• Sedemnástka remizovala s Ružomberkom, šestnástka len tesne prehrala
Dorast / MFK Dukla (PR) / 06.09.2021

Sedemnástka remizovala s Ružomberkom, šestnástka len tesne prehrala

V sobotu odohrali ligové stretnutia 6. kola mladší dorastenci MFK Dukla, ktorí účinkujú v najvyššej slovenskej súťaži. V Badíne hostili MFK Ružomberok. Lepšie si počínala sedemnástka, ktorá remizovala 2:2. Žiaľ šestnástka podľahla Liptákom tesne 1:2.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)

Góly: 64. Kristián Obšut, 79. Nikolas Ádám (z 11m) – 32. Szijjártó, 60. Mihályi. Rozhodoval: Tapfer. ŽK: Števonka – Filipiak, Mihályi. ČK: 85. Mihályi po 2ŽK

Zostava MFK Dukla + striedania: Adam Malec - Lukáš Jarina (58. Dominik Bača), Tomáš Garaj, Simon Bálint, Viliam Švantner - Daniel Magát (77. Oliver Longauer), Marko Bača (58. Kristián Obšut) - Matej Števonka, Nikolas Ádám - Gabriel Kaliský

Naša sedemnástka sa predstavila v Badíne, kde privítala ružomberských futbalistov. A hoci sme začali dobre, pred polhodinou sme poľavili a po polhodine inkasovali gól. V druhom polčase začali naši chlapci lepšie, mali prevahu i slušné príležitosti, no opäť udrel súper v 60. minúte a bolo 0:2. Napriek tomuto zásahu sa náš tím nevzdával, znížil striedajúcim Obšutom po peknej akcii a napokon aj vyrovnal z jedenástky po ruke súpera Ádámom. Mali sme šance i na zvrat, navyše päť minút pred koncom sa porúčal z ihriska po druhej žltej karte a následne červenej druhý strelec gólu Ružomberka Mihályi, no početnú prevahu sme nepretavili do tretieho zásahu, blízko bol k nemu najmä Števonka.

Remízový duel s Ružomberkom nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Zápas sme začali disciplinovane a organizovane. Trvalo nám to však iba 25 minút. Následne sme sa prestali koncentrovať na svoje úlohy a súper nám viackrát pohrozil dobrou útočnou aktivitou, ktorá vyvrcholila strelením gólu do našej bránky. Individuálne výkony našich hráčov a hlavne niektorých lídrov družstva nezodpovedali úrovni 1.dorasteneckej ligy U17. Do 2. polčasu sme sa snažili hráčov v kabíne zobudiť so snahou o nadviazanie dobrého výkonu z prvých 25 minút. Zvýšili sme aktivitu, tlak na súpera, no inkasovali sme druhý gól a vyzeralo to s nami zle - nedobre. Avšak v 64. minúte po naozaj učebnicovej akcii a spolupráci Sebastiána Kuraja s Nikolasom Ádámom sa presadil len niekoľko minút hrajúci Kristián Obšut, čím sme sa dostali do zápasu a k zvýšenému tlaku na ružomberských hráčov. Vyplatilo sa nám to a po ruke súperovho hráča v pokutovom území sa Nikolas Ádám nemýlil a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Následne Gabriel Kaliský po veľmi peknej individuálnej akcii nastrelil žrď. Pokračovali sme v tlaku a zlepšenou hrou sme si dokázali v závere zápasu vypracovať vyloženú šancu, ktorú Matej Števonka nedokázal premeniť.“

Michalovce – Košice 0:2, Senica – Podbrezová 3:3, Trnava – Slovan 0:3, Poprad – Žilina 1:2, Nitra – Trenčín 1:0, D. Streda – Petržalka 3:3.

Program:

Naša sedemnástka odohrá siedmy ligový zápas v sobotu 11. septembra o 11.00 hodine na ihrisku súpera pod Dubňom, kde si sily zmeria s MŠK Žilina.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste s piatimi bodmi, na piatu Žilinu stráca štyri body a na ôsmu Podbrezovú tri. Tabuľku vedie bratislavský Slovan s 12 bodmi.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 62. Hanzlovič – 14. Žmijovský, 78. Novotta (vlastný). Rozhodoval: M. Slovák. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Mód, Adame, Murčo (od 67' Kaliský), A. Baláž - Zachar, Dagnoli, S. Greško – Blihár (od 63' Cílik), Kačur (od 57' Hanzlovič), Pinďura (od 57. Kaščák)

Mladší dorastenci z U-16-ky odohrali znovu dobrý zápas, ale žiaľ ani tentoraz nevyhrali. Inkasovali gól pred štvrťhodinou hry zo štandardky a naň nedokázali nájsť do prestávky odpoveď, hoci šance nechýbali. Až po zmene strán sa chlapcom Dukly podarilo vyrovnať a druhý gól visel do slova a do písmena na vlásku. Žiaľ dosiahol ho napokon súper opäť po štandardnej situácii, keď brankár Novotta zaknihoval nešťastný ´vlastňák´. To trošku otriaslo naším družstvom, vyrovnať sa mu už v samom závere nepodarilo.

Prehru s Ružomberkom zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Čakal nás náročný súper. Napriek tomu sme do zápasu vstúpili s cieľom Ružomberok výrazne potrápiť oproti prípravnému zápasu v júni, ktorý sme absolvovali v Kremničke a súper bol vtedy výrazne lepší. Z celkového pohľadu herného výkonu sa nám to podarilo, boli sme dostatočne dynamickí, nechýbala agresivita, hrali sme to, na čom sme sa dohodli. Boli sme i dostatočne kolmí, mali sme kvalitnú ponukovú činnosť, darilo sa nám byť dlhšie na lopte, progres ako píšem vyššie bol evidentný. Šance boli na obidvoch stranách, napriek tomu obe mužstvá mali z môjho pohľadu kvalitnú organizáciu hry. Zápas sa lámal na detailoch, vraveli sme o tom celý týždeň, robili sme veci, ktoré nám nešli. Zápas sa nakoniec zlomil na štandardných situáciách pri ktorých sme dvakrát zbytočne zaváhali. Napriek tomu sme po inkasovanom prvom góle pokračovali v našej hre, podarilo sa nám vyrovnať a duel sa mohol preklopiť na jednu či druhú stranu. Dve minúty pred koncom sme si žiaľ dali vlastný gól po štandardke. To sa ťažko akokoľvek hodnotí. Z celkového pohľadu však chlapci odviedli výbornú robotu. Veríme, že sa nám to podarí zlomiť, mužstvo sa stále zohráva. Boli viaceré veľmi dobré individuálne výkony, treba však povedať, že nie všetkým sa zápas úplne vydaril.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú siedme ligové stretnutie v sobotu 11. septembra o 13.15 hodine pod Dubňom na severe Slovenska proti tamojšiemu MŠK Žilina.

Naša šestnástka je v tabuľke na dvanástom mieste s tromi bodmi. Na ôsmu Žilinu stráca štyri body, na desiatu Petržalku tri. Na čele je Nitra so štrnástimi bodmi.

Štvrťfinálový žreb Slovnaft Cupu, osemfinále odohráme 4. februára v Radvani

Juniori tesne podľahli v Radvani Spartaku Trnava

Preview: V Bratislave nás čaká nevyspytateľné béčko Slovana

Emóciami nabitý zápas sme takmer otočili, VAR mal zavreté oči

Na záver prípravy presvedčivé víťazstvo nad Pohroním, Rymarenko sa zaskvel hetrikom