• Ligoví dorastenci s plným bodovým ziskom z Dunajskej Stredy
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 15.08.2020

Ligoví dorastenci s plným bodovým ziskom z Dunajskej Stredy

V zápase DAC Dunajská Streda – MFK Dukla sa bojovalo o každú fázu hry, o každú piaď zeme, ba aj vo výskoku. Na snímke sledujeme zľava doprava celkom v pozadí A. Červeňa, vo výskoku druhý zľava J. Šimúth, pred ním v žlto–modrom oblečení domáci Sebastián Prášek a vpravo R. Reptiš. Za R. Reptišom vidieť pozorovať vývin akcie T. Koreňa. Foto: Roman Reptiš

Výborný trávnik, domáci chlapci DAC Dunajská Streda zatiaľ s 1 bodom v tabuľke I. dorasteneckej ligy U19 a hosťujúci MFK Dukla zatiaľ bez bodového zisku, to bol predzápasový rezultát majstrovského zápasu DAC Dunajská Streda – MFK Dukla ako súčasti III. kola I. dorasteneckej ligy vo futbalovej sezóne 2020/2021.
     Domáci začali svižnejšie a už v 5. minúte prepasíroval loptu za chrbát brankára hostí Filipa Baláža domáci Marek Švec. Pri bránkovej tyči, tej bližšej od rohovej zástavky, stáli počas zahrávania 1. rohového kopu až 4 brániaci hráči MFK Dukla, ale skôr prízemný než polovysoký center vtipne usmernil cez spomínanú spleť nôh hráčov v červených dresoch futbalista, ktorý pridal v 53. minúte po jedinom priamočiarom prieniku na súperovu bránu za celý II. polčas 2. gól napriek tomu, že tempo hry diktovali hostia.

Stav 2:0 neveštil nič dobré, čo sa týka výsledku aj preto, lebo kolektív MFK Dukla streleckou impotenciou premrhal najmenej 3 také situácie, z ktorých nedať gól je veľkým umením. Po necelej polhodine hry, keď už bola herná prevaha kondične dobre pripravených hostí zjavná, spálil azda najväčšiu streleckú pozíciu Martin Laurinc. Z ľavej strany mu poslal nízky center k nohe 1 meter pred dobrú polovicu odkrytej brány David Jackuliak ale ten aj z takej blízkej vzdialenosti dokázal vyše 2 metre vysokú futbalovú bránu prestreliť.

I keď prvých 15 - 20 minút vyzerali domáci v žlto-modrom oblečení technicky zdatnejší, od 16. minúty po ukážkovom prieniku na futbalovej linke Šimúth – Hanes – Horváth, mohol dať vyrovnávajúci gól už posledne menovaný - René Horváth. Mohol, ale nedal. Ako i ďalší jemu podobní a tiež z jeho družstva, ktoré od spomenutej chvíle nepustilo Dunajskú Stredu za celých zostávajúcich takmer 30 minút do vážnejšej akcie.

Aj po zmene strán začali útočnejšie hostia. Gól, ako uvádzame vyššie, dali však domáci a hosťujúci hráči napriek tomu zbrane nezložili. Hlavne ich kapitán Adam Hanes zavelil gólom v 70. minúte, kedy využil chybnú rozohrávku v obrane Dunajskej Stredy k frontálnemu útoku. Tlak hostí narastal a v 76. minúte po 2. góle Hanesa, ktorý dostal krásnu prihrávku do behu zo stredu poľa, mohol prísť vzápätí i gól 3. a vedúci. Nestalo sa. Po osi Šimúth – Kandala – Hanes – Horváth z hranice šestnástky práve René Horváth poslal loptu po nádhernej prihrávke od Hanesa nad bránu domáceho Zsombora Olláriho.

Na zaujímavom priebehu sa zabávali aj hráči seniorského „A“ tímu Dunajskej Stredy, ktorí sa po rozcvičke postavili za bránu Filipa Baláža. Čo Horváth nedokázal v uvedenej chvíli, zopakoval, ale už s gólovým zakončením a tak v kvalitnom stretnutí, v dôstojnej športovej atmosfére, zaslúžene vyhrali reprezentanti MFK Dukla a pripísali si prvé 3 body do priebežnej tabuľky.

Zostava MFK Dukla: Baláž – Šimúth, Červeň, P. Reptiš, Patrnčiak – Koreň – Laurinc, R. Reptiš, Hanes, Jackuliak – Horváth.
Striedali už spomínaní Kandala, Macko a v 90. minúte Adama Hanesa Marek Výbošťok.

DAC D. Streda – MFK Dukla v zápase U19 2:3 (1:0), góly: M. Švec 2, resp. A. Hanes 2, R. Horváth.
Rozhodovali: Denis Janček – Róbert Henček, Miloš Lalo.

Po zápase tréner Marián Strelec na naše požiadanie: „Ako hodnotí zápas?“ – povedal: „Chlapcom sme sa aj s kolegom Danom chlapcom poďakovali už za výkon v 1. polčase. Upozornili sme ich dôrazne, aby dávali pozor, boli v obrannej fáze pozorní, lebo súper môže a iste sa bude snažiť dať aj 2. gól. Videli sme všetci ako to dopadlo. Ale tiež sme videli veľmi dobrú hru celého nášho kolektívu i jeho silu. Vnútornú aj športovú. Je krásne zažiť iste aj pre nich každého tú chvíľu, kedy obrátili zápas zo stavu 2:0 vo svoj prospech. Po zásluhe. Súperovi nič nedarovali, naopak po nevyužitých dobrých streleckých pozíciách dávali góly vtedy, keď to bolo najviac potrebné. Body veľmi tešia, ale aj naša hra v poli.“

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Prípravný zápas, Cracovia Kraków - MFK Dukla B.Bystrica 1:0 /1:0/

Vo Zvolene sme vyhrali s Popradom bez problémov 4:0