• Aktuality
  • V sobotu sa predstavíme na ihrisku FK Poprad
A tím / Miroslav Čief / 19.06.2020

V sobotu sa predstavíme na ihrisku FK Poprad

V sobotu sa predstavíme na ihrisku FK Poprad
V 2. kole druholigovej súťaže v nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy vycestujeme na ihrisko súpera – v sobotu 20.6. 2020 s úvodným výkopom o 17:00 h sa predstavíme na trávniku ambiciózneho FK Poprad. Tohto súpera sme na jeseň na Štiavničkách zdolali 2:0 a bodový zboj máme v pláne aj tentoraz. Prioritne preto, že by sme radi nadviazali na bod proti Podbrezovej a udržali sa na čele tabuľky aj po víkende. Prípadné víťazstvo v súťaži máme stále vo svojich rukách.

Do zápasu musíme nastúpiť s pokorou. Všetci v dresoch MFK Dukla. Zato odvážne, s chuťou a vierou. Prvý zápas po korona kríze sme proti MFK Železiarne Podbrezová remizovali 2:2. Boli sme v ňom blízko k prehre, ešte na začiatku 90. min sme prehrávali 0:2. Musí to byť pre nás výkričník. Fantastický nadstavený čas, orámovaný gólmi Patrika Prikryla s Lukášom Laksíkom, zas impulzom do ďalšej práce. Bod, ktorý sme v prvom zápase získali má pre nás cenu zlata.


V mužstve FK Poprad prišlo v poslednom období k viacerým zmenám. Mužstvo od zimnej prestávky prevzal Jaroslav Belejčák, počas korona krízy mužstvo opustili viacerí hráči – k poslednému májovému dňu sa zmluvy skončili dvojici Peter Maslo – Maťaš. V mužstve už nepokračuje Vladimír Kukoľ. Poprad sa bude musieť zaobísť bez Španielov Matallanu a Acostu, Jančaka z Ukrajiny Brazílčanov Da Silvu Juniora a zraneného Legnaniho, ktorí sú doma. V prvom kole Poprad prehral na ihrisku Skalice 0:1, o jediný gól zápasu sa v 40. min postaral domáci kapitán Martin Nagy z pokutového kopu. Zostava FK Poprad: Vavrúš – Jurčišin, Luberda, L. Horváth, Grešák, Gallovič – Luterán (89. Dzurjo) – Kanu (85. Kuc), Legnani, Maliňák – Slebodník (63. Dragan Andrič).


V bránke FK nastúpil namiesto doterajšej jednotky Jána Maleca mladší Samuel Vavrúš, bývalý brankár Trenčína či Podbrezovej. Na pravej obrane hral dorastenec Jurčišin. Srdcom obrany je vysoký stopér Lukáš Horváth. Na pozícii defenzívneho štítu nastúpil ďalší dorastenec Luterán. Šikovný je krídelník Kanu, na ľavej strany možno očakávať šikovného ťahy od Legnaniho. V útoku sa Poprad momentálne spolieha na Tibora Slebodníka a skúseného Dragana Andriča, ktorý prišiel do klubu z Liptovského Mikuláša ako náhrada za Stanislava Šestáka. Náš súper má oslabenú súpisku o niektorých vyššie zmienených hráčoch, aj tak však oplýva kvalitou a bude nebezpečný.


Hlavným rozhodcom stretnutia bude Marián Ruc z Bratislavy. Jeho prvým asistentom bude Dušan Štofik z Bratislavy, druhým asistentom Rastislav Kuba zo Žiliny. Náhradným rozhodcom pre toto stretnutie bude Martin Ježík z Trenčína. Delegátom stretnutia bude Ján Džubák z Rožňavy. Delegátom pozorovateľom bude Jozef Kakaščík z Prešova.


Prvý vzájomný súboj v tejto sezóne sme na jeseň na Štiavničkách vyhrali 2:0, keď sa za našu Duklu presadili Róbert Polievka s Blažejom Vaščákom. V sobotňajšom zápase, ktorý si môžete pozrieť na Futbalnet.tv, očakávame od Popradu podobný vzdor ako vtedy. Musíme byť pragmatickí. Uvedomujúc si, že prioritne trojbodové zárezy na našu pažbu nás dovedú do vytúženého cieľa. Našim chlapcom veríme a sme v očakávaní pekného futbalového víkendu. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V Dunajskej Strede sme otočili nepriaznivý stav a zobrali tri body

Čítať viac
A tím

Dráma o postup do prvej šestky vyvrcholí v sobotu v 22. kole FL

Čítať viac
A tím

V generálke na ligu sme doma hladko zdolali Námestovo

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase v Skalici.

Čítať viac
Ženy

Perfektný štart našich žien do Demisport ligy

Čítať viac
A tím

Jozef Mores: Leitmotívom nováčikovskej sezóny medzi elitou bola dôvera

Čítať viac