• Druhá zbytočná strata bodov U19
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 22.08.2020

Druhá zbytočná strata bodov U19

Na fotografii je vidieť Ružomberčanov v oranžovom drese za svojou polovicou, čo bol výnimočný obraz 1. polčasu zápasu. Mladíci Dukly behali, krúžili, jazdili hore-dole ale neefektívne. Efektivite ich podučil súper, ktorý, dá sa povedať, dal potom viac gólov, ako mal šancí, pretože mu to dovolili nedôrazní obrancovia Dukly s veľkými chybami. Dukla inkasovala dokonca aj v prečíslení na 1:3. Foto: Jaro Šiška

V stredajšom majstrovskom zápase I. dorasteneckej ligy U19 dňa 19.08.2020 medzi domácim MFK Dukla a Ružomberkom stratili domáci ďalšie 3 dôležité majstrovské body. Po takom konštatovaní sa žiada opýtať: Prečo?

V 1. polčase domáci kolektív, ktorý nastúpil v rovnakom zložení ako proti DAC Dunajská Streda, kde zvíťazil 3:2, hral aktívnejšie ako súper, mal v poli ďaleko viac z hry, ale v strede ihriska urobil 2 školácke chyby, ktoré popri pomalom a nedôraznom strednom obrancovi Patrikovi Reptišovi v strede obrany, súper dokonale potrestal.
     Naviac, domáci, ktorí kopali v prvých 45 minútach 6 rohových kopov, až na ten posledný, všetky zahrali zle. Pokojný a vysoký brankár Ružomberka Tomáš Frühwald ľahké lopty posťahoval a tie nebezpečnejšie išli mimo jeho brány. Hostia lišiacky čakali na brejkové momenty, tie prišli v oboch prípadoch po už spomenutých chybách. Prvú využil v 31. minúte rýchlejší Jan Jonaš, Ružomberčan zo Srbska, za ktorým nestačil behom bez lopty už spomenutý obranca MFK Dukla, a druhú v 39. minúte Martin Jurina.
     Veľká škoda. Po zmene strán vyše 150 divákov čakalo zo strany domácich hlavne gólový obrat. Tréneri Daniel Valach a Marián Strelec stiahli z ihriska často nepresne rozohrávajúceho Richarda Reptiša a na ihrisko poslali Mareka Macka. Tomu skočil v strede poľa na stehno kolíkmi z kopačiek hosťujúci Martin Kohút a keď hlavnému rozhodcovi zasignalizoval tento faul postranný Michal Budáč, videl záložník hostí Martin Kohút červenú kartu. Keď dal v 62. minúte gól z 22 m do súperovej siete tvrdou presnou strelou k pravej žrdi Adam Hanes, mnohí čakali ďalšie v súperovej sieti. Dočkali sa ďalšej školáckej chyby v obrane od Patrika Reptiša, ktorý nedokázal prikryť svojho prenikajúceho útočníka a tak v 69. minúte Tomáš Kubík stanovil konečný výsledok zápasu.

V 2. polčase prekvapilo zopár kŕčov v nohách mladých, ešte iba začínajúcich futbalistov na oboch stranách a podaktorí diváci hlasito komentovali zápas zo strany domácich od spomenutého tretieho gólu pokrikmi: „Nemohúcnosť na ihrisku, bezradnosť na trénerskej lavičke.“
     Ťažko je po takom zápase, v ktorom nebolo rozdielového hráča, hodnotiť niečo v superlatívoch. Ružomberok mal radosť z lacného bodového zisku podobne ako pred ním Poprad. Nebol herne lepším kolektívom. Body sú však dôležité. História sa pýtať na hru nebude.
     Ťažká a ubolená zostala úloha pre domácich trénerov s družstvom, v ktorom mnohým hráčom chýba technická zrelosť a kvalitnejšia kopacia technika. Zaráža, že podaktorí nie sú schopní od rohovej zastávky tvrdšie zacentrovať loptu ani do stredu súperovej šestnástky. Rohových kopov zo strany MFK pribúdalo, celkom sme ich napočítali až 12, ale ešte viac bolo zo strany tohto kolektívu futbalovej bezradnosti od chvíle, kedy dali hostia tretí gól.

MFK Dukla - MFK Ružomberok 1:3 (0:2), góly: Hanes - Jonaš, Jurina, Kubík.
ČK: Kohút ( Ružomberok), ŽK: Baláž a Šimúth - Kubík, Jonaš. Rozhodovali: Maroš Libiak – Michal Budáč, Michal Železňák.

Zostava domácich:
Filip Baláž – Jakub Šimúth, Adam Červeň, Patrik Reptiš, Oliver Patrnčiak – Richard Reptiš (46. Marek Macko), Tomáš Koreň (72. Marek Výbošťok), David Jackuliak (81. Michal Milrád) -Martin Laurinc ml., Adam Hanes, René Horváth.

V tabuľke je po 4. kole MFK Dukla so ziskom 3 bodov na 10. mieste, 11. Nitra získala 2 body a 12. Dunajská Streda
, ktorá má o zápas menej, získala 1 bod.

V I. dorasteneckej lige U17 prehrala MFK Dukla na ihrisku v Ružomberku 1:5 a je po 3. kolách spolu so Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou v tabuľke na poslednom mieste.
Slovan a Dunajská Streda však majú o zápas menej.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

V piatok odohráme Pohronské derby v Podbrezovej

Polievka pred Košicami: Pod tlakom sa ukazuje charakter a sila mužstva

Dukla na jar vo Fortuna lige stále bez prehry

Slovnaft Cup: Dukla bola Slovanu vyrovnaným súperom, do štvrťfinále však ide Slovan

V pohári končíme, v Žiari nad Hronom sme nevyužili šance

Sumár mládeže: Devätnástka bodovala, pätnástka vyhrala aj deviaty zápas v nadstavbovej skupine