Dorast / MFK Dukla / 01.10.2024

Akadémia: Dorastenci cez víkend nebodovali

Dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica si v sobotu 28. septembra zmerali sily s rovesníkmi z RSC Hamsik Academy Banská Bystrica. Žiaci a dievčatá mali voľno, ale v akcii boli žiacke B-tímy.

Devätnástka prehrala po góle v závere

Starší dorastenci U19 po troch zápasoch bez prehry proti RSC Hamsik Academy dvakrát viedli, ale napokon nebodovali, keď gól na 2:3 inkasovali v závere stretnutia. Nasledujúci zápas odohrajú 19. októbra na pôde FC Spartak Trnava. Aktuálne patrí našej devätnástke v tabuľke 7. priečka.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Smerom do ofenzívy to bol z našej strany veľmi solídny zápas. V obrane sme však absolútne prepadli. Najmä defenzívne štandardné situácie sme v sobotu nezvládli, a najmä preto zo zápasu neberieme ani bod.“

I. LSD U19 – 7. kolo – sobota 28.09.2024, 11.00 h – Kremnička, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:3 (1:1)

Góly: 4. a 66. Zimáni – 36. Pástor, 68. S. Hachek, 90. Šlosár. ŽK: 48. Zimáni, 53. M. Poljovka (tréner), 67. Mikušiak, 77. Pinďura, 79. Baláž, 90. M. Chromek – 24. Kajsin, 63. Vlkolenský, 74. Y. Hachek, 76. Pástor, 87. Šlosár.

MFK Dukla U19:Slovák – M. Poljovka,Baláž (C),Murčo,Pinďura – M. Chromek,Siviček(69.Murko) – Mikušiak(82.Nevedel),Zimáni,Kuruc(58.Kobzoš) – Kubala(58.Kráľ).

---

Sedemnástka ťahala za kratší koniec

Mladší dorastenci U17 prehrávali na ihrisku súpera od 33. minúty o dva góly. Po vylúčení zo 65. minúty hrali o desiatich a napokon len skorigovali na konečných 2:1. V tabuľke sa nachádzajú na 7. mieste. Ďalší zápas ich čaká v sobotu 5. októbra o 11.00 h v Kremničke proti AS Trenčín.

Jozef Dojčan, tréner MFK Dukla U17: „V derby zápase sme odohrali dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom sme nemali dostatočnú kvalitu prakticky v ničom. Hra nám viazla, robili sme veľké individuálne aj taktické chyby a hlavne sme sa domácim nedokázali vyrovnať v dôraze. Naše príležitosti sme ľahkovážne zahadzovali a súperovi sme darovali dva darčeky, ktoré využil na dvojgólové vedenie. Druhý polčas sme sa nadýchli k obratu, ale Stoľarovačervená karta a hlavne nedôraz pred súperovu bránou nám v tom zabránili.“

I. LMD U17 – 7. kolo – sobota 28.09.2024, 11.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:0)

Góly: 22. Mlynárik, 33. Augustín – 73. Kormančík. ŽK: 49. Koštiaľ, 68. Augustín, 90. Štefan, 90. Mišek – 45. Stoľar, 58. Debnár, 83. Pálka. ČK: 65. Stoľar (po druhej ŽK).

MFK Dukla U17: Pálka – Rovňaník (33. Vidhold), Gömori, Balaj, Knapčík, Debnár (C), Plavý, Kormančík, Page (33. Stoľar), Drančák (46. Kúdelka), Tad. Ferenc.

---

Šestnástka taktiež tesne prehrala

Aj mladší dorastenci U16 podľahli súperovi z Hamšíkovej Akadémie najtesnejším rozdielom a v tabuľke klesli na 10. priečku. V nasledujúcom kole privítajú v sobotu 5. októbra o 13.15 h v Kremničke rovesníkov z AS Trenčín.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U16: „V prvom polčase nám chýbalo tempo. Pri zisku lopty sme veľmi rýchlo prišli o loptu, a nedokázali sme tak rozvinúť viacčlánkovú kombináciu. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a dokázali sme sa dostať do nebezpečných priestorov, ale v predfinálnej a finálnej fáze sme sa zle rozhodovali. Spokojný som s defenzívou, kde sme boli okrem gólu pevní a dobre sme bránili. V ofenzíve sme sa však trápili a zbytočne sme strácali ľahké lopty.“

I. LMD U16 – 7. kolo – sobota 28.09.2024, 13.15 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 32. Pankov. ŽK: 78. Malček – 20. Sedláček, 34. Ďurík, 75. Zubaj.

MFK Dukla U16: Sokol – Bartulovič, Zubaj, Gondáš, Strhársky, Sedláček, Miklušák, Ďurík (55. Toka), Svitok (65. Križek), Cserge, Penksa (C).

---

B-tím starších žiakov naďalej bez straty bodu

Béčko starších žiakov MFK Dukla vyhralo aj svoj šiesty zápas v sezóne, keď vonku zdolalo jednoznačným rozdielom Krupinčanov. V tabuľke mu patrí 2. priečka, pričom na prvú Detvu má zápas k dobru.

II. LSŽ U15 – SsFZsk. C – 9. kolo – nedeľa 29.09.2024, 10.00 h – Krupina

MFK Strojár Krupina – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:1)

Góly: 14. Čižmár – 28. Peciar, 54. a 55. Macho, 64. A. Čunderlík. ŽK: 56. Rób. Holík.

MFK Dukla U15 B: Dohnálek – Múka (63. Koštial), Peciar (36. Macho), Rób. Holík (65. Lapšanský), Huťka, Šimko, Lepieš (36. Baczigál), Flasik (C), Žambor, P. Horváth (63. A. Čunderlík), Záhorec.

---

B-tím mladších žiakov v Krupine nebodoval

Rezerva mladších žiakov MFK Dukla na domácu Krupinu nestačila. V tabuľke sa naďalej nachádza na 5. mieste.

II. LMŽ U13 – SsFZsk. C – 9. kolo – nedeľa 29.09.2024, 11.45 h – Krupina

MFK Strojár Krupina – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)

Góly: 6. Alkusz, 11. Bačinský, 44. Mitter (pen.), 55. Mazúch – 37. Flasík. ŽK: 42. Truska.

MFK Dukla U13 B:Šuhajda, Tóth, Oliinyk, Oravec, Šmelko, Ruiz, Daubner (C), M. Abrahám, Zima, Schindler, Mikuš, Fortiak, Kriššák, Flasík, Hitzinger, Kusala, Horňák, Bruncko.