• Aktuality
  • A- mužstvo MFK Dukla odštartovalo zimnú prípravu
A tím / Miroslav Čief / 11.01.2021

A- mužstvo MFK Dukla odštartovalo zimnú prípravu

A- mužstvo MFK Dukla odštartovalo zimnú prípravu
A- mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica odštartovalo v pondelok 11.1. 2021 zimnú prípravu. Stalo sa tak na novej umelej tráve na Štiavničkách, kde sa trénerovi Stanislavovi Vargovi hlásilo stabilné mužstvo, zatiaľ bez zmien. Tie však budú. Nateraz je dôležité, aby mužstvo plynule nabehlo na tréningový cyklus, neskôr ho čaká 6 prípravných zápasov proti celkom z Fortuna ligy.

Tréner Stanislav Varga privítal na úvodnom tréningu tento hráčsky káder:


Brankári: Matúš Hruška, Július, Nôta, Adam Krejčí, Filip Baláž.

Obrancovia: Lukáš Migaľa, Patrik Vajda, Ján Nosko, Patrik Prikryl, Adam Červeň, Ľuboš Kupčík, Marek Frimmel, Jakub Uhrinčať.

Stredopoliari: Dalibor Gonda, Dávid Richtárech, Kristián Lukáčik, Peter Bača, Ľubomír Willwéber, Gabriel Snitka, Viktor Tóth.

Útočníci: Adam Hanes, Róbert Polievka, Matej Starší, Jozef Dolný, Lukáš Laksík, Miladin Vujoševič


Realizačný tím:

Tréner: Stanislav Varga

Asistent trénera: Štefan Rusnák

Kondiční tréneri: Dávid Brünn, Andrej Caban

Masér: Filip Sobotník

Lekári: MUDr. Peter Straňák, Renáta Kaliská

Vedúci mužstva: Ivan Šimko


V hráčskom kádri sme zatiaľ zaznamenali minimálny pohyb. Neodišiel z neho nik, naopak, s mužstvom už od septembra 2020 trénuje Kristián Lukáčik, bývalý hráč Podbrezovej, Serede a naposledy FK Senica. Ide o poctivého futbalistu, ktorý vie zahrať na poste pravého obrancu aj defenzívneho stredopoliara.


Prípravné zápasy:


Odohráme ich 6. Mnohé však, samozrejme, môže zmeniť koronakríza. Prvý prípravný zápas by sme mali odohrať v sobotu 16.1 na umelej tráve v Seredi proti domácemu ŠKF. V stredu 20.1. sa stretneme proti MFK Ružomberok u súpera. 23.1 odohráme zápas v Žiline proti MŠK. 26.1. potom na tréningovej ploche na Štiavničkách privítame FK Pohronie. Následne 30.1 hráme v Senici a posledným prípravným zápasom pre nás bude zápas, ktorý odohráme na hlavnom štadióne v Trnave proti Spartaku 5.2. 2021.


Člen vedenia MFK Dukla Peter Krnáč k začiatku zimnej prípravy povedal: 'Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Podmienky na samotnú prípravu sú zabezpečené na vysokej úrovni. Káder bude doplnený, zaujímame a o dva posty, konkrétne o pravé krídlo a stopérsky post. V najbližšej dobe by sme to chceli uzavrieť. Klub je po finančnej stránke stabilizovaný. V najbližšej dobe predstavíme krátkodobé a dlhodobé ciele Dukly. Pôjde o infraštruktúru, financovanie klubu či marketing.'