Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Žiaci si cez víkend poradili s Pohroním, schuti si zastrieľala dvanástka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 10.10.2022

Žiaci si cez víkend poradili s Pohroním, schuti si zastrieľala dvanástka

Naši mladší žiaci z U13-ky

Naši mladší žiaci z U13-ky

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily v ďalšom derby, tentoraz s Pohroním. A všetky naše tímy sa tešili z výhier. Skvelú formu potvrdilo najmladšie družstvo vysokou výhrou 30:1. Najstarší žiaci vyhrali o dva góly, štrnástka s dvanástkou o jeden.

U 15:

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:0)

Góly: 26. Bednarčík (vlastný) – 44. Page, 67. Kubalák, 80. Illéš. Rozhodoval: Slovák. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: Pálka – Kostúr (41. Gömori), Valach, Bednarčík, Kini – Vidhold, Debnár, Hollý (41. Chromek), Čupka (41. Kubalák) – Šinský (41. Ferenc), Page (70. Illéš) 

U 15-ka Dukly odohrala zlý prvý polčas v Žiari nad Hronom s Pohroním. Domáci tak išli zaslúžene do vedenia. Po zmene strán tréner poslal na ihrisko štyroch nových hráčov a obraz hry sa zmenil. Rýchlo sme vyrovnali útočníkom Pageom a naša aktivita bola odmenená aj vedúcim gólom striedajúceho Kubaláka. Tretí poisťovací gól strelil v závere Illéš, presadil sa tiež ako striedajúci hráč a to už v druhom zápase v rade.  

Výhru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Zápas sme začali veľmi zle. Celý prvý polčas sme sa nedokázali presadiť. Naši hráči pôsobili ako keby hrali spolu prvý raz. Bolo to bez pohybu a nasadenia s množstvom nepresností v rozohrávke. Súper  hral jednoducho a účelne, za čo bol zaslúžene odmenený vedúcim gólom, aj keď vlastným, loptu si totiž do siete zrazil náš obranca po zlej komunikácii s brankárom. Do druhého polčasu sme spravili štyri zmeny. Niečo sme si v kabíne povedali. Začali sme kombinovať, držali sme loptu na svojich kopačkách, spresnili sme rozohrávku, ale hlavne sa dostávali častejšie pred súperovu bránku. Vytvorili sme si množstvo šancí, premenili sme tri. Za druhý polčas si zaslúžene odvážame tri body. “

Ostatné výsledky:

R. Sobota – Námestovo 0:7, Martin – Zvolen 5:1, RSC Hamsik Academy – Podbrezová 4:1, Lučenec – Ružomberok 0:0, L. Mikuláš – Žilina 0:4.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 15. októbra o 10.00 hodineMŠK Novohrad Lučenec.

Poradie:

V tabuľke patrí pätnástke siedme miesto s deviatimi bodmi, Pohronie je ôsme tiež s deviatimi bodmi. Lučenec je o priečku vyššie než my s náskokom jedného bodu. Na čele je Žilina s 18-timi bodmi.

U 14:

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 39. Rosenberg – 22. a 62. Yanovskyi. Rozhodoval: Tapfer. ŽK: Patráš (Dukla)

Zostava a striedania MFK Dukla: Auxt – Jančiar (36' Kočvara), Kolárik, Kmeť, J. Lomnický – Genči (36' Gábriš), Ostrihoň (56' Baláž), Gondáš – Pecník (56' Krnáč), Yanovskyi, Čatloš (36' Patráš)

Naša štrnástka v Žiari nad Hronom bodovala naplno, ale nemala to jednoduché. Problém jej robil hlavne terén a hoci sa vedeli dostať Duklisti do šancí, v koncovke im to nešlo. Až na Yanovskyiho, ktorý otvoril skóre stretnutia a po vyrovnaní súperom na 1:1 strelil aj druhý, s prívlastkom víťazný gól. Od stavu 1:2 sme už súpera nepustili k ničomu. Tri body sme si tvrdou robotou vybojovali.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Zápas sme hrali na veľmi náročnom teréne, ktorý nezodpovedal požiadavkám pre rozvoj mladých hráčov, len veľmi ťažko sa na ňom dalo kombinovať a hrať po zemi. Oveľa viac sa tak bojovalo a pretláčalo, čomu zodpovedala kvalita zápasu - bola mizerná, napriek tomu, že súper mal tiež svoju kvalitu a nič nám nedaroval. Ani tak sme však neupúšťali od spôsobu našej hry a rozvoja hráčov, chceli sme hrať s postupným zakladaním útoku, čo nám na tom teréne spôsobovalo ťažkosti. Súper to využíval, a keď na nás zatlačil, nútil nás k chybám, z ktorým mal šance. Napriek tomu sme mali aj dobré akcie, niekoľkokrát išli chalani sami na brankára, ale v koncovke to mali náročné vzhľadom na okolnosti. Herne sme pôsobili lepšie v druhom polčase, hlavne po góle na 2:1, kedy sme už zápas mali pod kontrolou. Víťazstvo si veľmi vážime, lebo bolo doslova vydreté.“

Ostatné výsledky:

R. Sobota – Námestovo 0:11, Martin – Zvolen 9:0, RSC Hamsik Academy – Podbrezová 3:0, Lučenec – Ružomberok 0:4, L. Mikuláš – Žilina 0:4.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 15. októbra o 12.00 hodineMŠK Novohrad Lučenec.

Poradie:

V tabuľke patrí štrnástke Dukly štvrtá priečka so 14-timi bodmi, na čele je Martin bez prehry s 21 bodmi. Pohronie je deviate a má štyri body, Lučenec je desiaty tiež so štyrmi bodmi.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 3:2 (1:1)

Góly za Duklu: 34´Holík, 57´Záhorec, 62´Brozman

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – S. Bevíz, Peciar, Holík, Šimo – Žambor, Horváth, Šimko – Kaštiel, Lačný, Záhorec (striedali: L. Bevíz, Poljovka, Ďubek, Holubčík, Stupavský, Brozman, Drozd)

Naši mladší žiaci z U13-ky začali aktívne, ale nevyužili šancu a v pätnástej minúte pykali, keď hostia z ojedinelej akcie viedli Majerským. My sme sa však nevzdávali, naďalej sme hrali aktívne a dostávali sa do príležitostí. Ešte do prestávky sa podarilo vyrovnať Holíkovi. Po zmene strán sme sa snažili dostať do šancí a naša snaha bola odmenená vedúcim gólom. Lenže súper potom vytrestal chybu Duklistov a bolo 2:2, Víťazný gól napokon dosiahol akrobatickým spôsobom Brozman po predchádzajúcej dobrej robote Horvátha. Následne náš tím podržal brankár Bevíz, takže tri body zostali doma.

Výhru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„Už na piatkovom tréningu nám bolo jasné, že do tohto zápasu budeme musieť dať o niečo viac bojovnosti kvôli ťažkému terénu. Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, keď už v prvej minúte sme mali stopercentnú šancu, ale zlyhala koncovka. Od začiatku sme boli aktívnejší tím na ihrisku, ale v 15. minúte nás zaskočil inkasovaný gól. V našej aktivite sme nepoľavili a po ďalších zahodených šanciach sa nám podarilo vyrovnať ešte do polčasu. Tento gól nám veľmi pomohol. Druhý polčas bol o tom, kto spraví prvú chybu. Vyskytlo sa veľa nepresností, či na našej strane alebo na strane súpera. Po viacerých našich pološanciach sme sa dočkali druhého gólu, po ktorom sme však vedeli, že nie je ešte o ničom rozhodnuté. A tak to aj bolo a po doslova zle riešenej situácie v obrane súper vyrovnal na 2:2. Našťastie za necelú minútu sme dokázali odpovedať nádherným akrobatickým gólom Brozmana po nezlomnom boji o loptu Horváthom. Posledných desať minút mal súper viacero príležitostí na vyrovnanie, ale v bránke nás podržal Bevíz a tak sme si doslova vybojovali ďalšiu výhru, ktorú si veľmi cením. Samozrejme také isté podmienky ako my mal aj súper a preto treba v našej hre zlepšiť ešte veľa vecí. Ďakujeme rodičom za podporu a chlapcov chválim za bojovný a kolektívny výkon.“

Ostatné výsledky:

Žilina – L. Mikuláš 0:2, Zvolen – Martin 4:7, Námestovo – R. Sobota 3:1, Ružomberok – Lučenec 7:0.

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka na ihrisku súpera, keď si zmeria sily v sobotu 16. októbra o 10.00 hodineMŠK Lučenec v centre Novohradu.

Poradie:

Naša trinástka je na šiestom mieste s deviatimi bodmi, Pohronie je predposledné bez bodu. Lučenec má na desiatom mieste tri body. Na čele je Martin bez prehry s 19-timi bodmi.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 30:1 (11:0)

Góly za Duklu: Mário Valent 2, Môc 2, Ščasný 6, Štubňa 3, Blaško 2, Schmidtmayer 3, Radoš 3, Kaliský 3, Laššak 1, Čunderlík 1, Flasík 3, Driečny 1

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 8:0, 3:0, 15:0, 4:1

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Podmanický – Štubňa, Blaško, Driečny, Schmidtmayer, Ščasný, Flasík, Môc, Čunderlík, Múka, R. Valent, Mikolaj, Holík, Kaliský, M. Valent, Laššák, Radoš, Huťka

Naša dvanástka nás znovu potešila. Darí sa jej od začiatku súťaže a teraz vyhrala najvýraznejším výsledkom. Škoda iba inkasovaného gólu, ale počas celého duelu dominovala a zaslúžene vyhrala. Najviac gólov 6 dal syn trénera nášho A tímu Nikos Ščasný.

Jednoznačnú výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„V zápase sme od začiatku dominovali, súpera sme nepúšťali vôbec do hry, keď sme ho napádali vysoko už pri zakladaní útoku, z čoho sa nám podarilo získavať lopty a ohrozovať hneď súperovu bránku. Vzadu nám robili problém len dlhé lopty za obranu, ktoré našťastie dokázali brankári vyriešiť. Chlapci si vyskúšali viacero postov a aj napriek vysokému skóre nepoľavili z tempa a hrali až do konca svoju hru.“

Ostatné výsledky:

Zvolen – Martin 6:4, Žilina – L. Mikuláš 13:4, Námestovo – R. Sobota 7:10, Ružomberok – Lučenec 43:2

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka na ihrisku súpera, keď si zmeria sily v sobotu 16. októbra o 11.30 hodineMŠK Lučenec v centre Novohradu.

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na druhom mieste iba o skóre pred prvou Žilinou s rovnakým počtom bodov 18. Pohronie je posledné bez bodu, Lučenec je predposledný bez bodu.