• Ženy MFK Dukla B.Bystrica na jar na víťaznej vlne
Ženy / MFK Dukla/bbonline.sk / 13.03.2023

Ženy MFK Dukla B.Bystrica na jar na víťaznej vlne

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica bodovali naplno aj vo svojom druhom jarnom vystúpení, keď v Tesároch zdolali domácu GFC regionálnu akadémiu, ktorá sídli v Topoľčanoch. Darilo sa aj dorastenkám.

Duklistky otvorili skóre už v 4. minúte, keď sa lopta po dobrej práci Márie Veselkovej dostala k Tamare Gembickej, ktorá obišla stopérku Topoľčian a druhým dotykom v páde zakončovala do brány, a mohla tak svoj návrat do Dukly osláviť gólom – 0:1. V 11. minúte mali Topoľčany príležitosť na vyrovnanie, ale Nina Mattová zoči-voči brankárke Dominike Kopernickej poslala loptu vedľa pravej tyče brány Dukly. V ďalších minútach sa hralo prevažne na polovici Topoľčian, pričom domácim komplikoval situáciu aj vietor.

Duklistky navýšili svoje vedenie v 25. minúte po tom, čo Gembická po vhadzovaní autu zamotala hlavu trom protihráčkam a následne sa jej podarilo odcentrovať loptu do šestnástky, kde si kapitánka GFC Annamária Peciarová volejom zrazila loptu do vlastnej brány – 0:2. Banskobystričanky v ďalších minútach na ihrisku dominovali, vytvorili si viacero dobrých šancí na zakončenie, ale buď ich pokusom chýbala presnosť, alebo si to postrážila mládežnícka reprezentačná brankárka Vanesa Stachová.

Po zmene strán nedošlo k zmene smeru vetra, ktorý v druhom polčase hral do karát domácim, čo sa ihneď prejavilo aj na obraze hry, keďže sa hralo prevažne na polovici Dukly. Napriek tomu sa hráčkam Topoľčian nedarilo vypracovať si vyložené šance, keďže defenzívny blok hostiek dobre fungoval. So strelami spoza pokutového územia si zas dokázala poradiť brankárka Kopernická. V 59. minúte po sklepnutí od kapitánky Natálie Veselovej prenikla cez domácu obranu Lenka Mazúchová, ktorá obišla brankárku a zakončovala do prázdnej brány – 0:3.

Napriek 3-gólovemu vedeniu Dukly sa naďalej na podmočenom teréne odohrával boj o každý centimeter a hráčky medzi sebou zvádzali ťažké súboje. V 82. minúte sa hráčkam GFC regionálnej akadémie podarilo znížiť 1:3, keď sa šikovne kopnutý roh Petry Helbichovej aj s pomocou vetra dostal za chrbát Kopernickej. Duklistky však už ďalší gól neinkasovali a nedopustili scenár zo zápasu proti Petržalke, keď sa o výsledok museli báť do posledných sekúnd.

Nikola Gajdošová, debut v drese Dukly: „Ďakujem za prejavenú dôveru trénerom, že mi dali príležitosť nastúpiť v tak dôležitom zápase, kedy bojujeme o postup do skupiny o titul. K futbalu som sa vrátila po dlhých rokoch vďaka dobrému kolektívu, ktorý som spoznala počas pôsobenia vo futsalovom tíme SLC Banská Bystrica. Aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam a ťažkému terénu sme dokázali naplno bodovať. Teším sa na ďalšie zápasy a verím, že aj z najbližšieho rozhodujúceho zápasu v Trenčíne odídeme víťazne.“

DEMIŠPORT liga – I. liga ženy – 17. kolo – sobota 11.03.2023, 11.00 h – ihrisko OFK Tesáre

GFC Regionálna akadémia Topoľčany – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 82. Helbichová – 4. Gembická, 25. Peciarová (vla), 59. Mazúchová. Rozhodovali: Sák – Šípoš, Kiss. Diváci: 80.

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Herbríková, Havranová, Boháčiková – Veselová, Veselková (79. Brandysová) – Čierniková (66. Gajdošová, 90. Vojteková), Dunajská (79. Lukach), Mazúchová – Gembická. Tréner: J. Boroviak.

17 0 1 16 10:101 1

Najbližšie čaká ženy MFK Dukla v stredu 15. marca o 17.00 h dohrávka v Trenčíne s domácim AS, teda priamy súboj o postup do prvej päťky. Následne Duklistky zakončia základnú časť  v sobotu 18. marca na umelej tráve na Štiavničkách, kde privítajú o 11.00 h majstrovskú Myjavu.

Dorastenkám sa darilo proti RSC Hamsik Academy

Naša dievčenská kategória WU19 sa v nedeľu v Rudlovej stretla s rovesníčkami z RSC Hamsik Academy. Po viacerých pekných akciách v úvodnej 20-minútovke, ktorým chýbala len presná koncovka, sa naše dievčatá ujali vedenia v 23. minúte po dorážke Jančíkovej - 1:0. Tá istá hráčka sa ocitla v 34. minúte sama pred brankárkou RSC a s prehľadom zvýšila na 2:0. V 59. minúte sa vydarila Dukle rýchla kombinácia po pravom krídle a na jej konci Jančíková zavŕšila hattrick - 3:0. V záverečnej fáze zápasu pridala Jančíková aj svoj štvrtý gól a konečné skóre stanovila v 76. minúte presne umiestnenou strelou ľavačkou Lenka Mazúchová, ktorá je

oporou aj nášho ženského A-tímu - 5:0. Naša dievčenská devätnástka sa v tabuľke nachádza na 4. mieste s 3-bodovou stratou na GFC regionálnu akadémiu a so zápasom k dobru pred Martinom, ktorý má rovnaký počet bodov. Naše dorastenky vyhrali druhý zápas v rade a ťahajú 3-zápasovú šnúru bez prehry.

Róbert Pavúk, tréner MFK Dukla WU19: „Dnes sme nastúpili v pozmenenom zložení na pozícii stredných obrankýň a taktiež v útoku. Dievčatá od prvých minút prebrali opraty zápasu a aktívnou hrou v prvej polovici 1.polčasu najmä po ľavej strane si vypracovali niekoľko zaujímavých príležitostí. Vyvrcholením veľkého úsilia dievčat bol úvodný gól. Nepatril z kategórie najkrajších, ale práve takýto 'dotlačený gól' sme potrebovali. Veľmi nám pomohol v ďalšom priebehu stretnutia. V ďalšej fáze zápasu nám začala fungovať aj pravá strana. Dievčatá hrali mimoriadne aktívne. Zbierali prvé, druhé aj tretie lopty. Snažili sa hrať kombinačne a neustálou aktivitou pridali postupne ďalšie góly. Až na jedno malé zaváhanie v závere polčasu sme odviedli aj v obrane spoľahlivý výkon. Dnes strelecky zažiarila 4 gólmi Alex Jančíková. Nestáva sa každý deň streliť v derby zápase toľko gólov. Dievčatá splnili všetko, čo sme im v kabíne s kolegom povedali a práve takéto výkony im otvárajú dvere do A-tímu. Všetky dievčatá si dnes zaslúžia absolutórium. Od brankárky až po útok hrali sústredene, tímovo a nedali sa ničím rozladiť. Bol to jeden poctivý kolektívny výkon.“

I. LD WU19 - sk. B - 13.kolo - nedeľa 12.3.2023, 10.00 h - UT Rudlová

MFK Dukla Banská Bystrica - RSC Hamsik Academy 5:0 (2:0)

Góly: 23., 34., 59. a 74. Jančíková, 76. Mazúchová.

Zostava MFK Dukla WU19: Lukach - Skladaná (53. Hrušková), Brandysová, Korčoková (C), Fabianová - Madajová, Dunajská, Vojteková - Gajdošíková, Jančíková, Mazúchová.

---

Žiačky na RSC Hamsik Academy nestačili

Naše dievčatá WU15 išli proti RSC Hamsik Academy do vedenia v 9. minúte zásluhou Simony Dobrockej, ale súperky stav otočili na 1:2.

Laura Pavlíková, asistentka tréner MFK Dukla WU15: „V nedeľu nás čakal zápas s kvalitným súperom RSC Hamsik Academy. Dievčatá vedeli, že ich čaká náročný zápas plný súbojov. V úvode zápasu bolo cítiť nervozitu a napätie, no postupne sa dievčatá dostávali do zápasu. Podarilo sa nám streliť prvý gól. V hre sme nepoľavili, chceli sme dať aj ďalší gól. Bohužiaľ prišlo vyrovnanie na 1:1. Napriek tomu sme sa znova dokázali dostať do zápasu, dievčatá bojovali a myslím si, že nechali na ihrisku všetko, pripravovali si šance a chýbalo len úspešné zakončenie. Druhý polčas bol veľmi bojovný na oboch stranách, oba tímy si vytvárali nebezpečné šance. Napriek tomu, že sme 5 minút pred koncom inkasovali na 1:2 sme na dievčatá hrdé, pretože ukázali, čo v nich je, a že srdce im bije pre tím. Ďakujeme.“