• Sumár mládeže: Starší dorastenci remizovali na Štiavničkách s Dunajskou Stredou
Dorast / MFK Dukal BB / 14.05.2024

Sumár mládeže: Starší dorastenci remizovali na Štiavničkách s Dunajskou Stredou

Počas prvého májového víkendu hrali súťažné zápasy všetky dorastenecké a žiacke kategórie MFK Dukla.

Devätnástka s Dunajskou Stredou bez gólov

Starší dorastenci si zahrali na Štiavničkách, ale gólovú radosť si na Národnom atletickom štadióne neužili. Aj čisté konto a remíza s rovesníkmi z Dunajskej Stredy sa však počíta. Naša devätnástka 4-zápasovú sériu bez prehry a v tabuľke jej naďalej patrí 7. miesto.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Zápas sme rozbiehali pomalšie. Veľanetrpezlivosti a nepresnosti nám nedovoľovalo dostať sa do tempa. Záver prvého a celý druhý polčas už bol z tohto pohľadu lepší a pribúdali aj šance. Efektivita je to, s čím máme problém dlhodobo. V tomto zápase nás to stálo body.“

I. LSD U19 – 22. kolo – sobota 04.05.2024, 11.00 h – Národný atletický štadión na Štiavničkách

MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 (0:0)

ŽK: 39. Kucman, 55. Pákozdi.

Zostava MFK Dukla U19:Maruniak-Pinďura,Sojka,Baláž,Wallner – Bača(46.Zachar),Murín (C) (76. M. Poljovka) – Števonka(62.Mikušiak),Zimáni,Kuruc(76.Ševčík)-  G. Kaliský(62. S. Greško).

---

Sedemnástka tentokrát bez bodu

Mladší dorastenci U17 po troch zápasoch bez prehry tentokrát nebodovali, hoci v Dunajskej Strede nakrátko viedli. V tabuľke sa nachádzajú na 9. mieste.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas proti súperovi z Dunajskej Stredy, a podľa toho vyzeral aj náš herný plán,keď sme vzadu chceli byť kompaktní, organizovaní a po zisku lopty sa dostať do brejkových situácií. Pojednej takej situácii sme sa ujali vedenia.Žiaľ, súper do polčasu otočil stav zápasu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, aj keď sme prestriedali, striedajúci hráči nepriniesli takú kvalitu a oživenie, ako v predchádzajúcich zápasoch. Odohrali sme dva náročné zápasy za štyri dni, teraz sa chceme čo najlepšie pripraviť na najbližšieho súpera z Michaloviec a poraziť ich v domácom prostredí.“

I. LMD U17 – 22. kolo – sobota 04.05.2024, 11.00 h – Dunajská Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 27. Ročiak, 33. Fehér, 72. Udvaros – 16. Kubala. ŽK: 75. K. Abrahám.

Zostava MFK Dukla U17:Hauer – Bartoš (82. Briscoli), Nemec (73. Glemba), Komora, Rusňák, Mandzák, Rubint (73. K. Abrahám), Siviček, M. Chromek (C), Kráľ (58. Korčok), Kubala (58. Kobzoš).

---

Šestnástka prišla u lídra o bod až v samom závere

Aj mladší dorastenci U16 sa v Dunajskej Strede ujali vedenia, a to v 59. minúte z penalty, ale domáci stav stretnutia otočili, pričom víťazný gól dali tiež z bieleho bodu. Naša šestnástka sa po tesnej prehre s lídrom tabuľky nachádza na predposlednej 13. priečke.

Tomáš Dzúrik, asistent trénera MFK Dukla U16: „Líder z Dunajskej Stredy začal zápas náporom, no my sme dokázali ich tlaku odolať a zhruba po štvrťhodine hry sme zistili, že sa proti tomuto súperovi dá hrať otvorený futbal. Dokázali sme si v prvom polčase vypracovať asi štyri akcie, no vo finálnej fáze sme riešili buď slabú prihrávku, alebo sa naši hráči dostali do postavenia mimo hry.V druhom polčase bol úvod rovnaký ako v prvom. Opäť sme ustáli nápor domácich a znovu sa dostávali do zápasu, čoho výsledkom bol pokutový kop, ktorý Slavinskyi premenil. Dunajská Streda vyrovnala po tom, čo sme stratili ľahkú loptu na súperovej polovici a z následného protiútoku sme už nedokázali odvrátiť loptu do bezpečia. Tesne pred koncom zápasu mal gól na hlave Fajčík. V poslednej minúte sme darovali súperovi zbytočný faul pred pokutovým územím, z následného priameho kopu lopta trafila nášho hráča stojaceho v múre do ruky a domáci mali pokutový kop, ktorý premenili.Ako realizačný tím sme na chalanov hrdí, ako sa prezentovali na ihrisku lídra.Nebáli sa hrať otvorenú partiu a pri troche šťastia sme nemuseli odísť z Dunajskej Stredy naprázdno. Veríme, že aj vo zvyšných štyroch zápasoch predvedú kvalitný výkon, za ktorý budú odmenení pozitívnym výsledkom.“

I. LMD U16 – 22. kolo – sobota 04.05.2024, 13.15 h – Dunajská Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 70. a 80. (pen.) Majoros – 59. Slavinskyi. ŽK: 57. Majoros – 80. Rovňaník.

Zostava MFK Dukla U16:Račák – Vierik (64. Rovňaník), Slavinskyi (C), Balaj, Kadlubec(64. Hajdúch) – Debnár, Hollý (64. A. Chromek) – Vidhold, Ferenc, Mališ (71. Čupka)  – Kormančík (71. Fajčík).

---

Pätnástka nestačila na Lučenec

Starší žiaci U15 podľahli súperovi z Lučenca a v tabuľke nadstavbovej skupiny Stred o umiestnenie sú na 6. pozícii.

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 11. kolo – sobota 04.05.2024, 10.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 0:4 (0:1)

Góly: 37. a 58. Faizi, 42. (pen.) a 55. Poliak. Nepr. pen.: 44. Faizi.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kolárik (59. Kubiš), Penksa, Šulek, Kočvara (41. Čatloš), Gondáš, Gabriš (53. Ostrihoň), Králik, Kapralov, M. Patráš (C), Krnáč (41. V. Pecník).

---

Štrnástka s vysokým víťazstvom

Starší žiaci U14 deklasovali rovesníkov z Lučenca a ukončili tak sériu troch prehier. Tabuľke nadstavbovej skupiny sa nachádzajú na 4. priečke.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Od prvej minúty sme boli jasne lepším mužstvom na ihrisku, takmer celý zápas sa hral len na polovici súpera. Vypracovali sme si množstvo šancí a veľa sľubných príležitosti sme nedotiahli do úspešného konca. Tento zápas sme zvládli výsledkovo jednoznačne, avšak v istých momentoch to herne nebolo úplne podľa mojich predstáv.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 5:1 (3:1)

Góly: 2. a 30. Macho, 16. Hulák, 39. Šimko, 48. L. Pecník – 35. Hrubík.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek (54. L. Bevíz) – Kaštiel (47. Lauko), Ďubek, S. Bevíz, A. Poljovka, Šimko, Lepieš (36. P. Horváth), Žambor (C), Macho (36. L. Pecník), Záhorec, Hulák.

---

Trinástka vyhrala na Liptove

Mladší žiaci U13 zareagovali na posledné nevydarené zápasy a v Liptovskom Mikuláši zvíťazili.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „V dnešnom zápase sme si chceli napraviť chuť  po nie príliš vydarených predchádzajúcich zápasoch, čo sa nám v konečnom dôsledku ajpodarilo. Od začiatku sme boli aktívni a omnoho priamočiarejší, čo nám v minulých zápasoch chýbalo. Po prvýkrát v jarnej časti sme hrali na živej tráve, z čoho v úvode prameniloniekoľko zbytočných strát, našťastie sme sa dokázali rýchlo adaptovať a spresniť našu hru. V zápase sme si dokázali vypracovať aj niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no bohužiaľ sme ich nedokázali využiť. Zápas sa nám podarilo zlomiť až v závere tromi gólmi, ktoré sme si ale objektívne povedané zaslúžili.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 21. kolo – sobota 04.05.2024, 10.00 h – Liptovský Mikuláš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (0:1)

Góly: 39. Jurčo – 11. J. Ružbacký, 41. L. Ružbacký, 62. Mikloško, 63. Sojak.

Zostava MFK Dukla U13: Podmanický, Blaško, Môc, Mikolaj, R. Valent, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Mikloško, Laco, Sojak (C), Driečny, Radoš, Nemčok, Laššák, Štubňa, F. Kováč.

---

Dvanástka taktiež úspešná

Aj mladší žiaci U12 zvíťazili na Liptove jednoznačným rozdielom. V súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách skončil zápas výsledkom 8:19.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Dobre sme kombinovali, dostávali sa do šancí a celkovo sme mali hru pod kontrolou. V druhom polčase sa súperovi podarilo streliť dva góly a dostal sa na koňa. My sme naopak zneisteli a začali kopiť chyby, po ktorých sa súper dostával do šancí a len nemohúcnosťou ich nedokázal premeniť. Nakoniec sme sa presadili aj v druhom polčase a zápas doviedli do víťazného konca. Chlapci sa musia naučiť, že chyby patria k futbalu a musia sa cez ne preniesť.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 8:19 (4:9)

Góly MFK Dukla U12:Ďurčík 3, A. Kmeť 3, Švantner 3, Modynets 2, Fajčík 2, M. Ferenc 2, Puzio 2, T. Čunderlík, J. Segeč.

Zostava MFK Dukla U12:Tob. Ferenc, Citara, Ďurčík, A. Kmeť (C), Modynets, Fajčík, Švantner, Gomboš, T. Čunderlík, M. Ferenc, T. Kaliský, Tob. Auxt, Puzio, Šimko, Lameš, Valuška, Pirnik, Rich. Holík, Segeč.

---

Juniorky víťazne

Dievčatá WU19 vyhrali v prvom kole nadstavbovej časti nad súperkami z GFC Regionálnej Akadémie, pričom hetrikom sa zaskvela DarynaLukach. V tabuľke nadstavbovej skupiny B o umiestnenie im patrí 2. miesto.

I. LD WU19 – NČ sk. B o umiestnenie – 1. kolo – nedeľa 05.05.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna Akadémia 4:1 (1:1)

Góly: 31., 61. a 64. (pen.) Lukach, 87. Gajdošíková – 38. Peťovská.

Zostava MFK Dukla WU19: Durľaková – Jančíková, Skladaná, Bibová, Brandysová (C), Voskárová, Lukach, Hlinková (46. Gajdošíková), Račeková, Fabianová, Pioppi.

---

Žiačky ťahali za kratší koniec

Dievčatá WU15 na rovesníčky z GFC Regionálnej Akadémie výsledkovo nestačili. V tabuľke nadstavbovej skupiny sú na 3. pozícii.

I. LŽ WU15 – NČ sk. B o umiestnenie – 1. kolo – nedeľa 05.05.2024, 12.00 h

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna Akadémia 0:3 (0:2)

Góly: 3. Lištiaková, 32. Stankovičová (pen.), 44. Jankovičová.

Zostava MFK Dukla WU15: Sečkárová, Plauchová, Gaňová (C), Fajčíková, Kermanová, Hrušková, Greplová, Kosorínová, Bániková, Loceková, Vetráková, Kováčová, Súkeníková, Ďuranková, Černáková, Laššanová, Udvardyová.

---

B-tím starších žiakov dominoval

Béčko našich starších žiakov zvíťazilo v Sliači v dueli s Oranjes Zvolen 7-gólovým rozdielom, a tak vyhralo aj siedmy zápas v jarnej časti, vďaka čomu sa drží na 2. mieste II. ligy skupiny C.

II. LSŽ U15 – sk. C – 20. kolo – sobota 04.05.2024, 10.00 h – Sliač

Oranjes Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica B 0:7 (0:1)

Góly: 16. Drozd, 41. a 64. Tonhauser, 45. a 49. M. Holubčík, 53. Rób. Holík (pen.), 69. Nátny. ŽK: 25. Gašpar, 70. Bezdeda.

Zostava MFK Dukla U15 B:Hamza (53. Kebis) – Rób. Holík, Peciar (C), J. Lomnický (49. Kupec), Nátny, Búry (53. Peciar), M. Holubčík, Drozd, Jančiar, Debnár, Tonhauser.

---

B-tím mladších žiakov vyhral tiež

Aj rezerva našich mladších žiakov v Sliači zdolala súpera zo Zvolena. Po piatich zápasoch bez prehry jej v tabuľke patrí 3. priečka.