Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Úraduje Koronavírus, zväz odkladá stretnutia
Dorast / MFK Dukla / 09.03.2020

Úraduje Koronavírus, zväz odkladá stretnutia

Úraduje Koronavírus, zväz odkladá stretnutia
Slovenský futbalový zväz vydal stanovisko k situácii v súvislosti so šírením Koronavírusu (COVID-19) počas športových podujatí.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia, už prijaté štátnymi orgánmi a inštitúciami. Zápasy súťaží, riadených SFZ – I. liga starší a mladší dorast (U19, U17, U16), II. liga, skupiny západ a východ (U19, U17), I. liga starší a mladší žiaci, skupiny východ, stred, západ (U15, U14, U13, U12) - plánované na dni 14. - 19. marec 2020, odkladá na neurčito.  píše sa na webovej stránke Slovenského futbalového zväzu.

'Obmedzenie sa priamo týka našich mládežníckych kategórií U19, U17, U16, U13 a U12, ktoré mali naplánované súťažné stretnutia počas nasledujúceho víkendu, ale aj 17.-teho a 18.-teho marca. Žiackych kategórií U15 a U14 sa zatiaľ toto obmedzenie netýka, nakoľko tieto kategórie majú nastúpiť na svoje prvé jarné súžažné stretnutie až 21.marca', ozrejmil situáciu marketingový manažér MFK Dukla Ivan Šimko. 

Fanúšikov, ktorí sa pripravujú vycestovať na stretnutie 2.ligy do Zvolena na stretnutie 19.kola MFK Dukla Banská Bystrica  MŠK Púchov sa obmedzenie takisto zatiaľ netýka. 'Sme v neustálom kontakte so Slovenským futbalovým zväzom, situáciu intenzívne moniturujeme. Na náš dotaz smerom k SFZ ohľadne stretnutia Dukly s Púchovom odpovedal pán Richtárik, ktorý je šéfom oddelenia riadenia súťaží. Príprava na stretnutie prebieha v štandardnom režime a teda pripravujeme sa na odohratie stretnutia aj s prítomnsťou divákov. Všetko sa však môže v najbližších hodinách alebo dňoch zmeniť', priblížil dopad na A-tím Šimko.

O situácii vás budeme okamžite informovať na facebookovej stránke MFK Dukla Banská Bystrica.