• Aktuality
  • Dorast Dukly vyhral v Michalovciach, žiaci na suverénnu Žilinu nemali
Dorast / MFK Dukla (PR) / 14.02.2022

Dorast Dukly vyhral v Michalovciach, žiaci na suverénnu Žilinu nemali

Zo zápasu v Michalovciach (web MFK Zemplín, R. Andrejov)

Zo zápasu v Michalovciach (web MFK Zemplín, R. Andrejov)

V sobotu odohrali prvé jarné ligové stretnutia v našej najvyššej súťaži na Slovensku starší dorastenci a starší žiaci MFK Dukla Banská Bystrica. Potešila nás U19-ka dôležitou výhrou v Michalovciach. Naše tímy U15 a U14 doma privítali Žilinčanov, ktorí neprehrali doposiaľ ani jeden duel a rolu favorita mladí ´šošoni´ potvrdili.

U-19:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 2. Jackuliak. Rozhodoval: Benedik. ŽK: Bujňaček - Svetlík.

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž – Kvietok, Klimpl, Červeň, Šimorka – Horváth, Köröš, Kandala – Svetlík, D. Rusko, Jackuliak (77. Ždánsky)

Na východe Slovenska sa hral zaujímavý futbal s dôrazom na obranu. Náš tím išiel do vedenia už v druhej minúte. Jackuliak sa zmocnil lopty po zlej hlavičke domáceho Loffaya, rýchlo prenikol dopredu, obrana súpera mu nestíhala a našťastie ho ani nefaulovala, takže náš útočník mohol otvoriť skóre – 0:1. Následne mali Zemplínčania miernu prevahu, ale do šancí sa nedostávali. Defenzíva Dukly pracovala spoľahlivo, pri jednej z možností súpera nás podržal brankár. Na našej strane zaujali nožničky Jackuliaka, keď tesne minul pravú žrď svätyne Mišinu a prienik Ruska, ktorý zakončoval z uhla, hoci mohol voliť prihrávku nabiehajúcim spoluhráčom.

Ani po zmene strán neboli Michalovčania vpredu obzvlášť nebezpeční. Hoci mali tlak úvodnú štvrťhodinku, vytvorili si len jednu tutovku, keď Üvegeš sa z metra zoči – voči Balážovi nepresadil. Ten predviedol reflexívny zákrok. Po hodine hry začali hrať dorastenci Dukly umne, najmä v defenzíve poctivo pracovali a po dobrom výkone si odniesli z východu republiky dôležité tri body do tabuľky.

Výhru v Michalovciach zhodnotil nový tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Zápas ovplyvnil jeden fakt, že sme dali rýchlo vedúci gól, čo bolo pre nás veľmi pozitívne. Udialo sa tak po individuálnej akcii, keď sa presadil David Jackuliak a otvorili sme hneď  v druhej minúte skóre. Do polčasu sme v podstate zápas kontrolovali a mohli sme zvýšiť vedenie. Súpera sme pustili iba do dvoch solídnych situácii, v jednej gólovej nás podržal brankár Baláž. Od druhého polčasu do zhruba 60-tej minúte nás domáci zatlačili, boli aktívnejší, riešili sme situácie o niečo horšie než v prvom polčase, tým pádom z toho vzniklo viac nebezpečných situácií pred našou bránkou. Avšak znovu za prispenia celej defenzívy a brankára Baláža sme to ustáli. Od 60-tej minúty to už bolo vyrovnanejšie, dostali sme zápas do takej podoby, že sme ho mali relatívne pod kontrolou a zvíťazili sme.“

Ostatné výsledky:

Podbrezová – Žilina 3:3, Košice – Petržalka 1:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v piatok 18. februára o 13.00 hodine doma na Štiavničkách, kde na umelej tráve privítajú v derby FK Železiarne Podbrezová.

Poradie:

Naša U 19-ka je so šestnástimi bodmi na 10. mieste. O bod menej majú za nami na jedenástej priečke Podbrezovčania. Michalovce sú s náskokom dvoch bodov na ôsmej priečke. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 32 bodov.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:5 (0:1)

Góly: Smák 2, Tichý 2, Murček

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský, Chromek, Rubint, Králik – Glemba, Stacho, Korčok – Kobzoš, Jedlička (61. Pažout), Korim (61. Zbyňovský)

U 15-ka Dukly privítala doma vedúcu Žilinu v dohrávke posledného jesenného kola už s istotou postupu do nadstavbovej časti súťaže o majstrovský titul zo štvrtého miesta skupiny stred. V tomto zápase teda už o body ani tak nešlo, ale napriek tomu sme chceli potrápiť favorita, čo sa v prvom polčase aj dialo. Hoci sme gól nedali, mali sme viacero šancí a prehrávali sme iba 0:1. Druhý polčas už bol zo strany hostí lepší, naši žiaci sa nevedeli Žilinčanom vyrovnať a prehrávali 0:3. Škoda však dvoch ďalších lacných gólov v poslednej minúte stretnutia. Aj preto výsledok vyznieva príliš kruto.

Duel so Žilinou nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Dohrávku z jesene proti najlepšiemu súperovi v súťaži sme odohrali netypicky pomedzi prípravné zápasy. Tak ako všetkých, aj nás trápia absencie zo zdravotných dôvodov, no na toto sa vyhovárať nemôžeme. Snahu chalanom v zápase uprieť nemožno, no kvalita jednotlivcov a z toho súvisiaca aj kvalita v súhre bola na strane súpera. Najväčší rozdiel bol vidieť v intenzite pri herných činnostiach, kedy sme sa nevedeli súperovi vyrovnať. My sme chceli byť dôrazný v osobných súbojoch v stredovej zóne, využívať voľné priestory na súperovej polovici na rýchle protiútoky, z tohto pohľadu prvý polčas nebol zlý z našej strany. Mali sme aj nejaké dobré šance, škoda, že sme výsledkovo viac súperovi nesťažili cestu za víťazstvom. Mrzia dva lacné góly inkasované v poslednej minúte, kvôli ktorým ten výsledok pre nás vyzerá ťažko. Z celkového pohľadu sme jesennú časť ukončili s druhým najlepším útokom a druhou najlepšou obranou práve po Žiline, preto ten výrazný výsledok mrzí.“

Ostatné výsledky:

Lučenec – Pohronie 1:3, Podbrezová – Martin 2:1

PROGRAM:

V 1. ligy starších žiakov sa naša pätnástka teší na vyžrebovanie nadstavby o majstrovský titul, najbližšie sa predstaví v prípravnom zápase v nedeľu 20. februára o 11.00 hodine na umelej tráva na Štiavničkách a súperom bude Inter Bratislava.

Poradie:

Chlapci z Dukly U15 končia v tabuľke 1. ligy starších žiakov, skupiny stred na štvrtom mieste s 21 bodmi, prvá Žilina ich má 25, ale ešte dva zápasy odohrá. Doposiaľ ju nik nezdolal.  

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:5 (0:2)

Góly: Vidhold – Michalík 2, Hrobárik, Barčík, Rýs

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Kostúr (62' Lichý), Illéš, Bednarčík, Hajdúch (55' Fuchs) – Debnár, Chromek – Vidhold, Ferenc (55' Štefanovský), Čupka (62' Penksa) – Page. 

Štrnástka Dukly bojovala proti silnému súperovi, ktorý doposiaľ nestratil ani bod. Od začiatku Žilinčania ovládli hru a trestali naše chyby. Išli do polčasového dvojgólového vedenia, ktoré po zmene strán navýšili. Naši chlapci v druhom polčase boli už vyrovnanejší lídrovi súťaže, vytvorili si aj gólové príležitosti, no premenili iba jednu Vidholdom, ktorý znížil na 1:4.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Na úvod sezóny to bol celkom zaujímavý zápas. Súper potvrdil svoju kvalitu. Od prvej minúty sa snažil hrať nátlakovo a rozhodnúť zápas už do polčasu, čo sa mu aj podarilo. Po našich individuálnych chybách sa dostal do vedenia. Predčil nás hlavne v rýchlosti a ovládaní lopty. Druhý polčas bol z našej strany lepší, vytvorili sme si aj šance, bohužiaľ premenili sme iba jednu. Chlapci ukázali, že futbal hrať vedia, ale na kvalitného súpera to bolo málo.“

Ostatné výsledky:

Lučenec – Pohronie 0:2, Podbrezová – Martin 0:5.

PROGRAM:

Naša štrnástka Dukly odohrá najbližšie prípravný zápas s Interom Bratislavanedeľu 20. februára13.00 hodine.

Poradie:

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke 1. lige starších žiakov, skupiny stred na štvrtom mieste, majú 19 bodov. Žilina je so ziskom 27 bodov s bilanciou 9-0-0 na prvom mieste a dohrá ešte dve stretnutia z jesene počas tohto mesiaca.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Starší dorastenci opäť vyhrali, proti Pohroniu sa darilo aj pätnástke a mladším žiakom

Čítať viac
Žiaci

Štrnástka Dukly dokázala zvíťaziť v Košiciach

Čítať viac
A tím

Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej

Čítať viac
A tím

Lístky na posledný domáci zápas jesene MFK DUKLA B.Bystrica - ŽP Podbrezová v predaji

Čítať viac
Dorast

Sobota 4.3.2023

Čítať viac
A tím

Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s Petržalkou, štrnástka a mladší žiaci víťazne proti Zvolenu

Čítať viac