Žiaci / MFK Dukla (PR) / 17.10.2022

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Naša U12-ka

Naša U12-ka

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica sa cez víkend pasovali s Lučencom a až tri naše tímy bodovali. Pätnástka čiastočne po remíze 1:1, štrnástka naplno po výhre 2:1 a taktiež sa nedala zahanbiť dvanástka, ktorá nasúkala na juhu stredného Slovenska mladým Novohradčanom až štyridsať gólov! Stále je tak na čele tabuľky druhá iba o skóre pred prvou Žilinou.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 1:1 (0:1)

Góly: 80. Ferenc – 14. S. J. Tóth. Rozhodoval: Považan. ŽK: Drugda (Lučenec).

Zostava + striedania MFK Dukla: Pálka – Valach, Gömori, Bednarčík, Kini (66' Hajdúch) – Vidhold, Illéš, Debnár, Kubalák (66' Hollý) – Page (71' Pálenkáš), Chromek (41' Ferenc)

U 15-ka Dukly bola počas celého duelu dominantná. Mala viac z hry, lenže inkasovala gól ešte pred štvrťhodinou, keď sa odrazená lopta dostala k Tóthovi a ten namieril medzi žrde. Predchádzala tomu chyba v našej defenzíve. Následne sa naši starší žiaci snažili vyrovnať, hlavne v druhom polčase si vypracovali šance, ale v koncovke zlyhávali, viazla aj lepšia kombinácia. Napokon sa však dočkali zaslúženého zásahu na 1:1 v poslednej minúte. Presadil sa Ferenc. Prehra by bola určite krutá, keďže súper vyslal na našu bránku iba jednu strelu a bol z nej práve gól.

Remízu nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Prvý polčas sa odohral prevažne medzi šestnástkami, bez šancí na jednej či druhej strane. Napriek tomu súper išiel do vedenia po odrazenej lopte a chybe našej obrany. Bola to jediná strela na našu bránku od súpera za celý zápas. Ťažko sme sa dostávali pred súperovu bránku, zle sme kombinovali, strácali sme lopty, ktoré by sme nemali a o koncovke ani nehovorím. Druhý polčas sme sa snažili súpera dostať pod tlak, čo sa nám aj darilo. Vytvorili sme si množstvo gólových príležitosti, žiaľ nepremenili sme ich, na čom musíme popracovať v tréningovom procese. Až v poslednej minúte zápasu sme zaslúžene vyrovnali Ferencom.“

RSC Hamsik Academy – Pohronie 5:0, Žilina – Martin 8:0, Ružomberok – L. Mikuláš 3:1, Zvolen – R. Sobota 5:2, Podbrezová – Námestovo 2:0.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie na ihrisku súpera Liptovskom Mikuláši, kde si sobotu 22. októbra o 10.00 hodine zmeria sily s tamojším MFK Tatran.

V tabuľke patrí pätnástke ôsme miesto s desiatimi bodmi, Lučenec má na šiestej priečke o bod viac. Liptáci sú štvrtí v tabuľke so 16-timi bodmi, na čele je Ružomberok so ziskom 22 bodov.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Lučenec 2:1 (1:0)

Góly: 8. Yanovskyi, 65. Penksa – 58. Čeman. Rozhodoval: Hlaváčová. ŽK: Bračok (Dukla)

Zostava a striedania MFK Dukla: Auxt – Kočvara (36´ J. Lomnický), Kmeť, Penksa, Kolárik (57' Krajčovič) – Gábriš (50' Genči), Ostrihoň (50' P. Baláž), Gondáš – Pecník (50' Krnáč), Yanovskyi, S. Lomnický (36' Pizzolato)

Naša štrnástka začala duel dobre. Už v ôsmej minúte preukázal kanonierske schopnosti Yanovskyi a viedli sme 1:0. Skóre sme mohli navýšiť ešte do prestávky, naša aktivita pokračovala, a to aj po zmene strán, lenže namiesto navýšenia vedenia pykali naši hráči, keď nepostrážili hráča pri štandardke súpera. Vyrovnávajúci zásah nepodlomil dôveru a už o sedem minút mladí Duklisti odpovedali gólom na 2:1 v podaní Penksu. Súpera už potom ustrážili a pripísali si do tabuľky zaslúžené tri body.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„K zápasu sme pristúpili dobre koncentrovaní, bez preceňovania posledných výsledkov. Od začiatku sme boli aktívnejší, súpera sme zatlačili, no k zakončeniu prichádzalo iba spoza pokutového územia, resp. z jeho hranice. Gól na 1:0 padol presne po takomto výbornom zakončení. Celý prvý polčas sme súpera nepustili k ohrozeniu našej bránky, dobre sme boli organizovaní, vyhrávali osobné súboje a v ofenzíve sa nám darila kombinačná hra. Súper hrozil iba z ojedinelej štandardnej situácie, na čo sme upozorňovali cez polčas chalanov. Gól sme nakoniec dostali presne po štandardke. Následne sa nám páčila reakcia chalanov, ktorí išli za víťazstvom, a myslím, že sme ho spravodlivo aj nakoniec dosiahli.“

RSC Hamsik Academy – Pohronie 10:0, Podbrezová – Námestovo 0:0, Zvolen – R. Sobota 9:0, Ružomberok – L. Mikuláš 6:2, Žilina – Martin 13:0.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie na ihrisku súpera Liptovskom Mikuláši, kde si sobotu 22. októbra o 12.00 hodine zmeria sily s tamojším MFK Tatran

V tabuľke patrí štrnástke Dukly piata priečka so ziskom 17 bodov, Lučenec je na 9. mieste so štyrmi bodmi. Náš najbližší súper z Liptova má deväť bodov na siedmej pozícii. Tabuľku vedie Žilina s bilanciou 7-0-0 a 21 bodmi.

U13:

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Gól za Duklu: 40. Záhorec

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – S. Bevíz, Drozd, Holík, Žambor – Holubčík, Horváth, Šimko – Lačný, Kaštiel, Záhorec (striedali: L. Bevíz, Perichta, Stupavský, Šimo, Brozman, Peciar)

Naši mladší žiaci z U13-ky začali aktívne, ale to im vydržalo iba krátko. Pribrzdil ich gól Lučenca, keď mal Žilka veľa priestoru v našej šestnástke. Do polčasu sme mohli vyrovnať, lenže chlapci z Dukly nedokázali streliť gól ani zo štyroch únikov. Po zmene strán sme na chvíľu opäť poľavili v šestnástke a to využil Herceg gólom na 2:0. Naň dokázali bystrickí žiaci rýchlo odpovedať Záhorcom a následne mali veľa času aj na zvrat. Vytvorili si tlak i príležitosti, ale vyrovnať sa im napriek veľkej snahe nepodarilo.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil asistent trénera Csaba Csányi:

„Do zápasu sme vstúpili aktívne, začali sme dobre, škoda že po desiatej minúte sme od tohto spôsobu hry upustili. Začali sme robiť chyby pri rozohrávke a súperovi sme dali veľa priestoru pred naším pokutovým územím. Boli sme v útlme, nedarila sa nám kombinácia smerom dopredu, čo súper využil na strelenie prvého gólu. Po ňom sme začali hrať kolmejšie, dostali sme sa do štyroch samostatných nájazdov, ktoré sme nepremenili, čo žiaľ ovplyvnilo aj samostatný polčasový výsledok. Na začiatku druhého dejstva sme neboli dostatočne dôrazní vo vlastnom pokutovom území a súper dosiahol druhý gól v zápase. Následne sme strelili kontaktný gól po peknej krídelnej akcii do prázdnej bránky. Po tomto našom zásahu sme súpera dostali pod tlak, no streliť gól sa nám už nepodarilo , keďže sme boli zbrklí alebo nebol potrebný dôraz pred bránkou súpera.“

Martin – Žilina 1:3, R. Sobota – Zvolen 1:5, L. Mikuláš – Ružomberok 5:1, Námestovo – Podbrezová 9:0, Pohronie – RSC Hamsik Academy 1:11.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka doma na štadióne v Radvani s umelou trávou (mestská časť Kráľová) v nedeľu 23. októbra o 10.00 hodine a privíta lídra súťaže MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Naša trinástka je na 7. mieste s deviatimi bodmi, Lučenec je desiaty so šiestimi bodmi. Tabuľku vedie Liptovský Mikuláš bez prehry s 22 bodmi.

U 12:

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 2:40 (1:18)

Góly za Duklu: Laššák 6, M. Valent 5, Štubňa 2, Driečny 3, Kaliský 3, Radoš 5, Ščasný 7, Blaško 3, Mikolaj 2, R. Valent 2, Flasík 1 + Komár (vlastný).

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 0:13, 1:5, 0:15, 1:7

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Podmanický – Roman Valent, Holík, Mikolaj, Blaško, Laššák, Mário Valent, Flasík, Huťka, Štubňa, Driečny, Múka, Kaliský, Radoš, Ščasný, Čunderlík

Naša dvanástka potvrdila rolu favorita a v Lučenci si schuti zastrieľala. Je príjemným prekvapením súťaže, pretože je iba o skóre na druhom mieste pred prvou Žilinou. Iba s týmto tímom sme prehrali, mladí ´Šošoni´ zakopli s Hamšíkovcami, nad ktorými naši chlapci zvíťazili.

Ďalšiu jednoznačnú výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„V zápase sme od úvodu dominovali. Od prvej minúty sme vyvíjali tlak na súpera už pri jeho rozohrávke, z čoho pramenilo aj naše veľké množstvo šancí. Chlapcov sme nabádali k neustálej aktivite, aby sa stále tlačili do bránky, no napriek vysokému počtu gólov nám stále chába agresivita a dôraz pred súperovou bránkou. Ináč si chalani zaslúžia pochvalu, že sa po celý čas snažili hrať priamočiaro a kombinačne a neuspokojili sa s výsledkom. Hrali až do konca.“

Martin – Žilina 3:17, R. Sobota – Zvolen 5:1, Pohronie – RSC Hamsik Academy 1:33, Námestovo – Podbrezová 4:19, L. Mikuláš – Ružomberok 6:19.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U12-ka doma na štadióne v Radvani s umelou trávou (mestská časť Kráľová) v nedeľu 23. októbra o 11.30 hodine a privíta MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Naša dvanástka je v tabuľke na druhom mieste iba o skóre pred prvou Žilinou s rovnakým počtom bodov 21. Lučenec je posledný bez bodu, L. Mikuláš je na desiatej priečke a má sedem bodov.

Brankárska legenda s nadhľadom, MFK Dukla v príprave aktívna

Povedali po zápase Slovnaft Cupu v Pliešovciach 18.8.2020

Martin Rymarenko: Zápasy so Skalicou prinášajú vždy tažký boj, budeme hrať na tri body.

S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly

Sumár mládeže: Vyhrala šestnástka a dvanástka, dorastenci proti maďarským súperom