• Aktuality
  • Mladíci Dukly súperili s ďalším mužstvom zvučného mena DAC Dunajská Streda
Dorast / MFK Dukla (PR) / 28.06.2021

Mladíci Dukly súperili s ďalším mužstvom zvučného mena DAC Dunajská Streda

Zo zápasu U 16 (foto R. Bielik)

Zo zápasu U 16 (foto R. Bielik)

Naše mládežnícke tímy U 19, U 17, U 16 a U 15 si v piatok zmerali sily s DAC Dunajská Streda. Vyššie vekové kategórie merali cestu k súperovi, šestnástka a pätnástka sa predstavila doma, konkrétne v Selciach a Priechode. A my sme boli pritom. Informácie ponúkame zo všetkých stretnutí.

Duel starších žiakov U 15 sa odohrával v Priechode. Naše mužstvo je v skupine stred najvyššej súťaže na predposlednom mieste po jeseni (na jar sa nehralo), Dunajská Streda v skupine Západ na tretej pozície. DAC potvrdil rolu favorita a vyhral 3:0, po polčase 2:0. Zápas hodnotil tréner Peter Rebek nasledovne:

„Pozitívne to môžem hodnotiť z tej strany, že sme hrali proti kvalitnému súperovi. Ukázal svoju kvalitu aj na ihrisku. Chlapci mali možnosť otestovať sa v zápase s jednou top akadémiou na Slovensku. Aj ke´d sme prehrali, nebolo také zlé ako pred rokom, keď sme s nimi hrali. Po hernej stránke bol badateľný posun oproti zápasu spred týždňa so Žilinou. Družstvo už pôsobilo kompaktnejšie, chlapci boli dôraznejší v súbojoch. Zobrali si niektoré slová k srdcu. Stále nás trápia niektoré individuálne chyby. Sú výsledkom asi aj tej dlhej pauzy v posledných mesiacoch, kedy sa žiaľ nemohlo hrať.“

Potešila nás U 16-ka. V Selciach totiž zdolala Dunajskú Stredu 4:2, keď už po polčase viedla 3:0. V druhom polčase však hostia znížili na 3:2 a bola z toho dráma. Napokon však naši mladší dorastenci pridali štvrtý gól a zásluhu má na tom najmä Jakub Gonda, zaknihoval totiž hetrik. Prvý gól dal Nikolas Dagnoli a ďalšie už prv spomínaný mladý futbalista Dukly. Tréner Vratislav Greško po našom víťazstve povedal:

„Odohrali sme výborný zápas, mali sme výborný vstup do neho. Boli sme mimoriadne efektívni, keď sme sa s veľkým počtom hráčov dokázali dostať do pokutového územia. Boli sme ochotní tam ísť a boli sme aj v správnych priestoroch. Potom sa nám už ľahšie hralo. Súper bol však vynikajúci, duel spĺňal parametre ligového dorastu. Vyskytlo sa však aj veľa chýb, ktoré potrebujeme odstraňovať. Vieme o nich, budeme to analyzovať. V druhom polčase sme urobili určité zmeny, chceli sme, aby všetci chalani mali minutáž, videli sme ich na ihrisku čo najviac času, takže sa aj možno dobre stalo, že sa zápas zdramatizoval. Dostali sme sa pod tlak a videli sme aspoň, že veci si netreba zľahčovať. Našťastie sme v správnu chvíľu udreli a mali aj dostatok ďalších gólových situácií. Sme radi za tento zápas na dobrom ihrisku a ideme ďalej, aby sme boli na súťaž dobre pripravení. Badať už určitý proges, zohrávame sa, máme veľa nových a zaujímavých chalanov, treba len v príprave po oddychu na dovolenke ´makať´.

Mladší dorastenci z U 17-ky to mali na jeseň ťažké. V tabuľke prvej ligy boli na poslednom mieste bez bodu, DAC okupoval štvrté miesto. Na juhu západného Slovenska však náš tím odohral vyrovnaný duel, polčas sa skončil bez gólov, v druhom sa žiaľ presadila Dunajská Stredavyhrala napokon 1:0. Náš tréner Marián Strelec to zhodnotil nasledovne:

„Nastúpili sme na zápas proti technicky i takticky vyspelému súperovi, ktorý od začiatku zápasu na nás vybehol s vysokým napádaním - pressingom proti našim  obrancom. Naši hráči sa snažili s týmto TA - plánom súpera vysporiadať, no často dochádzalo k vynúteným chybám a následnej útočnej aktivite súpera. Pozične sme plnili úlohy, ktoré sme spolu s Dušanom Tóthom vyžadovali od hráčov počas krátkej doby tréningového procesu v konkrétnej kategórii. Podržal nás brankár Adam Malec, ktorý kryl niekoľko sľubných striel Dunajskostredčanov. Jediný gól zápasu sme inkasovali v 2. polčase po reťazci individuálnych TA chýb. Snažili sme sa taktiež kontrovať súperovi a po zisku lopty okamžite o prechod do rýchleho útoku s možným ohrozením bránky súpera. Vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu sme si vypracovali po ukážkovej diagonálnej prihrávke Simona Bálinta a následnom samostatnom nájazde Mateja Števonku na brankára Dunajskej Stredy, ktoré skončilo pre nás neúspešne. V rámci prípravného zápasu sme sledovali všetkých hráčov v akcii a hlavne individuálny výkon jednotlivca s prepojením na herný prejav družstva. Po zápase sme sa chlapcom poďakovali za prístup v doterajšom tréningovom procese a rozlúčili sa s nimi pred desaťdňovým voľnom, po ktorom nastupujeme do letnej prípravy pred štartom 1. LMD U17 súťažného ročníka 2021/22. Chlapci majú vypracované kondičné plány od kondičných trénerov, ktoré budú plniť v domácich podmienkach. Verím, že pandemická situácia nebude znovu brániť rozvoju talentu našich mladých nádejí banskobystrického futbalu.“

No a napokon sme si nechali starších dorastencov U 19-ku, v Dunajskej Strede nastúpila v tejto zostave: Baláž (60. Chládek) - Kvietok (60. Medveď), Červeň (60. Šustek), Štefko, Hurtaj (60. Matula), Koroš, Ždánsky, Kandala (60. Černák), Jackuliak (60. Sudimak), Varga (60. Milrád) Horváth. Polčas vyhral DAC 1:0, po zmene strán viedol 2:0. My sme znížili Horváthom na 2:1 a mohli sme pomýšľať i na remízu, no žiaľ naši juniori inkasovali aj tretíkrát, takže sa napokon z výhry 3:1 tešili domáci.

Tréner Dukly U 19 Daniel Valach po tomto stretnutí uviedol:

„Som rád za túto konfrontáciu, pretože sme v ťažkom zápase mohli vidieť nových chlapcov. To bol hlavný zámer. Čo sa týka herného prejavu, potešili nás hlavne pozitívne veci v útočnej fáze, naopak, v defenzíve sme sa nevyhli chybám, z ktorých bolo na môj vkus až príliš veľa tzv. nevynútených. Súper patrí medzi slovenskú mládežnícku špičku, ale teší ma, že svoju kvalitu sme ukázali aj my. Aj preto ma napokon mrzí konečný výsledok. Čo sa týka prípravy, ukončili sme tzv. predprípravný blok, v ktorom sme sa zamerali hlavne na tvorbu kádra, či už adaptáciu chlapcov z U17, ale aj nových mien. V príprave na sezónu pokračujeme od 7. júla, kedy by sme už chceli pracovať so stabilnejším kádrom a hlavne na systémových veciach.'

Aj v júli vám prinesieme informácie o našich mládežníckych tímoch. Všetci veríme, že sa rozbehne sezóna 2021/2022 a aj sa už konečne dohrá.

FOTOGALÉRIA U 15 A U16 (R. Bielik):

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Spomienky Adama Hanesa na svoje prvé seniorské góly v drese MFK Dukla

Čítať viac
Dorast

Štartuje rekordný, 50-ty ročník medzinárodného turnaja

Čítať viac
A tím

MFK Dukla v Poprade prehrala, z bojov v Slovenskom pohári vypadla...

Čítať viac
Žiaci

Naša pätnástka rozdrvila v derby Zvolen, štrnástka remizovala

Čítať viac
Dorast

Dušan Tóth: "Samozrejme, že som mužstvu veril"

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci začínajú bodovať, ale....

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem