• Mladší žiaci z U13 vyhrali na jar štvrtý duel v rade
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 12.04.2022

Mladší žiaci z U13 vyhrali na jar štvrtý duel v rade

z tréningu U13

Naplno sú rozbehnuté aj zápasy najvyššej súťaže na Slovensku v kategórii mladších žiakov a tu nám robí veľkú radosť naša U13-ka. Vyhrala štvrtý duel v rade na jar, tentoraz doma nad MFK Ružomberok 4:1. V tabuľke sa vyšvihla na šieste miesto.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 4:1 (3:0)

Góly za Duklu: Čatloš 2, Bednarčík, Patráš

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Bednarčík, Penksa, Kočvara, Krnáč - Jančiar, Pecník, Čatloš, Artem, Kolárik - Valeri (Patráš, Genči, S. Lomnický, J. Lomnický, Sokol, Debnár)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky nás znovu potešili, na umelej tráve na Štiavničkách dokázali zdolať silný Ružomberok. Eliminovali jeho futbalovú kvalitu a už do polčasu mu zasadili tri údery. V siedmej a devätnástej minúte sa presadil dvakrát stredopoliar Čatloš po pekných krídelných akciách a do tretice vybojoval pokutový kop, ktorý premenil v 23. minúte obranca Bednarčík. Po zmene strán naši chlapci ovládli hru, boli aktívnejší a hoci hneď na začiatku druhého polčasu inkasovali na 3:1 Horváthom, dokázali do piatich minút odpovedať Patrášom na 4:1 a mali potom ďalšie šance na zveľadenie výsledku. Napokon sa už platný stav nemenil.

Výhru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme vstúpili s cieľom pokračovať v dobrých výkonoch z posledných zápasov, kde nám nechýbala ochota a obetavosť hráčov spraviť všetko pre kolektív, podporená futbalovou kvalitou. Od začiatku zápasu bol súper veľmi silný na lopte, kombinačný, futbalový, no my sme boli dobre organizovaní dvojicou stredných obrancov Penksu s Bednarčíkom a podporený brankárom. Súpera sme nepúšťali do čistých príležitostí. Smerom dopredu sme využívali krídelné priestory, kde sa v prvom polčase dva krát presadil Čatloš a vybojoval aj pokutový kop pre nás po skvelej prihrávke od Artema. V druhom polčase sme pokračovali v aktívnej hre, v niektorých fázach sme Ružomberčanov pritlačili a mohli sa tešiť z viac strelených gólov v súperovej bránke. Ďakujem chlapcom za dobrý vstup do jarnej časti, kde v 5 zápasoch nám ušiel len jeden polčas v Žiline. Hráči na ihrisku nechávajú srdce, obetujú sa pre úspech kolektívu, robia nám trénerom veľkú radosť.“

Ostatné výsledky:

R. Sobota – Jupie 0:17, Podbrezová – L. Mikuláš 3:3, Zvolen – Lučenec 3:1, Martin – Námestovo 1:4, Žilina – Pohronie 9:0.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v šestnástom kole 1. ligy skupiny stred až v sobotu 30. apríla10.00 hodine a sily si zmerajú v derby na ihrisku Jupie FŠMH Banská Bystrica – Podlavice.

Poradie:

Naša trinástka je v tabuľke na šiestom mieste, má 20 bodov, Ružomberok je štvrtý s 28 bodmi, lídrom je práve Jupie s pätnástimi výhrami bez jedinej prehry či remízy.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 6:12 (3:4)

Góly za Duklu: Horváth 3, Žambor, Záhorec 2

Jednotlivé zápasy: 3:0, 0:4, 3:3, 0:5

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, L. Bevíz, Šimko, Holík, Žambor, Holubčík, Poljovka, Bodzík, Horváth, Uram, Záhorec, Kaštiel, Ďubek, Lačný, Perichta, S. Bevíz, Drozd

Prehru s Ružomberkom zhodnotil tréner našej U 12-ky Ľuboš Ďuriš:

„V nepriaznivom mokrom počasí sme od začiatku zápasu mohli vidieť vyrovnaný duel, hralo sa v tempe z jednej strany na druhú, no súper nás väčšou aktivitou prekonal v činnostiach 1:1, dostával sa do prečíslenia, na čo sme nedokázali rýchlo zareagovať. Z našej strany tam bolo niekoľko kombinačných akcií, no vo finálnej prihrávke alebo zakončení sme neboli dostatočne dôrazní. Neskoro sme dostupovali aj k hráčom, čo sa súperovi následne podarilo aj gólovo využiť. Z tohto zápasu si musíme zobrať najmä dôraznejšie a tesnejšie bránenie súpera pred našou bránkou.“

R. Sobota – Jupie 9:13, Zvolen – Lučenec 3:15, Martin – Námestovo 4:15, Žilina – Pohronie 38:2.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v šestnástom kole 1. ligy skupiny stred až v sobotu 30. apríla11.30 hodine a sily si zmerajú v derby na ihrisku Jupie FŠMH Banská Bystrica – Podlavice.

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na ôsmom mieste so ziskom 16 bodov, Ružomberok má na štvrtom mieste 28 bodov. Jupie je na druhej pozícii so štrnástimi výhrami a jednou prehrou, rovnako je na tom i prvá Žilina.