• Aktuality
  • Zdolali sme jarného lídra a na jar sme stále neporazení
A tím / MFK Dukla / 19.04.2019

Zdolali sme jarného lídra a na jar sme stále neporazení

Zdolali sme jarného lídra a na jar sme stále neporazení
Po víťazstve nad druholigovým lídrom FK Pohronie na jeho pôde v Žiari nad Hronom nastúpili naši chlapci v piatok 19.apríla na domácich Štiavničkách proti najlepšiemu mužstvu jarnej časti druhej ligy, futbalistom Slavoja Trebišov. Trénerovi Vargovi pre zranenia chýbali Vaščák a Savić.

Úvod stretnutia patril domácemu kolektívu. Už  v 3. minúte sa o prvú strelu pokúsil Polievka. Tá však smerovala mimo pravej žrde hosťujúcej brány. V 9. minúte mali naši hráči výhodu trestného kopu z hranice šestnástky. Polievkovu strelu smerujúcu do priestoru brány vyhlavičkoval jeden z obrancov hostí do bezpečia. Potom sa dostali k slovu hostia ktorí v 11. minúte zahrávali rohový kop ale Kupčík centrovanú loptu vyhlavičkoval mimo pokutového územia. V 15. minúte sa vyznamenal hosťujúci brankár Bieszczad, ktorý vyrazil na rohový kop strelu Polievku. V 25. minúte sa ďalekonosnou tvrdou strelou prezentoval Willwéber ale brankár hostí loptu smerujúcu pod brvno vyrazil na rohový kop. V 32. minúte hosťujúci celok rýchlo rozohral loptu z polovice ihriska na Nováka, ktorý zaznamenal vedúci gól hostí. Domáci vrhli sily do útoku a v 42. minúte Starší po prihrávke Tótha vyrovnal na 1:1. Začiatok druhého polčasu patril nášmu mužstvu. V 46. minúte tvrdá Polievkova strela opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. V 56. minúte hosťujúci kapitán mužstva Kolbas nedovolene fauloval v pokutovom území Tótha, videl červenú kartu a nariadený pokutový kop v 58. minúte premenil na 2:1 Polievka. V 65. minúte po úniku z polovice ihriska Polievka strelil tretí gól nášho mužstva. V 70. minúte to bol opäť Polievka, ktorý zahrával z hranice 20 m trestný kop. Jeho tvrdá, dobre mierená strela skončila za chrbtom brankára Bieszczada. Polievka týmto gólom zaznamenal čistý hetrik a MFK viedol 4:1. V závere zápasu naši hráči už gólový účet nenavýšili a zaslúžene zvíťazili 4:1.

MFK Dukla Banská Bystrica  Slavoj Trebišov 4:1 (1:1)

Góly:  42. Starší, 59., 65. a 71. Polievka  32. Novák

ŽK: Polievka  Lazarus, Kolesár

ČK: 57. Kolbas

Diváci: 1057

Rozhodovali: Mastiš  Sluk, Štofík

Zostava MFK Dukla: Krejčí — Vajda, Kupčík, Prikryl, Migaľa (65. Gregáň) — Willwéber, Snitka — Starší, Tóth, Polievka (78. Malík) — Laksík (73. Galić)

Viktor Tóth, hráč Dukly: 'Myslím si, že vstup do zápasu nebol z našej strany dobrý. Dostali sme gól ale našťastie sme dokázali ešte v prvom polčase vyrovnať. Druhý polčas sme už hru režírovali ako sme chceli, najmä po červenej karte a po premenenom pokutovom kope.'

Róbert Polievka, strelec hetriku: 'Myslím si, že to dnes bolo naše zaslúžené víťazstvo. Prvých asi 20 minút sme sa hľadali na ihrisku ale myslím si, že ten gól, čo sme dostali nás prebral a po ňom sme začali hrať našu hru. Podali sme komplexný výkon z môjho pohľadu a boli sme mimoriadne efektívni, za čo sme určite radi a pre nás je to dôležité víťazstvo. Čo sa môjho hetriku týka, tak je to prvý v kariére, ešte som ho doteraz nedal. V posledných zápasoch som mal veľa šancí, no nepadlo to tam. Ďakujem celému mužstvu, lebo veľmi mi k tomu pomohli a zvládli sme to aj mojimi gólmi.'


Najbližší zápas odohráme v stredu 24.04.2019 v Liptovskom Mikuláši.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Vstupenky na zápas play off o postup do EKL, MFK Dukla B.Bystrica - MŠK Žilina sú v predaji.

Čítať viac
A tím

Považanec pred Žilinou: Nech fanúšikovia prídu spraviť Dukle čo najväčšie trovy

Čítať viac
A tím

Už aj ženy MFK Dukla v akcii, v príprave remíza s Ružomberkom

Čítať viac
A tím

Oficiálne vyjadrenie o možnom prestupe Polievku

Čítať viac
A tím

Počas repre pauzy zápas s 21-kou, Godál a Depetris sa tešia na rodinný víkend

Čítať viac
A tím

Ako videli zápas v Žiline?...

Čítať viac