kvalita v útočnej zóne na prekonanie brániaceho súpera, ktorý mal fyzicky navrch. Keďže futbal sa hrá na góly a my robíme chyby, po ktorých ich ľahko dostávame, súper vyhral zaslúžene.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 10.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 0:3 (0:3)

Góly: 2. Michalčík, 5. Zubaj, 39. Murín.

Zostava MFK Dukla U15:Sokol – Jančiar (40. Krnáč), M. Kmeť (40. Krajčovič), Šulek,Kapralov – Gábriš (40. Genči), Gondáš, Kočvara(40. Čatloš) – Herédy (50. Nátny), Penksa (C), V. Pecník.

---

Štrnástka s Námestovom remizovala po prestrelke v prvom polčase

Naši starší žiaci U14 odohrali s rovesníkmi z Námestova divoký prvý polčas, v ktorom oba tímy skórovali trikrát. V druhom polčase sa už naopak skóre nemenilo. Duklu poslal do vedenia Matúš Žambor, na 2:3 znížil Matej Záhorec a vyrovnávajúci gól vsietil Tomáš Ďubek. Naša štrnástka sa najbližšie predstaví v nedeľu 10. septembra o 12.00 h v Kysuckom Novom Meste.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Zápas sme začali aktívne a podarilo sa nám otvoriť skóre zápasu. Po tomto góle naša aktivita upadla, čo súper využil a po individuálnych chybách sme inkasovali tri rýchle góly, na ktoré sme dokázali rýchlo zareagovať a ešte v prvom polčase sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom ako súper, avšak gól sa nám už streliť nepodarilo.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 12.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:3 (3:3)

Góly: 12. Žambor, 25. Záhorec, 35. Ďubek – 17. a 24. Gužík, 21. Urbaník. ŽK: 66. Bevíz, 67. Poljovka – 48. M. Horváth.

Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš – Lauko (36. Bevíz), Ďubek, Holubčík (36. Goral), Poljovka, Šimko (C), Žambor (36. Ró. Holík), Macho (48. Kaštiel), Lepieš, Záhorec (48. Lačný), P. Horváth. Tréner: P. Nemčík.

---

Trinástka naďalej stopercentná

Naši mladší žiaci U13 vyhrali aj svoj tretí zápas v sezóne, keď deklasovali domáce Námestovo. Na výsledku 0:8 sa hetrikom podieľal Leo Schmidtmayer. Naša trinástka bude najbližšie v akcii v sobotu 9. septembra o 10.00 h, keď v Selciach privíta Kysucké Nové Mesto.

Mário Markovič, tréner MFK Dukla U13:„Napriek tomu, že sa nám podarilo ísť hneď v úvode zápasu do vedenia, nezačali sme moc dobre. V našej hre bolo veľa nepresností anevynútených chýb. Postupne sa ale naša hra upokojila a spresnila, vďaka čomu sme dokázali vyprodukovať niekoľko šancí. V druhom polčase sme nepoľaviliz našej aktivity a pridali  ďalšie góly. V podstate sme súpera nepustili do žiadnej šance a dohrali celý druhý polčas na súperovej polovici.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 10.00 h – Námestovo UT

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:8 (0:3)

Góly: 7., 17. a 25. Schmidtmayer, 39. Radoš, 55. L. Ružbacký, 60. T. Kaliský, 64. Driečny, 68. Mikloško.

Zostava MFK Dukla U13: Kováč – R. Valent, Nemčok, Sojak, Laco, Mikloško, Blaško, T. Kaliský, L. Ružbacký, Radoš, Schmidtmayer, Štubňa, Ščasný, Driečny, Môc. Tréner: M. Markovič.

---

Dvanástka v Námestove taktiež dominovala

Aj naši mladší žiaci U12 vyhrali aj svoj tretí zápas v sezóne, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prevýšili domáce Námestovo 8:16. Najlepším strelcom Dukly v tomto stretnutí bol 4-gólový Mário Valent. Najbližší duel čaká našu dvanástku v sobotu 9. septembra o 11.30 h, keď sa v Selciach stretne s rovesníkmi z Kysuckého Nového Mesta.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12:„Chlapci zo začiatku mali problém prispôsobiť sa dôraznejšiemu súperovi. Neskôr sa osmelili a odrazilo sa to aj na výsledku. Striedali dobré momenty z horšími. Musíme klásť väčší dôraz na zakončenie a dôraz v osobných súbojoch.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 11.30 h – Námestovo UT

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 8:16 (4:6)

Zostava a góly MFK Dukla U12:Matejkin, Donoval 1, Ri. Holík, Auxt, Ďurčík 2, M. Valent 4, A. Kmeť (C) 2, Čunderlík 1, Pirník, Lameš 1, D. Horváth 1, L. Kupec, Valuška, Modynets, F. Greško, Floch 2, To. Ferenc, Gomboš, Bruncko 2, Švantner. Tréner: D. Vernarský.

---

Dorastenky na úvod sezóny s tesnou prehrou

Naše dorastenky vo svojom prvom zápase v sezóne išli proti domácej Prievidzi do vedenia zásluhou Vanesy Gajdošíkovej. Hoci po obrate domácich vyrovnala Ela Vojteková, naše dievčatá WU19 napokon nebodovali. Aj druhý duel v sezóne odohrá naša dievčenská devätnástka vonku, a to v nedeľu 10. septembra od 11.00 h na pôde FK Pohronie.

I. LD WU19 – sk. B – 1. kolo – nedeľa 03.09.2023, 11.00 h – Handlová

FC Baník Prievidza – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:1)

Góly: 22. Kluvancová, 26. a 71. Geczyová – 15. Gajdošíková, 47. Vojteková.

Zostava MFK Dukla WU19:Durľaková (41. Hlinková) – Jančíková, Fabianová, Gajdošíková, Voskárová (41. Španová), Dobrocká, Brandysová (C), Lukach, Vojteková, Skladaná, Bibová (65. Račeková). Tréner: M. Iliaš.

---

Žiačky skórovali trikrát, na body to však nestačilo

Naše žiacky po polčase na ihrisku Prievidze vyhrávali, keď sa presadila Nina Oravcová a z priameho kopu Natália Račeková. Domáce však v úvode druhého polčasu po dvoch penaltách otočili priebežný stav a vo zvyšnom priebehu pridali aj svoj štvrtý a piaty zásah. Na priebežných 4:3 znižovala za Duklu Lucia Ďuranková. Naše dievčatá WU15 sa na pôde Pohronia predstavia v nedeľu 10. septembra o 13.00 h.

I. LŽ WU15 – sk. B – 1. kolo – nedeľa 03.09.2023, 13.00 h – Handlová

FC Baník Prievidza – MFK Dukla Banská Bystrica 5:3 (1:2)

Góly: 9., 42. (pen.), 48. (pen.) a 53. Radosová, 70. Procházková – 14. Oravcová, 33. Račeková, 68. Ďuranková.

Zostava MFK Dukla WU15: Luptáková – Račeková (C), Hlinková, Balonová, Vaníková, Fabianová, Plauchová, Kolenkášová, Bániková, Ďuranková, Klimentová, Černáková, Dubovická, Belányiová, Oravcová, Súkeníková. Tréner: M. Iliaš.

---

B-tím starších žiakov si poradil s Banskou Štiavnicou

Rezerva našich starších žiakov vyhrala tretí zápas v rade a stále je bez prehry. S Banskou Štiavnicou síce v úvode zápasu inkasovala, ale vo zvyšnom priebehu duelu skórovala štyrikrát. Nasledujúci zápas ju čaká v nedeľu 10. septembra o 10.00 h v Brezne.

II. LSŽ U15 – sk. C – 4. kolo – nedeľa 03.09.2023, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – FK Sitno Banská Štiavnica 4:1 (2:1)

Góly: 30. Baláž, 33. Debnár, 53. a 62. Genči – 3. Lauko.

Zostava MFK Dukla U15 B:Dohnálek (36. Kebis) – Strečok (C), Krnáč (42. S. Lomnický), J. Lomnický, Jančiar, Genči (65. Búry), Peciar, Králik, Kočvara (55. Perichta), Debnár, Baláž. Tréner: A. Uhliarik.

---

B-tím mladších žiakov Banskú Štiavnicu taktiež zdolal

Aj rezerva našich mladších žiakov si pripísala tretie víťazstvo v rade. Najbližšie sa predstaví v nedeľu 10. septembra o 11.45 h na ihrisku FK Brezno.