• Veľmi dobrá hra i efektivita - gólový prídel pre Senicu
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 13.09.2020

Veľmi dobrá hra i efektivita - gólový prídel pre Senicu

Adam Hanes (na snímke v červenom drese MFK Dukla) povyzvŕtal už nie jednu obranu v I. dorasteneckej lige U19, v ktorej získalo družstvo spod Urpína zatiaľ 10 bodov. Z 8 odohraných zápasov to nie je veľa, hlavne ak berieme do úvahy, že až 6 zo získaného počtu priviezlo zo súperových ihrísk. Podarí sa im tento husársky kúsok aj v sobotu 19. septembra dopoludnia v Podbrezovej? Úprimne im to veľmi prajeme. Foto: Roman Reptiš

V doterajšom priebehu I. dorasteneckej ligy zverenci trénerskej dvojice Daniel Valach – Marián Strelec, ktorí vedú v MFK Dukla družstvo U19, hrou v poli takmer v žiadnom z doterajších majstrovských zápasov nesklamali. Hlavne v tých, ktoré prehrali doma s Popradom, či Ružomberkom však závažnou bodovou stratou doplatili na streleckú nemohúcnosť. To ich odsúvalo k dnu tabuľky.

Tentoraz sa v stretnutí 8. kola vytiahli nielen herne ale i strelecky. Všetko im zapadlo do futbalového súkolia tak, ako im to naordinovali v kabíne pred zápasom, i v polčasovej prestávke, ich tréneri.

Vedúci gól dal už v 6. minúte zápasu kapitán. Kto iný - Adam Hanes. Do vedenia dostal svoj kolektív po krásnej akcii viacerých hráčov. Lopta putovala postupne z kopačky Jackuliaka, cez Šimútha až k Výbošťokovi, a odtiaľ do pozície, z ktorej dal hlavou vedúci gól už spomenutý Hanes.

Domáci hrali v tom čase dôrazne, aktívne a súpera nepustili k vážnejšej akcii. Druhý gól padol po rohovom kope, ktorý rozohrával Jakub Rusko, kmeňový hráč Žiliny na hosťovaní v MFK Dukla. Odrazenú loptu po zahraní rohového kopu dostal na ľavú nohu Výbošťok, loptou sa umne predral k streľbe, a bolo 2:0.

Tak ako to spravidla vo futbale býva, aj družstvo MFK Dukla po 2-gólovom vedení trochu herne poľavilo, ale hostí do vážnejšej streleckej pozície nepustilo. Až na jeden prípad, kedy dobre riešil prípadné gólové nebezpečenstvo domáci brankár Baláž, odchovanec futbalu v Stropkove.

S jedlom rastie chuť, tréneri ju asi ešte viac v kabíne počas prestávky do myslí svojich hráčov namotivovali, lebo už v 50. minúte po kolmici z hĺbky poľa dal svoj druhý gól Hanes. Potom sa zranil Šimúth, hráč, ktorého jeden čas poslali z MFK Dukla ako nepotrebného do Medzibrodu. Odtiaľ si ho vybrala späť do svojho kolektívu trénerská dvojica Valach – Strelec. Vedela prečo... Vo viacerých zápasoch ukázal talent pre svoj rast na poste krajného obrancu s dobrými vlohami pre útočné poňatie a futbalovú tvorivosť.

V stretnutí so Senicou ho po zranení nahradil Škrteľ. Útočník, ktorý prišiel posilniť údernú silu útoku. Aj keď pre zranenie dlhšie nehral, v tomto zápase mal jednu sľubnú streleckú pozíciu. Gól z nej však nepadol. Ten štvrtý dal ďalší striedajúci hráč domácich - Horváth. Na ihrisko prišli v 76. minúte i ďalší 3 striedajúci futbalisti - Kandala, Medveď a Milrád. Aj striedajúci hráči dobre zapadli do rozbehnutého futbalového stroja.

MFK Dukla tak zaregistroval v súťaži v kategórii U19 svoje 1. víťazstvo vo futbalovom ročníku 2020/2021 v I. dorasteneckej lige na domácej pôde.

MFK Dukla - FK Senica 4:0 (2:0),
góly: Adam Hanes 2, Marek Výbošťok, René Horváth
ŽK: Patrik Reptiš, Filip Škrteľ – Filip Buchel, Viktor Šúrek
Rozhodovali: Martin Herdel – Jozef Mosor, Michal Železňák
Prizeralo sa 50 divákov.

MFK Dukla hrala systémom 4-2-3-1 v zostave:
Baláž - Šimúth (56. Škrteľ), Červeň, Patrik Reptiš, Patrnčiak - Koreň, Macko - Výbošťok (76. Kandala), Hanes (76. Milrád), Rusko - Jackuliak (76. Medveď).

V sobotu dopoludnia – 19. septembra toho roku, pocestuje MFK Dukla U19 za svojim súperom do Podbrezovej. Podbrezová v sobotu nehrala. Jej zápas s AS Trenčín odložili.

MFK Dukla v kategórii U17 prehrala v Senici 1:6. Zverenci dvojice Faktor – Oravec, teda kategória U16, získala v Senici bod, po remíze 2:2.

Tréner MFK Dukla U19, Daniel Valach, po zápase povedal:
„Chlapcom je v tomto zápase ťažko niečo vyčítať, i keď po našich vsietených góloch boli chvíle útlmu z našej strany aj v tomto stretnutí. Pravda, netrvali dlho, chlapci, každý jeden z nich, aj tí, ktorí striedali, odviedli na hracej ploche dobré, spoľahlivé výkony. Tentoraz dobrú hru v poli podporili efektívnym zakončením viacerých pekných futbalových akcií. S týmto kolektívom, sa aj nám v úlohe trénerov, dobre pracuje. Tvoria tvárny, spoľahlivý kolektív.“

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Ženy MFK Dukla zdolali Petržalku po góle z priameho kopu v závere

Sumár mládeže: Pätnástka si poradila s Námestovom, mladší žiaci víťazne v Rimavskej Sobote

Postupujeme cez Kežmarok do osemfinále Slovnaft Cup-u

Prvý duel so Senicou nám nevyšiel, inkasovali sme lacné góly, proti bol aj VAR

FUTBALISTA ROKA 2023: Hlasuj v ankete CENA FANÚŠIKA za ROBA POLIEVKU

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL