• Aktuality
  • Preview: Tešíme sa na prvý domáci zápas proti vicemajstrovi z Ružomberka
A tím / MFK Dukla (PR) / 04.08.2022

Preview: Tešíme sa na prvý domáci zápas proti vicemajstrovi z Ružomberka

zo stredajšieho tréningu v Kremničke

zo stredajšieho tréningu v Kremničke

V sobotu 6. augusta o 18.00 hodine odohrá naša banskobystrická Dukla prvý domáci zápas v aktuálnej sezóne najvyššej súťaže na Slovensku. Príde k nám vicemajster z Ružomberka. Ide o tzv. derby cez kopec, ktoré by malo zaručiť patričný náboj a veríme, že aj kvalitu.

Dukla doposiaľ odohrala tri stretnutia na ihriskách súperov. Na úvod sezóny sme prehrali v Michalovciach, následne vyhrali v Trnave a naposledy neuspeli v Žiline. Náš najbližší súper z Ružomberka v úvodných troch kolách Fortuna ligy vždy bodoval. V prvom kole vyhral v Skalici, v druhom doma remizoval s Podbrezovou a v treťom takisto remizoval, tentoraz v Poprade s Liptovským Mikulášom.

„Nerád by som hodnotil, kde má Ružomberok silné stránky. Sústrediť by sme sa mali predovšetkým na seba, aby sme boli koncentrovaní počas celého stretnutia. A tak ako v Trnave tímovou a poctivou robotou to zvládneme. Verím, že budeme efektívni, vytvoríme si šance a aj ich využijeme, teda dáme viac gólov než súper,“

- uviedol pred sobotňajším derby s Ružomberkom náš krajný hráč Timotej Záhumenský, ktorý sa rovnako ako jeho spoluhráči už teší na prvý domáci duel v najvyššej súťaži po siedmich rokoch:

„Tešíme sa po dlhých rokoch na prvý domáci prvoligový zápas. Dúfam, že príde dosť ľudí a duel zvládneme, budeme sa tešiť aj po jeho skončení. Prial by som si, aby všetci, ktorí nám fandia, prišli v sobotu na zápas, aby sme to zvládli spolu s vami.“  

Timotej Záhumenský

Ružomberčania prídu pod Urpín na Štiavničky v roli favorita. V úvodných troch kolách nenašli premožiteľa, avšak prehrali v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy UEFA s lotyšským klubom FC Riga, doma 0:3 a u súpera 1:2.

„Vieme o kvalitách súpera. Vieme, že má rýchlych, dravých, mladých, ale aj skúsených hráčov. My tiež máme kvalitu. Budeme sa zameriavať na veci, ktoré my chceme produkovať na ihrisku. Súpera sme si tiež rozobrali, povedali si pár vecí, ale najmä my chceme hrať to, čo nás zdobí. Rozhodovať bude náš prístup do zápasu, nasadenie. Musíme zvládnuť každý jeden detail v zápase, napríklad aj štandardky. Bude to malých detailoch,“

- netají obranca MFK Dukla Jakub Uhrinčať, pričom sa teší aj na domácu atmosféru na Štiavničkách:

„Po tých kolách, čo sme odohrali vonku, sa určite každý teší, že prídeme na svoj štadión a odohráme zápas pred našimi fanúšikmi. Dúfam, že ich príde veľa, že sme ich nalákali. Budeme ich určite potrebovať.“

Jakub Uhrinčať

Na sobotňajšie stretnutie si môžete zakúpiť vstupenky aj online formou TU alebo v predpredaji v pokladni štadióna v piatok od 16.00 do 19.00 hodiny, prípadne v daný deň pred zápasom. V predaji sú aj permanentky na celú sezónu v reštaurácii Angels v čase otváracích hodín.

Duel MFK Dukla Banská Bystrica – MFk Ružomberok má výkop v sobotu 6. augusta o 18.00 hodine na štadióne SNP Štiavničky. Buďte pritom! Potrebujeme vašu podporu.

FOTOGALÉRIA (Ľ. J. Hroboň, A. Almáši):