• Ženský tím iba tesne prehral v Ružomberku
Ženy / MFK Dukla (PR) / 23.08.2022

Ženský tím iba tesne prehral v Ružomberku

zo zápasu v Ružomberku, Duklistky v modrom

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 4. kole najvyššej súťaže na Slovensku cestovali v oklieštenej zostave (zdravotné problémy) na pôdu súpera a stretli sa s jedným zo silnejších tímov ligy - Ružomberčankami. Odohrali s nimi vyrovnaný zápas, no napokon podľahli tesne 0:1.

Od úvodu zápasu bolo zrejmé, že sa jedná o zápas dvoch vyrovnaných tímov. Prvý polčas sa takmer celý hral najmä medzi 16-kami, hráčky zvádzali medzi sebou ostré súboje, neraz až na hrane pravidiel. Bolo tak minimum šancí na ohrozenie jednej, či druhej brankárky. Zaujímavú akciu predviedla v 19. minúte naša Lenka Mazuchová, keď zo svojej strany strieľala k protiľahlej žrdi, loptu však pekným zákrokom vytlačila brankárka Králiková. V 31. minúte zahrávali domáce hráčky štandardnú situáciu a z priameho kopu mierili tesne nad brvno. Pred koncom prvého polčasu sa pekným futbalovým momentom predviedla Duklistka Dunajská. Pätičkou zasekla hráčku a následne efektívnou kľučkou prešla aj cez druhú hráčku, ani z tohto prečíslenia však Bystričanky nevyťažili vyloženú šancu.

Do druhého polčasu nastúpili o niečo aktívnejšie Ružomberčanky a v úvodných minútach sa hralo takmer výlučne na našej polovici. Domáce hrozili najmä po štandardných situáciách, v dôsledku faulov Duklistiek, ktorými dokázal súper viackrát ohroziť bránku Kopernickej, ako napríklad strela novej posily Ružomberka zo Žiliny Sirejovej, ktorá z priameho kopu trafila brvno. Osudný bol pre bystrický ženský tím priamy kop z 59. minúty, po ktorom Herbríková síce odvrátila nebezpečný center, ale len do Brandysovej, od ktorej sa lopta nešťastne odrazila k spomínanej Sirejovej, ktorá ostala osamotená pred našou gólmankou a ponúknutú príležitosť premenila – 1:0. Po inkasovanom góle zaktivizovali svoju hru Duklistky a v 65. minúte ohrozila bránku prízemnou strelou Mazuchová, Králiková však bola pozorná. V 67. minúte opäť pekné strela z priameho kopu, keď takmer z polovice ihriska Sirejová trafila prudkou strelou spojnicu. Banskobystričankám sa v posledných minútach už nepodarilo dostať pod sústavný tlak domáce družstvo a vytvárať si vyložené šance a tak si z Ružomberka odniesli najtesnejšiu prehru. Chýbala nám najmä kvalitná útočníčka Paterová, v obrane tiež Mileiová.

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 59. Sirejová. Rozhodoval: Scherer. ŽK: Dunajská (Dukla). Diváci: 40.

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická – Šimová, Herbríková, Jančíková, Čierniková – Brandysová, Madajová – Mazuchová,  Dunajská, Matušková – Briššová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „Dovolím si tvrdiť, že zápas to bol veľmi vyrovnaný. Na rozdiel od nášho posledného súboja v minulej sezóne sme boli Ružomberku vyrovnaným súperom. O to viac nás mrzí smolne inkasovaný gól v druhom polčase, ktorý rozhodol o našej prehre. Dievčatá však opäť podali bojovný výkon, s ostrými súperkami zviedli viacero tvrdých súbojov. Dúfame, že súperovi prehru oplatíme už túto stredu v 1. kole Slovenského Pohára na domácom ihrisku v Kremničke.“

Lenka Mazuchová, stredná krídelníčka Dukly: „Zápas bol vyrovnaný a vyvíjal sa poväčšine v strede ihriska. Keďže nám chýbalo pár hráčok zo základnej zostavy kvôli chorobe, tak sme museli hrať s novou obrannou formáciou. Týmto by som chcela pochváliť moju spoluhráčku Lýdiu Čiernikovú, ktorá na kraji obrany hrala po prvýkrát, no aj napriek tomu predviedla skvelý výkon. Som prekvapená ako nám obrana fungovala. Mali sme pár šancí, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Súper hral celý čas bojovne, čo sa im aj vyplatilo a v 59. minúte sme inkasovali smolný gól, ktorý určite zamrzí. Aj napriek tomu sme bojovali jedna za druhú až do konca zápasu. Bohužiaľ sa nám to nevydarilo, chýbalo nám kúsok šťastia a tak sme z Ružomberka odchádzali bez bodového zisku.“

Žilina – Slovan 0:9, Trnava – Trenčín 6:1.

V 5. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica doma v Kremničke. V sobotu 27. augusta o 16.00 hodine nastúpia proti lídrovi tabuľky FC Spartak Trnava. Ešte predtým odohrajú pohárový zápas v Kremničke, konkrétne v stredu 24. augusta o 17.00 hodine proti Ružomberku, s ktorým si merali sily práve posledne v lige.

1. Trnava 12b, 2. Slovan 10b, 3. Ružomberok 9b, 4. Myjava 6b*, 5. B. BYSTRICA 6b, 6. Trenčín 6b, 7. Petržalka 3b*, 8. Topoľčany 1b*, 9. N. Zámky 0b*, 10. Žilina 0b.

* - družstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

V Púchove jasná výhra Dukly s čistým kontom Hrušku

Každý má rád chválu, fanúšik najradšej pekný futbal a víťazstvá svojich ( alebo o futbalovej sobote, po tejto sobote, ale aj o ďalšej futbalovej robote )

Nad Liptovským Mikulášom sme zvíťazili dvoma gólmi Polievku

Dukla proti Podbrezovej dominovala a získala prvé body v nadstavbovej časti

V úmornej horúčave medzišestnástkový futbal so zaslúženým 100. víťazstvom MFK Dukla v II. lige v samostatnej SR

Anton Dragúň: „Juračka mal 18 rokov, keď som ho zabudoval do zostavy Dukly!“