Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ružomberská ruža po rozkvitnutí v Bystrici zvädla
A tím / Jozef Ivan / 03.08.2019

Ružomberská ruža po rozkvitnutí v Bystrici zvädla

Ružomberská ruža po rozkvitnutí v Bystrici zvädla
K tretiemu majstrovskému druholigovému stretnutiu sezóny 2019/2020 a zároveň i k tretiemu na domácej pôde na Štiavničkách nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica proti druholigovému nováčikovi a po dvoch kolách i druholigovému lídrovi, rezerve prvoligového MFK Ružomberok.

K tretiemu majstrovskému druholigovému stretnutiu sezóny 2019/2020 a zároveň i k tretiemu na domácej pôde na Štiavničkách nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica proti druholigovému nováčikovi a po dvoch kolách i druholigovému lídrovi, rezerve prvoligového MFK Ružomberok. Úvod stretnutia vyšiel lepšie futbalistom Ružomberka, ktorí zásluhou rýchlonohých hráčov Bobčeka a Múdreho sa dostávali častejšie pred domáceho brankára Nôtu. V 9.minúte Bobček lobom vystrašil domáceho brankára Nôtu, ale jeho lopta išla vedľa pravej žrde domácej brány. Domáci kontrovali v 12 minúte keď Tóth hlavičkou vysunul Staršieho po pravej strane, lenže jeho únik hosťujúca obrana zlikvidovala. O niekoľko minút na to ušiel po pravej strane Starší, ale jeho center išiel na päty v šestnástke dobre postaveného domáceho Vaščáka. V 13 minúte hostia zahrávali z ľavej strany prvý rohový kop. V pokutovom území sa najlepšie zorientoval Holub a hlavou prekonal domáceho brankára Nôtu. O sedem minút neskoršie z identickej situácie tak isto po rohovom kope z ľavej strany to bol opäť Holub, ktorý prízemnou strelou poslal Ružomberok do dvojgólového vedenia. V 23 minúte centrovanú loptu Polievku z ľavej strany umiestnil za chrbát bezmocného Kohára Vaščák a upravil na 1:2. Vyrovnávajúci gól mali na kopačkách domáci Snitka, ktorého strela spoza šestnástky minula ľavú žrď hosťujúcej brány a v závere prvého polčasu i Tóth, ale i lopta z jeho hlavy išla tesne mimo hosťujúcej brány. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci futbalisti. V 53 minúte strelu Polievku po zemi hosťujúci brankár vyrazil a o minútu na to Polievkovu loptu zo zahrávaného rohového kopu z pravej strany umiestnil Prikryl za chrbát brankára Kohára a vyrovnal na 2:2. Domáci prevzali iniciatívu a ich pekné akcie oceňovali domáci diváci častým potleskom. Tretí gól a víťazstvo domácemu kolektívu zabezpečil zo štandardnej situácie Prikryl. Hostia v závere zápasu vrhli všetky sily do útoku, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo a rysujúce sa nebezpečenstvá rýchlo zažehnala.

MFK Dukla Banská Bystrica-MFK Ružomberok „B“ 3:2 /1:2/
Góly:23. min. Vaščák, 54, a 79. min. Prikryl resp. 15. min. a 20.Holub
Žlté karty:60´Madleňák ,89´Múdry
Zostava MFK Dukla: Nôta- Migaľa, Kupčík ( od 46. min. po zranení Kupčíka Gaško), Prikryl, Savič-Willwéber, Snitka -Starší, Tóth (od 77.minn. Dolný, Polievka -Vaščák ( od 48. min.Hrudkay).
MFK Ružomberok „B“:  Kohár – Ondrek, Filinský, Holub ( od 34. min. Rapoš), Madleňák – Kudlička – Jedinák, Múdry, Dopater ( od 67. min R. Švec), Almaský ( od 52. min. Kmeť) – Bobček

Rozhodovali: Filip Malárik - Pavel Jánošík, Juraj Halíček
Diváci: 1384

Povedali po zápase:

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „Bol to rovnaký zápas ako proti Žiline. Rozdiel bol v tom, že sme do polčasu strelili kontaktný gól a v druhom polčase sme tempo vystupňovali a zaslúžene sme zvíťazili.“

Peter Struhár, asistent trénera: „Do stavu 2:0 sme mali zápas pod kontrolou. Po našej nevynútenej chybe v obrane sme inkasovali a aktivitu postupne preberali na kopačky domáci futbalisti. Po zmene strán boli futbalisti Banskej Bystrice aktívnejší a zaslúžene zvíťazili v predchádzajúcich dvoch zápasoch sme prevzali réžiu nad hrou najmä po 50. minúte ich priebehu a zápasy doviedli do víťazného konca, teraz to bol pravý opak.“

Keď sa po zápase MFK Dukla Banská Bystrica – Ružomberok „B“ s odstupom času pozrel na túto fotografiu bývalý skúsený futbalový rozhodca s najvyššou kvalifikáciou vo federálnom československom futbale, povedal: „ Za našich čias platilo, že nekvalitní rozhodcovia nedostávali príležitosti rozhodovať kľúčové zápasy o čelo tabuľky či miesta z ktorých sa zostupuje. Aj keď je pravda, že jeden nevydarený zápas neovplyvní úroveň súťaže, ale jeden zlý verdikt rozhodcu môže mať v priebehu ďalšej hry podiel na faule, ktorý vyradí jedného futbalistu z aktívnej činnosti na dlhšiu dobu... (Foto: Samo Telúch)

Prvá časť letu lopty z kopačky Patrika Prikryla, ktorá rozhodla o tom, že v stretnutí MFK Dukla – Ružomberok „B“ padol aj tretí, rozhodujúci gól kvalitného futbalového zápasu, v ktorom skúsenosť a lepšia technická vyspelosť umravnili dynamiku mladého kolektívu spod Čebrate a tým MFK Dukla predstihla v tabuľke svojho súpera zásluhou lepšieho skóre. (Foto: Samo Telúch)