• V Trnave sme sa v ofenzíve nepresadili, po dvoch góloch Ďuriša vyhral Spartak
A tím / BBonline.sk / 24.02.2024

V Trnave sme sa v ofenzíve nepresadili, po dvoch góloch Ďuriša vyhral Spartak

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v predposlednom kole základnej časti utrpeli prvú jarnú prehru, keď nevystrelili na bránu. V sobotu dával góly v Trnave len útočník Spartaka Michal Ďuriš.

Od začiatku hral tentokrát Jakub Považanec a do obrany Dukly sa po treste za karty vrátili Boris Godál s Lukášom Migaľom. Defenzíva hostí čelila prvej vážnejšej príležitosti spartakovcov v 11. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Adrian Zeljković tesne vedľa ľavej tyče. Krátko nato mali šancu aj zverenci trénera Mária Auxta. Róbert Polievka sa dostal s loptou do šestnástky a prihral vľavo Timotejovi Záhumenskému, ten poslal loptu pred bránu, kde Martin Rymarenko zblízka zakončil vedľa.

Bezgólový stav platil do 22. minúty, kedy predviedol svoje strelecké schopnosti Michal Ďuriš. Niekdajší útočník Dukly si na hranici pokutového územia prebral prihrávku od Erika Daniela a parádnou strelou, ktorá sa obtrela o pravú tyč, poslal Trnavu do vedenia - 1:0. V 33. minúte Ďuriš rozjasal domácich fanúšikov opäť, keď sa v strede poľa zbavil naraz Godála aj Willwébera a zrazu bol v samostatnom nájazde, ktorý zakončil s prehľadom povedľa Matúša Hrušku - 2:0. Ani svoj siedmy presný zásah v ligovej sezóne z úcty k Dukle neoslavoval. V 42. minúte mohol vrátiť hostí do zápasu Migaľa, ktorý sa dostal k strele po Polievkovom rohu z pravej strany, lenže prudkou ranou trafil spoluhráča Mareka Hlinku.

V úvode druhého polčasu mal banskobystrický tím k dispozícii priamy kopa spoza pokutového územia, ale Polievkovi strela nevyšla. Domáci kontrolovali dvojgólové vedenie a hráčom Dukly sa nedarilo presadiť cez kompaktnú defenzívu súpera. Lopta sa naďalej nachádzala častejšie v okolí šestnástky hostí a spartakovci sa dostávali do zaujímavých streleckých pozícií. Banskobystričania však pokusy úspešne blokovali.

Tréner Auxt posilnil ofenzívu, keď v priebehu druhého polčasu poslal do hry Davida Depetrisa, Dominika Veselovského aj Marquinha. Šance na zdramatizovanie duelu však stále neprichádzali. Hráčom v bielych dresoch chýbala presnosť vo finálnej fáze, čo podčiarkuje fakt, že za celý zápas nevystrelili na bránu. V závere sa duel už len dohrával a zverenci Michala Gašparíka si dvojgólové vedenie bez problémov postrážili. Spartak sa tak raduje z prvého jarného bodového zisku a istoty účasti v skupine o titul, zatiaľ čo Dukla zaznamenala prvú prehru v jarnej časti.

Niké liga - 21. kolo  - sobota 24.02.2024, 15.00 h - Štadión Antona Malatinského, Trnava

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 22. M. Ďuriš (Daniel), 33. M. Ďuriš (Procházka). ŽK: 68. Richtárech. Rozhodovali: Očenáš - Straka, Vitko. Diváci: 4200.

Zostava FC Spartak Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič - Procházka, Zeljković, Bernát (79. Bukata) - Daniel (78. Djurić), M. Ďuriš (89. Poznar), Azango (59. Ofori).
Tréner: M. Gašparík.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Migaľa (70. Veselovský), Godál, Willwéber - Pišoja, Richtárech (70. Marquinho), Hlinka, Záhumenský - Považanec (58. Depetris) - Polievka (C) (83. Slebodník), Rymarenko.

4

Futbalisti MFK Dukla zakončia základnú časť Niké ligy v sobotu 2. marca od 17.00 h, keď na Štiavničkách privítajú FC Košice.

Treťou našou posilou je mladý obranca z Trenčína Adrián Slávik

Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva

Z dôležitého zápasu máme bod

Pred Žilinou: Bez chorého Polievku s cieľom uhrať dobrý výsledok

Duklička sa v tejto sezóne do Európy nepozrie, v semifinále play off o EKL prehrala s MŠK Žilina

Preview: V Skalici nás čaká iný zápas ako v Námestove