• Dukla si po remízovom súboji so Žilinou udržala štvrtú priečku
A tím / MFK Dukla / 29.04.2023

Dukla si po remízovom súboji so Žilinou udržala štvrtú priečku

Tréner Dukly Michal Ščasný nemohol počítať  v zápase s najlepším strelcom a kapitánom Róbertom Polievkom, ktorý sa zranil na stredajšom tréningu.

Skóre stretnutia, ktoré sa začalo minútou ticha pre bývalého hráča Dukly Emila Kolkusa, sa menilo už v 4. minúte, keď Adrián Kaprálik z rohového kopu z pravej strany našiel na ľavej strane šestnástky Dávida Ďuriša, ktorý trafil loptu vo vzduchu výborne a odrazom od trávnika ju poslal pod brvno brány Matúša Hrušku – 0:1. Dukla mohla odpovedať už o dve minútky neskôr. Martin Rymarenko sa presadil na ľavej strane pokutového územia a prihral spätne Michalovi Faškovi, ktorého strelu ľavačkou z hranice veľkého vápna musel gólman Žiliny Samuel Belaník vyraziť nad brvno.

Krátko na to hľadal Andrija Balić za obranou hostí Rymarenka, ktorý sa po nedorozumení stopérov Žiliny aj dostal do šance, ale krížnym pokusom minul pravú tyč žilinskej svätyne. Nasledovala opatrná pasáž, ktorú prerušil v 25. minúte vyrovnávajúci gól Dukly. Domácim vyšla perfektne akcia už od vlastnej polovice a na konci kombinácie odcentroval Timotej Záhumenský pred bránu, kde presne zakončil Rymarenko – 1:1. V 33. minúte vysunul hosťujúci Mário Sauer  prihrávkou na ľavú stranu šestnástky Kaprálika, ktorý tutovku nepremenil, keď loptu nohami vytesnil na roh brankár domácich Hruška.

Hráči Dukly vstúpili do druhého polčasu aktívne a vypracovali si dva náznaky šancí, dva rohy a zblokovanú strelu Rymarenka. V 50. minúte mohli aktivitu korunovať gólom, keď po rýchlom protiútoku Záhumenský prihral z ľavej strany šestnástky pred bránu, kde Balić netrafil loptu ideálne a minul ľavú tyč brány šošonov.

Na ďalšiu nádejnú príležitosť Dukly sme čakali až do 66. minúty, kedy priamy kop z vyše 20-tich metrov zahral Faško, ktorý tesne minul ľavú tyč brány hostí. Gólom zaváňala viac situácia zo 77. minúty, keď sa po hlavičkovom súboji striedajúceho Davida Depetrisa v päťke lopta odrazila Adriánovi Slávikovi, ktorý pohotovou strelou poslal loptu tesne vedľa pravej tyče brány Žiliny. V záverečnej 10-minútovke zaujala len hlavička Depetrisa spred brány nad brvno či Sauerova bomba z diaľky do Hruškových pästí. Vyrovnané skóre 1:1 sa už tak nezmenilo.

Hlasy po stretnutí:

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas proti výbornému súperovi, ktorý urobil obrovský progres. Naozaj je to veľmi ťažký, behavý súper. Majú nepríjemné mužstvo. Šance boli na oboch stranách. Myslím si, že pre fanúšika to bol veľmi zaujímavý zápas. Na také zápasy ľudia budú chodiť. Remíza je spravodlivá. Jasné, Robo Polievka nám chýbal, ale stalo sa, čo sa stalo. Má svalový problém. Na tom ihrisku je to cítiť, lebo Robo je hráč, ktorý si vie sám vyrobiť šancu a vie ju aj premeniť. A hlavne, viaže na seba viacero hráčov súpera, takže robí priestor aj pre ostatných. Som ale rád, že „Rymo“ (Martin Rymarenko) po tom zranení naskočil a hneď sa chytil aj gólom.“

Timotej Záhumenský, hráč Dukly, prihral na gól: „Mrzí nás to, chceli sme vyhrať, hrali sme doma. Udržali sme sa ale v tabuľke pred Žilinou a zatiaľ aj pred Podbrezovou. Mohli sme mať viac šťastia a aj viac zakončení. V oboch polčasoch sme sa do toho málo tlačili. Tak kvalitný hráč ako Robo Polievka vždy chýba, ale myslím si, že každý sa dá nejako nahradiť. Škoda, mohli sme to dnes uhrať. Dúfam, že sa čoskoro uzdraví on aj ďalší hráči. Najbližšie hráme v Trnave, a aj tam chceme vyhrať. Určite nejdeme hrať na remízu.“

Martin Rymarenko, strelec gólu Dukly: „Mali sme slabší úvod. Po tom, ako sme dali gól, sa hra trošku vyrovnala, ale tiež to nebolo optimálne. Tiež sme tam mali trochu hluchých desať minút. V druhom polčase sme to mohli zlomiť na našu stranu, ale zas treba povedať, že aj Žilina tam mala protiútoky. Takže z tohto pohľadu zaslúžená remíza. Na tabuľku sa veľmi nepozeráme. Ideme od zápasu k zápasu, chceme vyhrávať, ale dnes sa nám to nepodarilo. Mrzia nám nepremenené šance, na tom treba ešte trošku popracovať. Posledné tri týždne som veľa netrénoval, takže ku koncu zápasu som toho už mal aj dosť. Myslím si ale, že ľudia videli zaujímavý zápas z oboch strán. Samozrejme, Robo (Polievka) chýba, je to náš kľúčový hráč. Každému tímu by taký hráč chýbal, ale ukázali sme, že aj bez Roba sme v ofenzíve kvalitní. Možno, že sa budeme musieť bez neho od leta zaobísť. Pri góle mi to tam Timo (Záhumenský) pekne poslal a ja som sa snažil trafiť bránu. Chvalabohu sa to podarilo, takže som rád.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:1 (1:1)

Góly: 25. Rymarenko – 4. Ďuriš. ŽK: 40. M. Rusnák, 65. Stojchevski, 70. Jambor (všetci traja Žilina). Rozhodovali: Ruc – Kmec, Weiss. Diváci: 2710.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber (C) – Pišoja (62. Pišoja), Faško (82. Svetlík), Ľupták, Balić, Záhumenský (82. Káčerík) – Franko (62. Depetris), Rymarenko. Tréner: M. Ščasný.

Zostava MŠK Žilina: Belaník – Minárik, Stojčevski, Nemčík (C) – M. Rusnák (83. Kopásek), Gidi (46. Iľko), Sauer, Javorček (66. Bari) – Kaprálik, Jambor (79. Essomba), Ďuriš (66. Galčík). Tréner: J. Hynek.

1.SK Prostějov - MFK Dukla B.Bystrica 0:5 /0:1/

Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline

Preview: V sobotu s odhodlaním podať lepší výkon ako v Michalovciach

Strelecký žolík Depetris úradoval aj proti Slovanu: Štyri jarné góly v nadstavbe za krátky čas