• Aktuality
  • Dukla odcestovala na sústredenie do Prahy
A tím / MFK Dukla / 05.07.2023

Dukla odcestovala na sústredenie do Prahy

Dukla odcestovala na sústredenie do Prahy
Počas pražského kempu aj dva prípravné zápasy proti Brnu a Tepliciam

V stredu dopoludnia odcestovali futbalisti MFK Dukla B. Bystrica na krátke sústredenie do hlavného mesta Česka, Prahy /5.7 - 9.7.2023/. Po ceste sa zastavia pri Brne, v Rosiciach, kde o 16.00 h. odohrajú prípravné stretnutie proti Zbrojovke Brno. Okrem tohto zápasu ich v Čechách čaká ešte jedno stretnutie, proti Tepliciam v sobotu 8. júla o 11.00 hod. O sústredení, ktorého cieľom je hlavne zdokonaľovanie herných činností sme sa porozprávali s trénerom Michalom Ščasným.

Michal, sústredenia každoročne patria k spestreniu prípravy, po zimnom sa vraciate do Prahy aj teraz v lete. Už sa tešíte trochu na zmenu prostredia?

Áno, bude to prospešné pre tím, ale zdôrazňujem, že to bude hlavne o robote, pretože liga sa blíži a my odohráme dve dobré stretnutia. Brno síce vypadlo do druhej ligy, ale káder zostal prakticky pokope až na Ševčíka , ktorý prestúpil do Sparty. No a Teplice sú už tradičným účastníkom českej ligy a bude to tiež kvalitný súper, ktorý nás preverí.

Počas leta pribudli do tímu Godál, Slebodník a Trnovský, ako sa pozeráš na týchto hráčov, ktorí už sú súčasťou kádra na novú sezónu. Tak o Godálovi nemusím veľa hovoriť, viem čoho je schopný a bude určite prínosom pre tím aj na ihrisku a aj v kabíne. Tibora Slebodníka poznám ešte z mládežníckych kategórií, je to hráč, ktorý má veľký potenciál a my budeme chcieť to, čo má výborné, dostať z neho na ihrisku. Potom bude veľkým prínosom. Trnovský je mladý brankár, ale už aj so skúsenosťami a po odchode Baláža je vítanou konkurenciou.

Na skúške sa objavili viacerí hráči zo zahraničia, kto z nich pocestuje do Prahy? Brazílčania Joao a Vinicius a armén Movsesjan už odišli, Joao by sa mal ale k nám pripojiť počas sústredenia. Do Prahy tak pocestuje kolumbijčan Enzo, ktorý má niečo v sebe, len musí zapracovať na sile, potom ide Edgar z Tanzánie, ktorý bol v jeho krajine v top trojke mladých hráčov a chceme vidieť jeho potenciál. Taktiež ešte zostáva Leitl, ten je hráčom Mladej Boleslavi, uvidíme ako sa situácia s týmito hráčmi vyvinie ďalej.

Pocestuje na sústredenie aj Robo Polievka a budete riešiť ešte ďalšie príchody. Robo je tu, ide s nami a čo sa týka ďalších posíl uvidíme, ako sa vyvinie situácia s Leitlom, lebo ak by zostal tak už by sme neriešili stopéra. Všetko sa postupne ukáže, po sústredení v Prahe budeme vedieť viac.


5. 7 FC Zbrojovka Brno — MFK Dukla B.Bystrica, 16.00 hod., Rosice pri Brne, https://www.youtube.com/watch?v=yue2qNHc2GY

8. 7 FK Teplice — MFK Dukla B.Bystrica, 11.00 hod., Kamenec - Jílové

Káder MFK Dukla B.Bystrica na sústredenie do Prahy: Hruška, Nôta, Trnovský, Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský, Pišoja, Leitl, Migaľa, Ľupták, Richtárech, Svetlík, Demjan, Káčerík, Körös, Slebodník, Hanes, Polievka, Depetris, Rymarenko, Enzo Acosta, Edmund Godfrey John, Joao Guimaraes.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Chvála na adresu mužstva MFK Dukla aj od Dušana Galisa

Čítať viac
A tím

V piatok hráme doma s Námestovom

Čítať viac
Dorast

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu

Čítať viac
A tím

Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov

Čítať viac
Žiaci

Zo žiackych kategórií vyhrala naša pätnástka

Čítať viac
A tím

Duklička sa v tejto sezóne do Európy nepozrie, v semifinále play off o EKL prehrala s MŠK Žilina

Čítať viac