• Depetris gólovo čaroval v Podbrezovej
A tím / MFK Dukla / 22.04.2023

Depetris gólovo čaroval v Podbrezovej

Banskobystrickí futbalisti v sobotu odohrali pohronské derby v Podbrezovej. Dukla si pripísala dôležité body do tabuľky v skupine o titul. Strelecké kopačky mal Depetris, ktorého dva nádherné góly znamenajú posun v tabuľke na štvrté miesto.

Z oboch strán to bol mimoriadne opatrný úvod zápasu. Hra sa otvárala až postupne a najväčšie príležitosti v nervóznom zápase prinášali len štandardné situácie. V 34. minúte ukázal svoje umenie rýchlym protiútokom po ľavej strane Polievka, ktorý sa prebojoval do šestnástky, ale Franko a ani nik ďalší v červeno-bielom mu už pred Ludhom nedokázal sekundovať. Nepozornosť, po striedaní Dukly v 38. minúte, takmer dokázali využiť hráči Podbrezovej podobným rýchlym potiahnutím ľavou stranou, lenže dopadlo to rovnako, ako v prípade Dukly. V 38. min. kopali domáci roh al Marek Kristán Bartoš prekonal hlavičkou Matúša Hrušku – 1:0. V 42. minúte bol blízko zvýšeniu po rohu a nacvičenom signále Podbrezovej Špyrka. Po ďalšom následnom rohu mal príležitosť aj domáci kapitán Bakaľa, ale v oboch prípadoch sa Hruška v bránke Dukly vytiahol.

Že z rohu vedia byť nebezpeční aj hráči Dukly, sa ukázalo pri ich prvom rohovom kope v zápase, ktorý Polievka vybojoval na úvod druhej časti hry. Sám ho nakrátko zarhával a červeno-bieli predviedli zaujímavú kombináciu. Z tej len do žrde Ludhovej bránky strieľal Willwéber a ani dorážajúci Gorosito sa o rýchle vyrovnanie nepostaral. Sčasného hráči navyše nedokázali vo vyvinutom tlaku vydržať a domáci rýchlo znovu kontrolovali hru.  V 58. minúte sa pred šestnástkou dobre zorientoval Kabongo, ale na Hrušku vyslal len málo razantnú strelu. K dorážke sa však dostal Grešák a ozvala sa aj Hruškova žrď.

Až po šesťdesiatej minúte hry sa znovu darilo výraznejšie presadzovať dopredu aj Dukle. V 65. minúte najskôr Polievka hľadal v šestnástke striedajúceho Depetrisa, a následne sám mohol hlavičkou prekonať Ludhu, ale boli to nedôrazné pokusy. Vytúžené vyrovnanie však prišlo. Faško rozohral  až do 16-ky a tam odrazenú loptu najlepšie sledoval kanonier David Depetris a tentokrát už strelou s dostatočnou razanciou vyrovnal skóre – 1:1. A bol to znovu David Depetris, ktorý v 85. minúte predviedol neuveriteľnú parádu a dokonal skvelý obrat a z hranice šestnástky trafil do pravého horného rohu Ludhovej brány – 1:2. Dukla si v euforickom závere už víťazstvo postrážila a oslávila ho po záverečnom hvizde aj s početnou skupinou svojich fanúšikov, ktorí ju po celý zápas vynikajúco podporovali.

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: 'Pre nás to bol veľmi poučný zápas. Do 60-tej minúty nám to nastavilo zrkadlo ako nehrať. Podbrezová bola jasne lepšia na lopte, aj v agresivite a v pressingových situáciách. Pýtali sme si druhý inkasovaný gól absolútnou pasivitou, ležérnym futbalom. Takto nemôžeme hrať, ak chcem byť úspešní. Až po hodine hry nastala emočná reakcia. Jeden súboj vyhratý, druhý vyhratý a chytili sme sa. Dokázali sme otočiť zápas, aj keď po prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by sme ho mohli otočiť. Gratulujem chalanom, ale musíme si zobrať z tohto duelu aj veci, ktorých sa potrebujeme vyvarovať.'

David Depetris: ' Futbal sa hrá 90 minút, niekedy aj viac, preto treba vždy veriť, že sa dá zvíťaziť. Minule mi pripomínali, že viem dať gól z dorážky, tak teraz som ukázal, že viem dávať aj krajšie góly. Podbrezová má kvalitné mužstvo, ale my na jar hráme dobre a tento kolektív opäť dokázal, ako držíme spolu a aký je v kabíne charakter.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)

Góly: 39. Bartoš (Grešák) –  78. a 85. Depetris.

ŽK: – 78. Balić, 86. Depetris

Rozhodovali: K. Micheľ – Straka, Vass. Diváci: 2 070.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (c), Oravec – Blahút (72. Šikula), Špyrka, Paraj, Grešák (86. Sangare) – Ďatko (72. Bariš), Kabongo (61. Kováčik), Pavúk. Tréner: R. Skuhravý.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slávik (74. Migaľa), Willwéber (74. Káčerík), Uhrinčať, Gorosito, Pišoja (38. Záhumenský) – M. Faško, Ľupták, Balić – Polievka (c), Franko (61. Depetris). Tréner: M. Ščasný.