Banner MFK Dukla
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 08.09.2020

V Priechode remíza s Trnavou

Brankár Baláž podal v zápase s Trnavou v Priechode kvalitný výkon a tiež prispel k spravodlivej deľbe bodov. Trnava do posledných chvíľ skúšala dať rozhodujúci gól zápasu. Na snímke sa o to pokúšajú hráči Patrik Čiernik s číslom 18 a jeho menovec Patrik Karhan 21, ktorého do Priechodu prišiel povzbudiť aj jeho slávny otec Miroslav. Z našich okrem Filipa Baláža vidíme v obrannej asistencii záložníka  Mareka Macka s číslom 5, medzi nimi objektív nepriblížil ďalšieho brániaceho hráča v drese MFK Dukla Patrika Reptiša. Foto: Roman Reptiš

Brankár Baláž podal v zápase s Trnavou v Priechode kvalitný výkon a tiež prispel k spravodlivej deľbe bodov. Trnava do posledných chvíľ skúšala dať rozhodujúci gól zápasu. Na snímke sa o to pokúšajú hráči Patrik Čiernik s číslom 18 a jeho menovec Patrik Karhan 21, ktorého do Priechodu prišiel povzbudiť aj jeho slávny otec Miroslav. Z našich okrem Filipa Baláža vidíme v obrannej asistencii záložníka Mareka Macka s číslom 5, medzi nimi objektív nepriblížil ďalšieho brániaceho hráča v drese MFK Dukla Patrika Reptiša. Foto: Roman Reptiš

O zhodnotenie ďalšieho majstrovského zápasu 6. kola MFK Dukla U19 – Spartak Trnava U19 1:1 (1:0), ktorý odohrali v sobotu 29. augusta 2020, sme požiadali generálneho manažéra MFK Dukla Milana Smäda. Ten videl stretnutie takto:
„Náš kolektív mal v 1. polčase veľkú hernú prevahu. Najmenej z 2 veľmi dobrých streleckých príležitostí sme nedokázali dať gól. Naše družstvo posilnil navrátilec Rusko, ktorý nastúpil na pravej strane zálohy a hral dobre. Keďže Marek Výbošťok premenil v 13. minúte pokutový kop, polčas sme vyhrali najtesnejším spôsobom. V 2. polčase Trnava zmenila systém hry. Viac útočila a dala z hry Thomasom Kotlárom vyrovnávajúci gól v 61. minúte a odviezla si z Priechodu, kde sa toto stretnutie hralo, cenný bod zaslúžene. Tak Trnava, ako aj naše družstvo, mali v závere zápasu príležitosti dať gól. Dobrú strelu Kandalu v závere zápasu napríklad zneškodnil hosťujúci brankár, a keďže aj náš brankár podal spoľahlivý výkon, tak sa futbalovo kvalitný zápas skončil zaslúžene deľbou bodov.“

Zostava MFK Dukla: Baláž – Šimúth, Červeň, Patrik Reptiš, Patrnčiak – Rusko (77. Kandala), Koreň, Výbošťok, Macko, Jackuliak (67. Horváth) – Hanes.
Tréneri: Daniel Valach – Marián Strelec a Dominik Škubák.

Góly: 13. Marek Výbošťok (11-m) – 61. Thomas Kotlár
Žlté karty: 50. Jakub Šimúth a 54. Patrik Reptiš
Divákov: 50
Zápas rozhodovali: Bystrík Nemček – Martin Herdel a Jozef Mosor.