Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: Vo Zvolene nás čaká náročný duel s Komárnom
A tím / MFK Dukla (PR) / 02.09.2021

Preview: Vo Zvolene nás čaká náročný duel s Komárnom

z tréningu Dukly v Badíne (P. Chytílek)

z tréningu Dukly v Badíne (P. Chytílek)

V sobotu si naša Dukla v siedmom kole 2. futbalovej ligy zmeria sily s Komárnom. Tohto súpera z juhu západného Slovenska hostíme v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene. Hrali sme s ním naposledy 15. mája tohto roku, na jeho pôde sme vtedy remizovali 1:1.

Komárno aktuálne okupuje piatu priečku tabuľky, má o dva body viac než naše mužstvo na siedmom mieste. Súper rozbehol túto sezónu veľmi dobre, prehral iba jeden zápas, a to na východe republiky v Humennom. Na svojom konte má štyri výhry (s Dubnicou, Bardejovom, Slovanom B a Rohožníkom) a remizoval doma s béčkom Žiliny. Nečaká nás teda nič jednoduché, čo si uvedomuje aj náš obranca a navrátilec do základnej zostavy Patrik Prikryl:

„Očakávam náročný zápas. Vieme, ako sme v poslednom zápase v Komárne hrali, remizovali sme tam 1:1. Súper má behavé mužstvo, ale my chceme hrať svoju hru s cieľom potvrdiť tri body z Púchova, teda vyhrať. Ideálne by bolo, ak by sme premenili hneď prvú šancu. Ak dáme my prvý gól, verím, že to už pôjde tak ako keď sme s nimi hrali naposledy doma, vtedy už po prvom polčase bolo 5:0. Určite to teraz nebude taký istý zápas, ale ak premeníme prvú šancu, tak určite sa nám bude hrať lepšie.“

Paťo zo zdravotných dôvodov dlhšie absentoval v zostave Dukly, ale nepodceňoval tréningy, naplno ´makal´ a v Púchove už dokonca odohral uplynulú sobotu celý zápas, teda plnú minutáž. Ako sa teda cíti?

„Malo by to už byť všetko v poriadku. Každým dňom sa to zlepšuje, ešte by to mohlo byť o niečo lepšie, ale cítim sa dobre.“

S Komárnom máme dobrú bilanciu. Za posledné tri roky sme s ním ani raz neprehrali, avšak zo šiestich vzájomných meraní síl sa až štyrikrát zrodila remíza. A to je varovanie, že súpera rozhodne nemožno podceniť. Vie to aj stredopoliar Dukly Viktor Tóth:

„Bude to náročný zápas. Komárno sa pred touto sezónou posilnilo, nemá zlé výsledky, ale potrebujeme sa pozerať hlavne sami na seba. Ako si to my sami spravíme, také to bude pre nás ťažké. Ak však budeme hrať to, čo chceme hrať, tak verím, že to pôjde. Nemôžeme sa prispôsobiť súperovi, ale pozerať sa predovšetkým na seba. Aj v poslednom zápase na konci sezóny ukázali hráči Komárna, že dokážu jazdiť celých 90 minút. Majú v tíme mladších hráčov, ale aj starších. My však ideme za svojím cieľom a to je vyhrať tento zápas.“

Naša Dukla ťahá štvorzápasovú šnúru bez prehry. Po výhre v Košiciach sme síce remizovali vo Zvolene so Šamorínom 1:1, no potom prišli dve víťazstvá na nulu, a to v pohári v Jesenskom a v lige s Púchovom na Považí. Práve na tieto dva duely budú chcieť naši chlapci nadviazať. Príďte ich do Zvolena povzbudiť. S Komárnom hráme v sobotu 4. septembra16.00 hodine. Nech štadiónom znie DUKLA DO TOHO!

Na fotkách Patrik Prikryl a Viktor Tóth (Foto: P. Chytílek)