Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Turnaj dorastencov O pohár SNP vyhral MTK Budapešť, všetci si ho pochvaľovali
Dorast / MFK Dukla (PR) / 16.07.2022

Turnaj dorastencov O pohár SNP vyhral MTK Budapešť, všetci si ho pochvaľovali

Ocenenia pre tímy a hráčov

Ocenenia pre tímy a hráčov

V piatok a sobotu (15. a 16. júla) prebiehal na troch ihriskách v Priechode, Badíne a Kremničke 53. ročník medzinárodného futbalového turnaja dorastencov U19 „O pohár SNP“. Venovaný bol spomienke na zosnulého dlhoročného trénera a funkcionára banskobystrickej Dukly Štefana Zvala. Zomrel v januári tohto roka vo veku nedožitých 63 rokov.

Tradičného turnaja sa zúčastnili štyri tímy, okrem MFK Dukla Banská Bystrica to boli ďalšie dva kluby, kde kedysi Štefan Zvalo pôsobil, a to MFK RužomberokFK Železiarne Podbrezová. Trojicu slovenských mládežníckych mužstiev do 19 rokov doplnil zahraničný účastník z Maďarska MTK Budapešť. Hralo sa systémom každý s každým 2 x 40 minút s desaťminútovou prestávkou. Hlavným organizátorom turnaja „O pohár SNP“ bol náš klub MFK Dukla Banská Bystrica, spoluorganizátormi Stredoslovenský futbalový zväz a Mesto Banská Bystrica.

Prvé zápasy sa odohrali v piatok v dopoludňajších hodinách v Priechode, najprv nastúpila banskobystrická Dukla v derby proti Podbrezovej a zrodil sa nerozhodný výsledok 1:1. Následne hrali Ružomberčania s MTK Budapešť a tento duel vyhral maďarský tím tesne 1:0. V popoludňajších hodinách v Badíne sa streli Banskobystričania s Ružomberčanmi a úspešnejší boli Liptáci po výhre 4:2. Budapeštiansky MTK potom remizoval s Podbrezovou 0:0. V nedeľu turnaj vyvrcholil v Kremničke. V prvom zápase na tamojšom ihrisku Ružomberok remizoval s Podbrezovou 2:2 a v poslednom stretnutí celého podujatia prehrala naša Dukla s MTK Budapešť tesne 1:2.

Na základe uvedených výsledkov vyhral 53. ročník medzinárodného futbalového turnaja O pohár SNP zahraničný účastník MTK Budapešť s dvoma výhrami a jednou remízou so ziskom siedmich bodov. Na druhom mieste skončili Ružomberčania s bilanciou jedna výhra, jedna remíza a jedna prehra so štyrmi body. Tretie miesto obsadila Podbrezová za dve remízy a jednu prehru so ziskom dvoch bodov a štvrtá skončila domáca Dukla s bilanciou jedna remíza a dve prehry so ziskom jedného bodu.

„Po organizačnej stránke sme turnaj určite zvládli. Bola tu dlhšia odmlka pre pandémiu covid-19. Sme radi, že tento tradičný turnaj je tu opäť. Ide o taký reštart. Výsledkovo sa nám veľmi síce nedarilo, ale sme iba v štádiu prípravy po prvom týždni, takže nerobíme z toho vedu. Samozrejme chceme sa zlepšovať. Myslím si, že turnaj dopadol dobre, aj ostatné tímy si pochvaľovali. Bola to dobrá konfrontácia i s inou školou, keďže sme tu mali maďarský tím. Môžem to hodnotiť len pozitívne,“

- uviedol po skončení turnaja riaditeľ mládeže MFK Dukla Banská Bystrica Richard Rubint, pričom nezabudol ani na spomienkový ráz tohto podujatia:

„Tréner Štefan Zvalo dlhé roky pôsobil v našom klube, a nielen v našom, ale pôsobil aj v Ružomberku a Podbrezovej. Tohto roku v januári nás nečakane opustil vo veku nedožitých 63 rokov. Tento 53. ročník turnaja sa teda niesol v spomienke na trénera Štefana Zvala. Na slávnostné vyhlásenie výsledkov prišla i jeho manželka Tatiana a syn Michal, ktorí mohlo odovzdať ceny. Aspoň takýmto spôsobom sme si mohli pripomenúť nášho skvelého bývalého trénera.“

Ceny spoločne s Tatianou ZvalovouMichalom Zvalom odovzdával prezident MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo, ktorý nezabudol ani na kyticu pre manželku zosnulého Štefana Zvala. Pridali sa k nim aj športový riaditeľ nášho klubu Jozef Mores a chýbať nemohol ani spomínaný riaditeľ mládeže Richard Rubint. Vyhodnotený bol aj najlepší hráč turnaja, stal sa ním Matúš Hudák z Podbrezovej. Ocenenie pre najlepšieho strelca bral Samuel Brnča z Ružomberka a za najlepšieho brankára vyhlásili Dávida Szolára z MTK Budapešť.

Na záver tohto podujatia Richard Rubint vyslovila aj nasledovné želanie:

„Veríme, že o rok sa tiež bude môcť tento turnaj uskutočniť a snáď nejaký zápas odohráme aj na štadióne SNP na Štiavničkách, pretože takýto tradičný turnaj s odkazom na Slovenské národné povstanie si to zaslúži.“

Výsledky:

Priechod:

Dukla B. Bystrica – Podbrezová 1:1 (gól za Duklu Bálint)

MTK Budapešť – Ružomberok 1:0

Badín:

Ružomberok – Dukla B. Bystrica 4:2 (góly za Duklu Kuraj a Berky)

Podbrezová – MTK Budapešť 0:0

Kremnička:

Ružomberok – Podbrezová 2:2

MTK Budapešť – Dukla B. Bystrica 2:1 (vlastný gól MTK za Duklu)

Poradie:

1. MTK Budapešť 7b (2-1-0)

2. Ružomberok 4b (1-1-1)

3. Podbrezová 2b (0-2-1)

4. MFK Dukla 1b (0-1-2)

FOTOGALÉRIA ALEXANDER ALMÁŠI: