• Aktuality
  • V Žiari nad Hronom s Trebišovom + organizačné info
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 18.10.2019

V Žiari nad Hronom s Trebišovom + organizačné info

V Žiari nad Hronom s Trebišovom + organizačné info
V našom prechodnom azyle, v Žiari nad Hronom, odohráme v sobotu 19. 10. 2019 o 14:30 h zápas 14. kola 2. ligy, v ktorom privítame Slavoj Trebišov. Tabuľka o tomto stretnutí hovorí jasne – prvý sa stretne s posledným. Jeho favoritom tak celkom dozaista budú zverenci Stanislava Vargu, očakávania z bodového zisku však musíme podporiť disciplinovaným a oduševneným výkonom

V klube sa tešíme z aktuálne prvého miesta v tabuľke. Je potešujúce i zaväzujúce zároveň. Nezabúdajme však, že k nemu viedla dlhá a namáhavá cesta na trávniku. Pritom, po domácej remíze s Dubnicou 3:3, kde sme stratili dvojgólový náskok, sa v našej kabíne miešali strastiplné pocity. Všetko sme si však vynahradili výborným herným prejavom na ihrisku FC Petržalka, ktorú sme zdolali 2:0 po vskutku pragmatickom, plnokrvnom výkone. Chceme naň nadviazať.

Značka MFK Dukla stúpa. S ňou aj očakávania. Preto by nebolo šťastné nášho najbližšieho súpera akokoľvek podceniť. Tabuľkové umiestnenie nás nemôže zviesť na cestu čosi si v zápase zľahčiť – Slavoj totižto v minulom kole po prvýkrát v sezóne vyhral a v jeho kádri je množstvo skúsených futbalistov, niekoľko ich do kádra pribudlo z bývalej Lokomotívy Košice. Musí to byť zápas o nás a nie o súperovi. Preto bude dôležité, akú kvalitu a emócie položíme v sobotu na trávnik.

Trebišov v 13. kole zdolal KFC Komárno 3:1. Góly padali nasledovne: 24. Ilinjo, 40. R. Cicman, 84. Barbosa – 14. Maduka Udeh. Zostava Slavoja: M. Leško – Ilinjo, Korijkov, R. Cicman, Kražel – Harvila, L. Tóth (79. Begala), P. Chovan (64. Zsigmond), L. Mihálik (45. Barbosa) – Goran Matič, Roland Černák. Aktuálne klubu patrí v tabuľke 16. priečka s bilanciou 1 výhra, 4 remízy a 8 prehier, pri skóre 15:27 a 7 bodoch.

Ako sme už spomínali, Slavoj nemožno podceniť. Skúsená a najvyššou súťažou ošľahaná je jeho stopérska dvojica Ľubomír Korijkov – Róbert Cicman. Zahrali si ju aj záložníci Lukáš Tóth s Lukášom Mihálikom. Silu má v útoku – Roland Černák je bývalý mládežnícky reprezentant do 21 rokov, pôsobil v Tatrane Prešov a v Dunajskej Strede. Je rýchly, priebojný, dokáže hrať na hrane ofsajdovej línie, podnikať nebezpečné prieniky. Kvalitou oplýva aj Goran Matič, ktorý sa z postu útočníka výdatne podieľa na medzihre. Otázne je, v akom zdravotnom stave je kanonier Ján Novák. Trebišov je taktiež farmou MFK Zemplín Michalovce, uvidíme, či ho neposilnia aj hráči z kádra Fortuna ligy.

Všetci v klube veríme, že síce mimo Štiavničiek, no oficiálne v domácom prostredí, sa nám podarí zvládnuť zápas k spokojnosti a upevníme si skvelé prvé miesto v tabuľke. Držte nám palce. Dukla do toho!


Na štadióne v Žiari nad Hronom budú sprístupnené dve tribúny. Hlavná tribúna s označením 'A' a severozápadná tribúna za bránou, s označením 'C'. Na severozápadnej tribúne C je priestor aj pre náš skvelý fanklub. Prosíme členov fanklubu aby sa sústreďovali v sektore C3 a vyvarovali sa nešportového správania, predovšetkým použitiu pyrotechniky. Bufet sa bude nachádzať za tribúnou C. Pokladňa je tiež len jedna a to za hlavnou tribúnou A. Plán štadióne je k dispozícii nižšie. 

Info pre majiteľov permanentiek!

Platnosť vašich permanentiek, ako aj VIP permanentiek sa zmenou miesta konania zápasu nemení a máte tak voľný vstup na stretnutie Dukla  Trebišov.


Ceny vstupeniek:

Základné vstupné  2€

Ženy/dôchodcovia/ZŤP  1€

Deti do 15 rokov ZADARMO

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Mladší dorastenci úspešne proti Zlatým Moravciam, pätnástka vyhrala v Martine

Čítať viac
A tím

Informácie o predpredaji a cenách vstupeniek

Čítať viac
A tím

Jakub Považanec v MFK Dukla Banská Bystrica

Čítať viac
A tím

Futbalisti Dukly do Česka

Čítať viac
A tím

MFK Dukla v Poprade prehrala, z bojov v Slovenskom pohári vypadla...

Čítať viac
A tím

Minister obrany prisľúbil pomoc futbalovej Dukle

Čítať viac