Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sumár mládeže: Proti Trenčínu bodovala naplno sedemnástka
Dorast / BBonline.sk / 05.12.2023

Sumár mládeže: Proti Trenčínu bodovala naplno sedemnástka

Sumár mládeže: Proti Trenčínu bodovala naplno sedemnástka
V prvú decembrovú sobotu boli v akcii aj dorastenecké tímy MFK Dukla Banská Bystrica, keď si zmerali sily s rovesníkmi z AS Trenčín.

Devätnástka zakončila jeseň prehrou

Naši starší dorastenci v poslednom jesennom kole podľahli na Mestskom mládežníckom štadióne lídrovi tabuľky z Trenčína. V závere stretnutia skorigoval na konečných 1:3 Marko Ševčík. Naša U19 je momentálne na 11. priečke, ale trináste Košice, s 2-bodovou stratou, majú pred sebou ešte dohrávku.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Proti súperovi ako je Trenčín by sme na úspech potrebovali výkon na hranici svojich možností, a to sa dnes nestalo. Úvod nebol z našej strany zlý a aj sme sa dostali do dvoch náznakov šancí. Ešte do polčasu sme však dostali dva góly po situáciách, ktoré by sme mali v defenzíve zvládať, a to sa ukázalo ako rozhodujúce. V druhom polčase sme po vylúčení súperovho hráča síce mali optickú prevahu, ale šancí na vyrovnanie minimum. Naopak, súper stále hrozil.“

I. LSD U19 – 14. kolo – sobota 02.12.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:3 (0:2)

Góly: 87. Ševčík – 19. a 64. Uchegbu, 42. Fiala. ŽK: 75. A. Baláž, 90. Synak. ČK: 48. Prekop.

Zostava MFK Dukla U19: M. Lukáč - Málek, A. Baláž, Synak, Pinďura – S. Greško (46. Zachar), Bača (80. Ševčík) - Mikušiak, Murín (C), Kuruc (46. Števonka) – G. Kaliský.

Sedemnástka vonku vyhrala

Rovesníkov z Trenčína zdolali vonku naši mladší dorastenci U17, ktorí sa tak posunuli na 10. miesto. V jesennej časti ich čaká ešte dohrávka, a to v nedeľu 10. decembra v Michalovciach.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Zápas v Trenčíne sme odohrali za neustáleho sneženia na náročnom teréne. Herný plán sme sa snažili prispôsobiť daným podmienkam. Prvý polčas bol ako na hojdačke, keď sme sa ujali vedenia po štandardnej situácii. Dobre sme vykrývali priestor na vlastnej polovici a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Súper po dvoch našich chybách, ktoré pramenili z náročného terénu, otočil stav za tri minúty a išiel do vedenia. Ku koncu polčasu sme naopak my využili nedorozumenia v defenzíve domácich a otočili skóre zápasu v náš prospech. V druhom polčase sa nám podarilo ešte raz skórovať a s dobre organizovanou defenzívou sme zápas doviedli do víťazného konca. Sme radi, že sme zápas výsledkovo zvládli a nikto sa nezranil.“

I. LMD U17 – 14. kolo – sobota 02.12.2023, 11.00 h – Trenčín UT

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (2:3)

Góly: 32. Šimko, 35. Orolín – 23. Komora, 41. Mandzák, 44. Rubint, 61. Kráľ. ŽK: 88. Korčok.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – N. Bartoš, Komora, Rusňák, Mandzák, Rubint, M. Chromek (C), Siviček, Stoľár (79. Glemba), Kráľ (65. Korčok), Kobzoš (79. K. Abrahám).

Šestnástka na snehu prehrala

Naši mladší dorastenci U16 podľahli vonku druhému celku tabuľky rozdielom triedy. Jesennú časť zakončia v nedeľu 10. decembra dohrávkou v Michalovciach.

Marian Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Zápas v Trenčíne sa odohral v ťažkých podmienkach, kde ihrisko bolo pokryté 4-centimetrovou snehovou vrstvou, takže sa viac bojovalo ako hral futbal. Nás domáci v úvode potrestali po dvoch situáciách, kde sme školácky bránili v pokutovom území. Dokázali sme si vypracovať vyloženú šancu na zníženie, no tá gólom neskončila. V druhom polčase sa ukázala vyššia kvalita Trenčína, ktorý pridal ešte ďalšie tri góly. Nás môže tešiť aspoň to, že sme dokázali streliť gól a nikto sa nezranil. Veríme, že o týždeň v Michalovciach budú podmienky pre futbal regulárne.“

I. LMD U16 – 14. kolo – sobota 02.12.2023, 13.15 h – Trenčín UT

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (2:0)

Góly: 7. a 21. Gavenda, 49. Kasana, 54. Behan, 65. Grieč – 55. Škuta.

Zostava MFK Dukla U16: Račák – Slavinskyi, Kadlubec (64. Vierik), Tad. Ferenc (C), P. Illés (64. Hollý), Page (64. Gömori), Škuta, Balaj, Debnár (41. A. Chromek), Mališ, Vidhold (41. Kubalák).