Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Mladosť v Bystrici dominovala. Tri body putujú do Žiliny
A tím / Jozef Ivan / 20.07.2019

Mladosť v Bystrici dominovala. Tri body putujú do Žiliny

Mladosť v Bystrici dominovala. Tri body putujú do Žiliny
Po 55 dňovej letnej prestávke ktorá uplynula od posledného majstrovského futbalového stretnutia druhej futbalovej ligy v sezóne 2018/2019 ktoré odohralo naše družstvo v Stropkove proti Tatranu Prešov nastúpili futbalisti MFK Dukla v piatok 19.7. na banskobystrických Štiavničkách na otvárací druholigový zápas nového ročníka 2019/2020 proti „B“ družstvu MŠK Žilina.

Úvodných desať minút stretnutia patrilo domácim futbalistom. Ich útoky po ľavej strane cez Polievku však hosťujúca obrana likvidovala buď odkopom alebo odvrátením na rohové kopy .Potom udrelo na druhej strane. V 11 minúte si vo vnútri pokutového územia Gerebenits spracoval center Rusnáka z pravej strany a prekonal domáceho brankára 0:1,V 17 minúte Gono efektne pätičkou dal druhý gól a v 19 minúte Gerbenits pridal tretí gól žilinského kolektívu. Dva z uvedených gólov idú na vrub domácej obrany a brankára. V 24 a 27 minúte mohla Dukla skorigovať výsledok ale strely Vaščáka a Snitku brankár Petráš chytil. A keď v 37 minúte Willwéberovu tvrdú strelu ktorá sa odrazila od tyče k Laksíkovi a ten z ôsmich metrov mieril nad hosťujúcu bránu a v závere polčasu keď Migaľovu tvrdú strelu z 35 metrov hosťujúci brankár vyrazil na rohový kop odchádzali mužstvá do šatní za stavu 0:3. Začiatok druhého polčasu veľmi dobre vyšiel domácemu kolektívu, ktorý zásluhou Laksíka a Staršieho v rozpätí dvoch minút v 50 a 51 minúte znížil na 2:3.Vyrovnávajúci gól mal na svojich kopačkách Snitka, ale jeho strelu hosťujúca obrana odvrátila na rohový kop. V 57 a 58 minúte sa vyznamenal brankár Petráš, ktorý hlavičku Vajdu a tvrdú Polievkovu strelu vyrazil na rohové kopy. O šesť minút na to Prikryl z vnútra šestnástky prestrelil hosťujúcu bránu a Polievkovu strelu na bránkovej čiare chytil Petráš .V 70 minúte po samostatnom úniku mal na kopačkách štvrtý žilinský gól Kurminowski ktorý obišiel i domáceho brankára ale jeho strela išla mimo ľavej žrde domácej brány, V 80 minúte sa Žilinčania zásluhou striedajúceho Bichakhchyana ktorý po minúte na ihrisku ušiel domácej obrane a zaznamenal štvrtý gól dostali do vedenia 2:4. Domáci mohli znížiť vedenie hosťujúceho kolektívu ale nariadený pokutový kop Polievku v 84 minúte brankár Petráš kryl. Na konečných 3:4 upravil v 86 minúte vlastným gólom Gamboš.

MFK Dukla Banská Bystrica- MŠK Žilina“B“ 3:4 /0:3/
Góly: 50´Laksík 1:3, 51´ Starší 2:3, 86.´ Gamboš vlastný 3:4 resp.11´ Gerebenits O:1, 17´ Gono 0:2, 18´Gerebenits 0:3, 79´Bichakhchyan 2:4
Žlté karty: 43 ´ Polievka, 48´Migaľa resp. 63´ Lokoschvili,65´ Petrák
Zostava MFK Dukla: Krejčí-Vajda /85´Savič/,Kupčík,Prikryl,Migaľa- Brodziansky /25´Laksík/-Starší,Willwéber,Snitka,Polievka-Vaščák/74´Strachan/
Rozhodovali: Kristián Micheľ- Perát, Simeon Vass
Diváci: 1075

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: Myslím si, že dnes sme si nezaslúžili vyhrať . Žilina vyhrala zaslúžene. Tak ako sme hrali v prvom polčase tak sme od môjho príchodu ešte nehrali. Určite som to mužstvo nespoznával. V druhom polčase sme ukázali ako by mala Dukla vyzerať a možno, že je dobre, že sme takúto facku dostali. Musíme sa z nej rýchlo spamätať. To, že sme celú jar hrali fantasticky a prehrali len jeden zápas je už minulosť.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina“B“: Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a rýchlo sme sa dostali do trojgólového vedenia. Prvý polčas sme v celku zvládli i herne .Súpera sme držali na dištanc i keď ten hrozil strelami z väčších vzdialeností. Druhý polčas sa súper dvoma gólmi veľmi rýchlo dostal späť do zápasu. Lopty súpera lietali do pokutového územia. Z brejkov sme mali dve príležitosti. Súper zahodil pokutový kop a myslím si, že s troškou šťastia sme dotiahli zápas do víťazného konca a chalani si za obetavosť, nasadenie a kvalitný výkon víťazstvo zaslúžili.