• Aktuality
  • Na pleciach ťažoba i futbalová zodpovednosť
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 20.08.2019

Na pleciach ťažoba i futbalová zodpovednosť

Na pleciach ťažoba i futbalová zodpovednosť
Nemal ľahký životný príbeh. Ako chlapec sa musel vyrovnávať s ťažkou stratou v rodine. Napriek všetkým úskaliam a bolesti ostal verný svojmu snu – stať sa profesionálnym brankárom. Veľmi na sebe pracoval, veril, napredoval, nikdy sa nesnažil zísť z cesty, pozvoľky si čosi zľahčovať. Oplatilo sa. Aktuálne dostáva priestor v bránke MFK Dukla a má pred sebou svetlú perspektívu ďalšieho kariérneho rastu. Július Nôta.

Momentálne máme v Banskej Bystrici dvoch mladých talentovaných brankárov. Obaja sú šikovní, prísľubom do budúcnosti. V posledných troch stretnutiach dostal šancu postaviť sa medzi tri žrde Július, ktorý nám na úvod rozhovoru povedal niečo viac o svojich začiatkoch s futbalom. „Začínal som v klube ŠK Tempus Rimavská Sobota ako 6- ročný. Tam som robil svoje prvé brankárske začiatky, odchytal množstvo zápasov a rástol ako futbalista. Neskôr v roku 2015 sa naskytla možnosť prestúpiť do Dukly, čo som uvítal a som za túto možnosť vďačný. Odchytal som v mládeži Dukly množstvo zápasov, medzi moje najväčšie úspechy považujem víťazstvo na zahrani čnom turnaji v Nemecku a tak isto víťazstvo v druhej lige s mužstvom U19,“ začal rozprávanie čerstvo 20-ročný mladík.

Brankárske rukavice mu učarovali. Svoj vzor mal priamo doma v obývačke. „Od malička ma k chytaniu viedol môj otec a mne sa to zapáčilo. Zostalo vo mne také nadšenie z detstva doteraz, stále sa snažím na sebe pracovať a ísť v otcových šľapajách. Vždy bolo mojim snom, že sa raz stanem profesionálnym brankárom. V Dukle som našiel ideálne podmienky na rozvoj. Chytal som v mládeži, neskôr prešiel k A-tímu. V minulej sezóne sa mi v jarnej časti naskytla možnosť ísť do rodnej Rimavskej Soboty a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol ísť tam na hosťovanie. Pomohlo mi to, získal som hernú prax medzi dospelými a toto pôsobenie hodnotím len kladne, “ pokračoval.

V lete sa pod Urpín vrátil a pripojil sa k A-tímu. Odchytal niekoľko prípravných stretnutí a čakal na svoju šancu. Tá prišla v 2.kole súťaže proti Šamorínu a hneď v premiére si pripísal čisté konto (5­:0). „Svoj návrat do Dukly hodnotím jedine pozitívne. Som rád, že môžem byť členom tohto kádra a hrať za Banskú Bystricu. V šatni by ste našli hneď niekoľko hráčov, ktorí vám povedia, že hrať za Duklu je pre nich česť. Ja nie som výnimka. Myslím si, že sme dobrý kolektív a všetci si rozumieme. Doterajšie výsledky v sezóne hodnotím kladne. Zaváhanie v 1. kole proti Žiline B nás veľmi mrzelo, ale následne prišli len výhry, čo nie je ľahké, hrať niekoľko zápasov za sebou doma a len vyhrávať. Nám sa to podarilo a teraz myslíme na najbližší zápas, ktorý nás v piatok čaká,“ načrtol horúcu tému tohto týždňa.

V piatok totižto odohráme Horehronské derby v Podbrezovej. Prvýkrát v sezóne sa predstavíme na trávniku súpera a hneď v ostro sledovanom zápase. „Súhlasím, bude to určite špeciálny zápas. Ale my sa pripravujeme na zápas tak, ako na každý iný nehľadiac pri tom na súpera. To je príprava... Na trávniku sa však určite budeme snažiť dať do toho všetko a byť úspešní. Myslím, že veľmi dlho sme spolu s Podbrezovou nemali ostrý súťažný duel. V piatok budú chcieť obaja vyhrať, ale my chceme byť tí šťastnejší a potešiť seba a aj našich fanúšikov. Dúfam len, že nás prídu po dporiť,“ zaželal si.

Na záver rozhovoru nám povedal čosi o sebe. „Pochádzam z Rimavskej Soboty, z ktorej do Banskej Bystrice dochádzam. Popri škole a futbalu sa vo voľnom čase venujem lesníctvu. Mojim top filmom je trilógia Pána prsteňov. Hudbu nemám vyslovene obľúbenú, vypočujem si každý žáner. Priznám sa, že odmalička som sníval, že raz si zachytám za FC Chelsea, môj obľúbený klub. Mojim obľúbeným brankárom je Petr Čech,“ zakončil rozhovor.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Dorastenci poslali Juventus do Žiliny s gólovými nádielkami

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci MFK Dukla s FK Železiarne Podbrezová na troch frontoch

Čítať viac
A tím

Dávid Richtárech: Na jar rovnako ako na jeseň

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka: Návrat strateného syna Dukly

Čítať viac
Dorast

Nový šéf mládeže Richard Rubint chce Duklu vrátiť na pozície, ktoré jej patria

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci MFK Dukla v derby s Podbrezovou na 3 frontoch

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem