• Dukla v pohode dokráčala k víťazstvu v Púchove
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 24.09.2020

Dukla v pohode dokráčala k víťazstvu v Púchove

Korona zapríčinila aj zmenu nástupov mužstiev na ihrisko. Každé musí ísť samostatne z útrob štadióna a nepodávajú sa ruky pred a ani po zápase. Púchov je okrem toho od 21. septembra 2020 od 06:00 v tzv. vládou určenej "červenej zóne" pre oblasti s najviac pozitívnymi prípadmi na COVID-19, čo v praxi znamená, že RÚVZ v Považskej Bystrici nariadil "červenú zónu" a tým je v nej zároveň znížená kapacita návštevníkov pri organizovaní hromadného športového podujatia v exteriéri na maximálne 500 osôb. Foto: Jaro Šiška

V 9. kole II. futbalovej ligy sa hráči MFK Dukla predstavili na ihrisku MŠK Púchov. Pred začiatkom zápasu domáci funkcionári ocenili a zagratulovali bývalému brankárovi a trénerovi mládeže Ladislavovi Burianovi k jeho 80. narodeninám. V hosťujúcom kolektíve sa po prvýkrát, a hneď od samého úvodu stretnutia, predstavili brankár Matúš Hruška, ktorý prišiel z Dukly Praha, ale je odchovancom žilinského futbalu, a Adam Hanes, z našej dorasteneckej základne U19.

Domáci futbalisti po výhre v Dubnici nad Váhom 0:2 nastupovali na zápas optimisticky s cieľom potvrdiť svoje víťazstvo a proti Dukle bodovať naplno.

Úvodné minúty patrili Dukle, ktorá už v 4. minúte zahrávala rohový kop z pravej strany a v 6. minúte po pravej strane vysunul Migaľa Staršieho ale domáci obranca Lacko odvrátil loptu do autu. V 8. minúte polocenter-polostrelu domáceho Kapusniaka z 25 metrov zastavilo horné brvno hosťujúcej brány, na ktoré lopta spadla.

Potom sa dlhé minúty hral medzišestnástkový futbal, pri ktorom si obrany oboch mužstiev postrážili a vyriešili možné náznaky gólových šancí. V 21. minúte hosťujúci brankár Hruška zachránil vybehnutím a zmenšením streleckého uhlu šancu domácemu kapitánovi Riškovi, ktorý ho z bezprostrednej blízkosti trafil priamo do hrude. O minútu neskôr zahrával domáci Mráz rohový kop z pravej strany. Domáci útočníci nabiehajúci na jeho centrovanú loptu nedosiahli. V 23. minúte ešte len druhý strelecký pokus domácich k pravej žrdi brankár Hruška chytil. V 26. minúte, po nedorozumení domáceho brankára Pilného s obrancom Vargom, sa k lopte dostal hosťujúci Starší a spoza šestnástky strieľal na opustenú domácu bránu. Jeho strela však išla nad brvno brány domáceho brankára Pilného.

V 31. minúte zahrával z ľavej strany rohový kop hosťujúci Polievka. V pokutovom území domácich našla jeho lopta pri dlhšej ľavej tyči dobre postaveného Prikryla, ktorý hlavou krížom cez celú bránku zaznamenal k pravej žrdi vedúci gól Dukly - 0:1.

O 3 minúty neskôr centroval zľava, na úrovni päťky, Polievka, lopta bola odvrátená naspäť smerom k nemu, avšak na kratšiu vzdialenosť, kde operujúci Vujošević opakovane nacentroval do malého vápna a našiel na hranici päťky a vzdialenejšej žrde dobre postaveného Staršieho, ktorého pohotová strela z prvej skončila od ľavej žrde, vo výške asi 1,5 metra, v sieti bezmocného domáceho brankára - 0:2.

V 37. minúte, po sólovom úniku Polievku asi 35 m od brány, a jeho slalome pomedzi domácich obrancov, sa dostal doľava do už takmer do neriešiteľného uhla, z ktorého ale prekvapujúco vystrelil a jeho nenápadná strela prekvapila brankára Pilného – 0:3.

Dukla tak dala 3 góly len za 6 minút a 2 sekundy!

Ďalšiu šancu na zvýšenie skóre mal v 40. minúte Vujošević, ktorý po rohovom kope Polievku mieril hlavou mimo pravej žrde domácej brány. V závere 1. polčasu vyskúšal pozornosť domáceho brankára Polievka, ktorý v 45. minúte z hranice 25 metrov prízemnou strelou ohrozil bránku Púchova. V samom závere 1. polčasu, po faule na prenikajúceho Mráza na pravej strane, zahrával trestný kop z 20 metrov domáci Loduha. Jeho tvrdú strelu však brankár Hruška vyrazil. Následne išla lopta za bránkovú čiaru Dukly od hráča Dukly ale rozhodca už nenechal avizovaný roh rozohrať, poslal mužstvá do šatní a tak sa roh do štatistík zápasu nezapočítaval.

Úvodné minúty 2. polčasu patrili domácim. Loduhov trestný kop z hranice 18 metrov hostia odvrátili a tak isto aj v 51. minúte, keď trestný kop, ktorý zahrával domáci Štefanec, odvrátil do bezpečia Kupčík. V 57. minúte po rohovom kope z pravej strany, a závare pred hosťujúcim brankárom, do bezpečia odvrátil Nosko. V 58. minúte Polievka vyzvŕtal domácich obrancov, dostal sa i cez domáceho brankára a z ľavej strany prihrával do šestnástky, kde sa na jej hranici zmocnil lopty Vujošević, ktorý si loptu pri príprave na streľbu posunul na dlhú nohu a domáca obrana mu ju odpratala do bezpečia.

V 60. minúte po rohu z pravej strany 2 hosťujúci hráči nedotlačili loptu za chrbát brankára Pilného. V 66. minúte domáci Mráz poslal krížny center z pravej strany popred bránu Dukly, kde naň žiadny zo spoluhráčov nedosiahol. V 71. minúte, hneď po vystriedaní a prvom dotyku s loptou, center Dolného našiel v šestnástke dobre postaveného Tótha, ktorého hlavička išla nad bránu domácich.

V 77. minúte zahrával domáci Štefanec trestný kop z 24 metrov. Jeho strela išla nad bránu hosťujúceho kolektívu. V 79. minúte hosťujúci brankár Hruška reflexívne vyrazil strelu domáceho Rišku z 8 metrov, keď ťažká strela išla pod brvno ale na neho, a tak zabránil gólu.

V závere zápasu Prikrylova hlavička v 85. minúte z pravej strany išla nad bránu domácich a v 88. minúte minul pravú žrď domácej brány Dolný po prihrávke Tótha. V samom závere zápasu, v 90. minúte, trojica hosťujúcich útočníkov, sprava Laksík, Starší a Dolný, išla v protiútoku sama na brankára Pilného, avšak nie dobre časovanú prihrávku Laksíka na Staršieho stihol v poslednej chvíli zblokovať na 2x vracajúci sa domáci obranca a tak gól z tejto akcie nepadol, aj keď mal.

Poslednú šancu zápasu ale spálili domáci, keď v 91. minúte, po centri zľava, sa pokúšal z prvej, zasunúť v päťke zo 4 m pri bližšej žrdi, zmenou smeru let lopty popod brankára neúspešne domáci hráč a nechal vyniknúť novica v bráne Dukly, Matúša Hrušku, ktorý v debute neinkasoval a tak hostia vyhrali pohodlne 0:3.

Dukla si nenechala už ujsť 3-gólové vedenie ako v poslednom zápase s Liptovským Mikulášom a dala opäť až 3 góly ale konečne žiadny nedostala a opäť sa ocitla na 1. mieste v tabuľke II. ligy.

MŠK Púchov — MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:3)

Góly: 31. Prikryl, 34. Starší, 37. Polievka

Zostavy:
MFK Dukla Banská Bystrica:
Hruška – Migaľa (46. Vajda), Nosko, Kupčík, Frimmel – Richtárech (83. Snitka), Prikryl – Starší, Hanes (55. Laksík), Polievka 17 (K) (71. Tóth) – Vujošević (70. Dolný)

MŠK Púchov:
Pilný – Ozimý, Riška (K), Varga (62. Martinček), Lacko (81. Kopiš) – Kapusniak – Štefanec (81. Raffay), Loduha, Michlík (46. Pavlovič), Mráz – Prekop

Rozhodovali: Choreň – Lauer, Tokoš
Žlté karty: nikto
Počet divákov: 425

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon

Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"