• Aktuality
  • Gólové hody znamenajúce jeden bod
A tím / Jozef Ivan / 17.03.2019

Gólové hody znamenajúce jeden bod

Gólové hody znamenajúce jeden bod
Pre nespôsobilý terén na Štiavničkách bol úvodný zápas jarného kola MFK Dukla Banská Bystrica - Lokomotíva Košice, ktorý sa mal hrať 9.marca, preložený na 26.marca a tak naši hráči absolvovali jarný premiérový zápas až v nedeľu 17.marca na umelej tráve žilinského štadióna pod Dubňom proti rezerve  MŠK Žilina. Po prehre žilinského kolektívu v prvom jarnom kole v Dubnici nad Váhom v pomere 4:1 domáci tréner  Stanislav Konečnýzaradil do základnej zostavy i Holúbeka, Ananga, Pečovského a Valla - hráčov A mužstva Žiliny.

Trénerovi MFK Dukla Stanislavovi Vargovi chýbal v tomto stretnutí pre päť žltých kariet záložník Vajda, ktorého nahradil Dolný. Od úvodných minút stretnutia sa hral rýchly útočný futbal. Prvú šancu stretnutia  už v druhej minúte mali naši hráči, ale slabú strelu Dolného domáci brankár chytil. V 10. minúte zahrávali domáci roh z ľavej strany a nepokrytý Kopas z 18metrov po odrazenej lopte delovkou vymietol ľavý roh našej brány. Ďalšiu veľkú šancu mali domáci v 18. minúte, keď po rohovom kope z pravej strany trafil Moško hlavičkou pravú žrď našej brány. Dukla potom otvorila hru. Strela Dolného z 24 metrov išla nad bránu domácich. Domácu obranu zamestnával po únikoch z ľavej strany Polievka. Po jeho úniku v 30. minúte videl druhú žltú kartu domáci Anang a musel ísť pod sprchy. Dukla začínala ovládať hru a v 36. minúte po Migaľovom centri z pravej strany  nechytateľnou hlavičkou vyrovnal Vaščák na 1:1. V týchto fázach mala Dukla hru pod kontrolou. V 39. minúte však našej obrane po pravej strane unikol Gerebentis a jeho centrovanú loptu umiestnil za chrbát Krejčího Ďuriš – 2:1. Pred záverom polčasu sa tvrdou strelou prezentoval Snitka, ale jeho strelu domáci brankár vyrazil na rohový kop. Nástup do druhého polčasu patril našim hráčom. Prikrylovu hlavičku zázračne na bránkovej čiare vyrazil domáci brankár. Tvrdú Dolného strelu zblokovala domáca obrana. V 56. minúte sa v šestnáske domácich na dvakrát presadil Snitka a vyrovnal na 2:2. Dukla ovládla hru a Vaščákova hlavička smerovala priam do rúk dobre postaveného domáceho brankára. V 86. minúte Snitka uvoľnil Galića, ktorého centrovaná lopta našla dobre postaveného Vaščáka a Dukla sa ujala vedenia 2:3. Žilinskí rýchlonohí mladíci v 89. minúte po rohovom kope a veľmi peknej hlavičke Kopasa vyrovnali na 3:3.

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Pred zápasom by sme asi bod brali, dali sme tri góly, tri sme dostali prakticky po štandardkách. Určite sme mali naše vedenie ukopať aj hociakým iným spôsobom. Získali sme bod z vonku a nemyslím si, že veľa mužstiev tu bude bodovať. My sa musíme pripraviť na ďalší zápas. Zápas sa divákom musel páčiť, asi takto by sa mal hrať futbal ale  sme trochu smutnejší, keďže sme mali o jedného hráča v poli viac ale proti Žiline to nie je až taká výhoda. Pozitívum je, že sme dali tri góly, dvakrát sme prehrávali a dokázali sme to zvrátiť. Treba uznať aj kvalitu súpera, jeho hráčov, ktorí dokázali vyťažiť maximum zo štandardiek.'

Blažej Vaščák, strelec dvoch gólov: 'Stratili sme dva body. Oba moje góly boli z kategórie lahších ale dúfam, že nám v konečnom hodnotení pomôžu.'

MŠK Žilina B  MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (2:1)

Góly: 11. a 89. Kopas, 39. Ďuriš  36. a 86. Vaščák, 56. Snitka
ČK: 30. Anang (po 2 ŽK)
Rozhodovali: Jurenka — Špivák, Štofík
Diváci: 244

Zostava MFK Dukla: 
Krejčí – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savić – Snitka, Willwéber (78. Galić) – Tóth (46. Starší), Dolný, Polievka (88. Gregáň) – Vaščák


Najbližšie sa naše áčko predstaví v sobotu 23.3.2019 o 15:00 na domácej pôde proti KFC Komárno.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Prestup Gorosita do MFK Dukla B.Bystrica je spečatený

Čítať viac
A tím

Hráme so súperom, ktorému sa proti MFK Dukla v minulom roku bodovo darilo

Čítať viac
Žiaci

Z mládežníkov potešila výhrou žiacka trinástka, pätnástka sa borí s kádrom

Čítať viac
A tím

V nedeľu súboj najlepších strelcov súťaže, Polievka vs. Krstovič

Čítať viac
Ženy

Duklistky deklasovali Žilinu na jej pôde, strelili tucet gólov

Čítať viac
A tím

Emóciami nabitý zápas sme takmer otočili, VAR mal zavreté oči

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem