Dorast / MFK Dukla BB / 29.05.2024

Sumár mládeže: Starší dorastenci predviedli parádny obrat

Počas posledného májového víkendu nás potešili najmä naši starší dorastenci. Darilo sa aj starším žiakom U14 či mladším žiakom.

Devätnástka otočila trojgólové manko

Starší dorastenci prehrávali s rovesníkmi z Prešova od 33. minúty už 0:3, ale nevzdali sa a zápas otočili piatimi gólmi v rade. Záver duelu poznačila strkanica, po ktorej hlavný arbiter vylúčil za údery a sotenie troch hráčov hostí. Našej devätnástke patrí v tabuľke 8. miesto.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19:„Úvodnú tretinu zápasu sme na ihrisku ani neboli a v nej sa pozitíva nájsť nedajú. Dôležitý bol gól do kabíny na 1:3 pretože ten nám dal nádej so zápasom ešte niečo urobiť. To sa nám v divokom druhom polčase aj podarilo. Družstvo si za preukázaný charakter zaslúži pochvalu.“

I. LSD U19 – 25. kolo – sobota 25.05.2024, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Tatran Prešov 5:3 (1:3)

Góly: 42. Baláž, 48. Kuruc, 68. a 85. Murín, 90. Sojka – 14. Vadaš, 29. Novotňák, 33. Michlík. ŽK: 40. Murín, 61. Baláž, 89. Števonka – 35. Zolotovetskyi, 45. Bukovinský, 85. Mikloš. ČK: 59. M. Poljovka (tréner), 89. Murín (po druhej ŽK) – 89. Mahurskyy, 89. Bukovinský, 89. Varga.

Zostava MFK Dukla U19:Malec-Pinďura,Sojka,Baláž,Wallner – Murín (C),Zachar – Mikušiak(46.Števonka),Zimáni(56.Bača),Kuruc(86.Málek) – Ševčík(46. G. Kaliský).

---

Sedemnástka v Ličartovciach nebodovala

Mladší dorastenci U17 skórovali v Ličartovciach proti domácemu Prešovu ako prví, ale v záverečných minútach o body prišli. V tabuľke sú však naďalej na 7. mieste.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do Ličartoviec sme cestovali s úmyslom potvrdiť hernú pohodu a dobrú športovú formu, no súper bol od začiatku pohyblivejší, aktívnejší, lepšie kombinoval v krídelných priestoroch, ale bez gólových príležitostí. My sme sa spoliehali na rýchly prechod po zisku lopty do ofenzívy, no naše pološance neskončili gólom. V druhom polčase po brejkovej situácii sme sa ujali vedenia, následne na to sme mali dve dobré situácie na skórovanie, no nevyužili sme ich. Postupom času nás súper dostal pod tlak, nedarilo sa nám loptu podržať na našich kopačkách a po dvoch nedorozumeniach súper otočil výsledok zápasu vo svoj prospech.“

I. LMD U17 – 25. kolo – sobota 25.05.2024, 11.00 h – Ličartovce

FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 72. a 89. Rabatin – 59. Korčok. ŽK: 51. Griger – 51. Dvoran.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Stupavský (51. Rusňák), Komora, K. Abrahám, Mandzák, M. Chromek (C), Siviček, Rubint, Kobzoš (79. Briscoli), Korčok (68. Kráľ), Kubala.

---

Šestnástka s Prešovom remizovala

Mladší dorastenci uhrali na ihrisku prešovského Tatrana bod, a tak sa pred ním udržali na 12. pozícii.

Tomáš Dzúrik, asistent trénera MFK Dukla U16: „Počas celého zápasu proti Prešovu sme mali viac loptu na svojich kopačkách, ale náš výkon nebol ideálny.Najväčší problém nám robilo presadiť sa v poslednej tretine ihriska. Domáci boli dôraznejší a súbojovejší, z čoho pramenil aj ich prvý gól. Druhú šancu domácich na gól zneškodnil brankár Auxt.Cez polčasovú prestávku sme chalanov nabádali k lepšiemu výkonu, ktorý sa mierne zlepšil. Podarilo sa nám vyrovnať po priamom kope domácich a našom rýchlom brejku, keď načasovanú prihrávku Stoľara na gól využil Vidhold.Budúci víkend nás čaká zápas proti Žiline.Veríme, že chalani sa v poslednom zápase sezóny vypnú k čo najlepšiemu výkonu.“

I. LMD U16 – 25. kolo – sobota 25.05.2024, 13.15 h - Ličartovce

FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 22. Kostelník – 71. Vidhold. ŽK:5. Vašičkanin – 72. Kadlubec, 79. Hollý.

Zostava MFK Dukla U16:Tad. Auxt – Vierik(48. Gömori), Slavinskyi (C), Balaj, Kadlubec – Hollý, A. Chromek (48. Rovňaník) – Vidhold, Mališ (57. Kubalák), Stoľar – Kormančík (57. Fajčík).

---

Pätnástka podľahla tesne Zvolenčanom

Starší žiaci U15 prehrali so súperom zo Zvolena najtesnejším rozdielom. V tabuľke nadstavbovej skupiny Stred o umiestnenie im naďalej patrí 6. priečka.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „V prvom polčase sme hrali pomaly a nepresne, navyše sme po chybe v rozohrávke inkasovali gól. Za druhý polčas nemôžem uprieť chalanom snahu, hralo sa na jednu bránu, no chýbala nám vyššia kvalita v ofenzíve.Či už individuálne, alebo v spolupráci, a tak náš tlak bol len na oko, bez šancí. Oveľa viac nás v klube ale mrzí zranenie Maťa Patráša cez týždeň, ktorý nám veľmi chýbal, a aj touto cestou mu ešte raz prajem skoré uzdravenie.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 14. kolo – sobota 25.05.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 0:1 (0:1)

Gól: 36. Oravec. ŽK: 72. Kočvara.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kolárik, Kubiš (59. Genči), Šulek, Nátny (41. Králik), Gondáš (C), Ostrihoň (41. Kapralov), Herédy (55. Gabriš), Jančiar (41. Krnáč), Penksa, V. Pecník (41. Kočvara).

---

Štrnástka proti Zvolenu víťazne

Starší žiaci U14 si proti Zvolenu udržali čisté konto a po dvoch góloch bodovali naplno. V tabuľke ich nájdeme na 4. mieste.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Celý zápas sme boli aktívni, dôrazní a chalani držali vysoké tempo hry presne tak, ako sa chceme prezentovať v každom zápase. Naďalej sa však trápime vo finálnej fáze hry, dokážeme si vypracovať veľa dobrých šancí, dostaneme sa do správnych priestorov, ale vyberieme si potom tú zlú možnosť, sme netrpezliví a na základe toho nedokážeme v zápasoch pridať ďalšie góly, ktoré si chalani za svoj výkon zaslúžia.Na tejto stránke potrebujeme teraz v tréningovom procese zapracovať.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 2:0 (0:0)

Góly: 45. Ďubek (pen.), 49. L. Pecník. ŽK: 68. Ďubek – 50. Honíšek.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek – M. Holubčík (49. Peciar), Ďubek, S. Bevíz, Lauko, Lepieš, Hulák, Žambor (36. Šimko), Záhorec, L. Pecník, P. Horváth (36. Macho).

---

Trinástka zdolala vonku Martin

Mladší žiaci U13 vyhrali v Žabokrekách nad domácim Martinom, a tak si pripísali tretiu výhru v rade.

Roman Radoš, tréner MFK Dukla U13: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a už v druhej minúte sme vyhrávali 0:1, no to akokeby nás uspokojilo, súper to využil a behom piatich minút otočil stav na 2:1. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa z toho spamätali, opadla z nás nervozita a začali sme dominovať. Pretavilo sa to do vyrovnávajúceho gólu na 2:2. Do druhého polčasu sme vystúpili znovu aktívne a chceli hrať svoju hru, ku ktorej chlapcov nabádame, no súper hral fyzicky,s čím sme sa ťažšie vyrovnávali a pramenilo z toho veľa nepresností,ale podarilo sa nám streliť gól na 2:3. Za štyri minúty však súper dokázalodpovedať a bolo 3:3. Chalanov chcem pochváliť, že aj napriek tomu boli aktívni a bolo cítiť, že to chcú strhnúť na svoju stranu, čo sa im aj podarilo, keď sme minútu pred koncom dali gól na 3:4.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 24. kolo – piatok 24.05.2024, 14.00 h – Žabokreky

MŠK FOMAT Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 3:4 (2:2)

Góly:2. Albrecht (pen.), 5. Kráľ, 47. Dolník – 1. a 17. Radoš, 47. Mikloško, 68. Schmidtmayer (pen.).

Zostava MFK Dukla U13: Podmanický, Môc, Nemčok, R. Valent, Blaško, J. Ružbacký, Mikloško, Mikolaj (C), Schmidtmayer, Laco, Radoš, Sojak, Driečny, Huťka, Laššák.

---

Dvanástka taktiež tesne vyhrala

Aj mladší žiaci U12 vonku zdolali tesne rovesníkov z Martina, v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách po výsledku 8:9.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas, hoci domáci pôsobili sebavedomejším dojmom.Naopak, my sme boli trochu neistí a chýbala nám agresivita v súbojoch. Šancí nebolo príliš veľa, no súper bol efektívny, a tak sme polčas prehrali 4:2. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Myslím, že sme v ňom dominovali a vytvorili si veľa príležitostí na skórovanie. Pridali sme na agresivite a zápas sme otočili.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 24. kolo – piatok 24.05.2024, 15.30 h – Žabokreky

MŠK FOMAT Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 8:9 (4:2)

Góly MFK Dukla U12: Kmeť 2, Modynets 2, Švantner 2, M. Valent 2, Lameš.

Zostava MFK Dukla U12: T. Ferenc, Citara, Ďurčík, Kmeť (C), Modynets, Fajčík, Švantner, Gomboš, T. Čunderlík, T. Kaliský, Tob. Auxt, Puzio, Lameš, Valuška, Pirnik, Rich. Holík, Segeč, M. Valent, Dobrík, Šimko.

---

B-tím starších žiakov opäť vyhral

Béčko starších žiakov vyhralo aj desiaty zápas v jarnej časti, keď zdolalo rovesníkov z Dudiniec. V tabuľke II. ligy skupiny C je stále na 2. mieste.

II. LSŽ U15 – sk. C – 23. kolo – nedeľa 26.05.2024, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – TJ Slovan Dudince 2:1 (0:0)

Góly: 62. Schmidtmayer, 66. Gabriš – 51. Somsi.

Zostava MFK Dukla U15 B: Mojžiš – J. Lomnický (C), Rób. Holík, Peciar, Jančiar, Búry (36. Gabriš), Kočvara, Králik, Genči, Kapralov, Kaštiel (36. Schmidtmayer).

---

B-tím mladších žiakov dominoval

Rezerva mladších žiakov nastrieľala súperovi z Dudiniec až desať gólov, a tak je naďalej na 3. pozícii.

II. LMŽ U13 – sk. C – 23. kolo – nedeľa 26.05.2024, 11.45 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – TJ Slovan Dudince 10:1 (4:0)

Góly: 7., 49., 53. a 55. Koštial, 12., 25., 48. a 51. A. Čunderlík, 29. Špirka (pen.), 47. Štubňa – 40. Bartoš.

Zostava MFK Dukla U13 B: Špirka, Múka, Huťka (C), Lapšanský, A. Čunderlík, Štubňa, Koštial, Horňák, Bruncko, Kupec, Ruiz, Šmelko, Floch, Slančík, M. Abrahám, Oliinyk, Drábik, Bičan.