Banner MFK Dukla
  • Z derby sme zobrali bod, Malec s tretím gólom
A tím / MFK Dukla BB / 01.09.2024

Z derby sme zobrali bod, Malec s tretím gólom

V poslednú augustovú sobotu vycestovala Dukla do Podbrezovej, z horehronského derby si náš tím odniesol remízu.

Po víťaznom zápase v Slovnaft cupe proti Sásovej nastupoval tím kormidelníka Mareka Bažíka do zápasu s Podbrezovou strelecky dobre naladený. Oproti prvej ligovej prehre so Slovanom Bratislava nastala v našej základnej jedenástke len jedna zmena, Olivera Klimpla v obrannej trojici nahradil Boris Godál, ktorý sa vrátil po zranení. Lepší vstup do zápasu mal na nie úplne bezchybnom trávniku náš tím, niekoľko šancí dokázala pokryť obrana súpera. Prvú výraznejšiu šancu zápasu mali hráči Podbrezovej, v 14. minúte však nedokázal presne zakončiť RidwanSanusi. Naši hráči pohrozili v 19. minúte, nebezpečne hlavičkoval po centri Timoteja Záhumenského Tomáš Malec, ktorý loptu poslal len tesne vedľa domácej brány.

Podbrezová mala šancu ohroziť bránu Ivana Reháka v 29. minúte, keď sa k priamemu kopu postavil Roland Galčík, jeho center však skončil len na hlavách obrancov Dukly. V 30. minúte potešil našu lavičku Tomáš Malec, ktorý zužitkoval center Mariána Pišoju a hlavičkou poslal loptu za chrbát bezmocného Adama Danka – 0:1. Nasledovala desaťminútová pasáž hry bez výraznejšej šance, ktorú zlomil v 42. minúte Rymarenko po tom, ako sa po zaseknutí uvoľnil, no jeho strelu dokázal zblokovať jeden z defenzívnych hráčov domácich. O tri minúty neskôr mal náš útočník príležitosť priameho kopu, z ktorého trafil len hornú žrď. V závere prvého polčasu mal šancu na vyrovnanie náš súper, keď z hranice šestnástky strieľal Grešák, jeho pokus však dokázal chytiť pozorný Rehák.

Na začiatku druhého polčasu sa v úniku ocitol Rymarenko, lopta mu pred strelou skočila, a tak náš zadákzakončil len do rukavíc Danka. Na našu gólovku dokázali aktivitou kontrovať domáci, avšak vďaka defenzíve sme dokázali držať jednogólový náskok. Do väčšej príležitosti sa v 55. minúte dostal opäť Rymarenko, ktorý po prihrávke Pišoju nedokázal loptu usmerniť za Dankov chrbát. Vyrovnanie prišlo v 65. minúte, po Sanusiho centri do pokutového územia loptu nešťastne stečoval za Rehákov chrbát Záhumenský – 1:1. O minútu neskôr vyslal strelu z diaľky Rymarenko, tá však už po druhý raz skončila len na hornej žrdi.

Podbrezová sa v 71. minúte ocitla v čistej šanci, pred odkrytú bránu prihrával Matej Grešák Sanusimu, ktorý gólové ovácie odmietol aj zásluhou činnosti nášho obrancu Ľubomíra Willwébera. Fanúšikom Dukly odľahlo v 80. minúte, po obrannej činnosti Ivana Mensaha si štadión v Podbrezovej pýtal druhú žltú kartu, hlavný arbiter Filip Glova však nedovolený zákrok nevidel a hra pokračovala ďalej. Šancu na gól mali v 91. minúte opäť domáci, Sanusiho strelecký pokus na zadnú žrď si však dokázal ustrážiť náš brankár Rehák.V úplnom závere zápasu ešte zahrali hráči Podbrezovej priamy kop, z ktorého si ale nevytvorili vážnejšiu šancu. Najbližší zápas čaká našich hráčov 14. septembra, kedy na Štiavničkách privítame nováčika KFC Komárno.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Zápas hodnotím z našej strany pozitívne, trošku som sa pred zápasom obával toho trávniku, lebo sme počas týždňa dostali správy, že to ihrisko nie je v dobrom stave. Nečakal som, že je tam toho piesku až toľko, takže som sa vyľakal, že to uškodí hre. Dovolím si tvrdiť, že keby to ihrisko bolo lepšie, tak je ten zápas ešte kvalitnejší. Aj napriek tomu si myslím, že obe mužstvá ukázali veľa dobrých vecí. Ja som hlavne spokojnejší s prvým polčasom, kde sme tú hru mali pod kontrolou, dali sme pekný gól, trafili sme brvno. Čakali sme, že tam cez polčas príde k nejakým zmenám na domácej strane, čo sa aj potvrdilo. Mali sme problém možno trošku s úvodom druhého polčasu, ale potom sme to aj my preskupili a zareagovali na to. To sa podarilo a opäť sme sa dostávali do nebezpečných situácií, Martin Rymarenko mal dve šance už na úvod druhého polčasu, potom to po centri netrafil úplne ideálne a pri strele chýbali centimetre, tam trafil spojnicu, takže mohli sme ten zápas uzavrieť. Čo ma mrzí je, že sme dostali ten gól z takej akcie, ktorú sme mali mať pod kontrolou a bol to vlastný gól. Myslím si, že dneska sme mohli kľudne vyhrať, mali sme viac šancí, ako súper. Na druhú stranu treba uznať aj kvalitu Podbrezovej, ten bod musíme rešpektovať a ideme ďalej.“

Vladimír Cifranič, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Myslím si, že sme videli zaujímavý zápas dvoch mužstiev, ktoré chceli hrať futbal a chceli vyhrať. V prvom polčase to bol taký medzišestnástkový futbal bez väčších šancí. Súper využil jedno naše pochybenie pekným centrom na Tomáša Maleca a ujal sa vedenia. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, myslím si, že sme boli lepším mužstvom, mali sme tlak, no nejaké väčšie šance sme si nevypracovali, možno až na tú Ridwanovu, kde v poslednej chvíli zabránil obranca gólu. Podarilo sa nám vyrovnať a chceli sme ten zápas dotiahnuť do víťazného konca, bojovali sme až do záveru. Chlapcom slúži ku cti, že to nezabalili, že chceli ten zápas vyhrať a že neboli spokojní s bodom. Bohužiaľ, to sa nepodarilo, na druhej strane hostia trafili dvakrát brvno, takže v tom pri nás stálo šťastie. V konečnom dôsledku je tá remíza zaslúžená.“

Tomáš Malec, strelec jediného gólu MFK Dukla: „Myslím si, že sme dobre vstúpili do toho zápasu, dali sme do polčasu gól. Potom sme sa trošku zatiahli, trafili sme tam brvno. Druhý polčas takisto sme mali nejaké šance, zrazu z ničoho dal súper gól. Aj keď tú optickú prevahu na tej lopte malsi myslím, že sme tých šancí mali trochu viac. Ten bod berieme, vzhľadom aj na ten terén bol ten futbal dobrý. Pred zápasom by sme to brali, teraz po tom zápase je to také, že si to asi musíme pozrieť. My si myslíme, že sme mali vyhrať, ale možno ten bod bude rozhodovať, uvidíme. Škoda toho, chceli sme tri body. Každý gól ma teší, keby bol dnes víťazný, tešilo by ma to viac. Tie centre tam idú, ja si to zatiaľ viem nájsť a dúfam, že to tak bude pokračovať.“

Niké liga – 6. kolo – sobota 31.08.2024, 20.30 h – Zelpo Aréna, Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly:65. Záhumenský (vla.) - 30. Malec (Pišoja). ŽK:88. Ďatko – 70. Mensah, 75. Willwéber. Rozhodovali:Glova - Hancko, Kmec.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: A. Danko – Koštrna, Oravec (C), Mielke – Chyla – Ridwan, Talakov (46. Ďatko), Štefánik (87. Smékal), Grešák (73. Slávik) – Galčík (87. Deml), Yirajang (60. Juritka).
Tréner: V. Cifranič

Zostava MFK Dukla: Rehák – Mensah (90+3. Považanec), Godál, Willwéber (C) (76. Klimpl) – Pišoja, Hlinka, Richtárech, Záhumenský – Slebodník (76. Šikula), Malec (76. Veselovský), Rymarenko (89. Brenkus).
Tréner: M. Bažík.