• Málo hráčskej kreativity, hostia s loptou technickejší, osobnosti chýbajú
Dorast / Jozef Mazár / 12.10.2019

Málo hráčskej kreativity, hostia s loptou technickejší, osobnosti chýbajú

Kým v domácom zápase na Mičinej mladí futbalisti U17 v dresoch MFK Dukla svoje víťazstvo 2:1 nad DAC Dzunajská Streda o dôležité body v I. dorasteneckej lige vydreli, v Porade chýbala družstvu kolektívna zodpovednosť a hlavne bojovnosť i vyššie herné nasadenie v plnení takticko – technických úloh. Nedarilo sa až na brankársky post žiadnemu z hráčov. Výnimkou neboli ani S. Sihelský ( v ľavo v popredí v červeno - bielom drese) či O. Patrnčiak ( v pozadí v červeno – bielom drese). Foto: Roman Reptiš

Ďalšie funkcionárske vrásky pribudli v MFK Dukla po súboji družstiev v I. dorasteneckej lige tak v kategórii U19 ako i U17. Zápasy v Kremničke, kde sa stretli o dôležité body prvoligoví dorastenci U19 MFK Dukla a FK Poprad, ale aj v Poprade na umelej tráve, kde hrali družstvá U17 z oboch už spomenutých futbalových klubov potvrdili, že tak Banskej Bystrici ako aj v Poprade chýbajú nadpriemerní hráči, ktorí by dokázali vtlačiť štýlu hry svojho kolektívu čo len priemernú prvoligovú dorasteneckú úroveň.

Hádam iba hráči OlejníkMaliňákom z kolektívu hostí pútali dobrou technickou vyspelosťou potrebnou na vyrovnané súboje o dôležité body s najlepšími v tejto súťaži, kým z domácich podržal svoj celok brankár Trnovský, ktorý vyriešil zopár ošemetných situácií dobrými reflexívnymi zákrokmi a striedavo úspešne, pokiaľ boli na hracej ploche, sa prezentovali v  MFK Dukle ešte Gonda, Pohanka a Koreň.

Pohanka do II. polčasu nenastúpil a Koreňa, v strede poľa azda najsnaživejšieho hráča, striedal Baláž. Z hostí striedali Zummer a Ficko. Ich príchodom útočná fáza kolektívu Popradu získala na údernosti aj preto, lebo práve Olejník s Maliňákom vedeli rýchlym narábaním s loptou a futbalovým myslením premietnutým do herného štýlu prečísliť v závere viac raz obranu MFK Dukla, ale Trnovský ich strely vyrážal na rohové kopy.

Na posudzovanie štýlu hry a taktického boja sme z úst odborníkov, ktorí zápas pozorne sledovali i viacerých zo 150 prítomných divákov veľa chvály nepočuli. Hlavne preto, lebo o záchranu sa tak nehrá ako hrala MFK Dukla.

Napriek tomu, že prvých desať minút patrilo domácim, prvé vážne strelecké upozornenie vyslali na Trnovského bránu hostia. Vysoký brankár MFK Dukla robinzonádou ešte gólu zabránil, ale v 14. minúte po chybe stredu obrany bol proti strele Olejníka zblízka bezmocný.

Keďže hlavný rozhodca Dominik Husár dobre čítal hru, ešte lepšie sa pohyboval a bol stále tam kde potreboval, nedal veľa priestoru hráčom, aby hrali proti litere futbalového zákona. Viacerí z hráčov však ukazovali pri herných súbojoch ako im chýba základné ovládanie lopty, umenie kreatívne obchádzať súpera a presne na dlhšiu či kratšiu vzdialenosť rozohrávať.

Aj Poprad pri trošku zvýšenej útočnej agresivite kopil chyby v obrane, lenže hráči MFK Dukla si v rozhodujúcich chvíľach nevedeli pred šestnástkou súpera rýchle vymeniť medzi sebou lopty, alebo efektívne zakončiť. Podarilo sa to až Daliborovi Gondovi v 46. minúte I. polčasu, kedy MFK Dukla dokázala za celý polčas predsa len aspoň raz urobiť učebnicovú akciu narážačkami v súperovej šestnástke. Gonda dal gól do úplne odkrytého priestoru brány Straku.

Brankár Straka prakticky nedostal počas celého zápasu šancu ukázať svoje brankárske umenie, lebo domáci okrem gólu poriadne bránu Popradu priamou strelou neohrozili. Hostia, ako je uvedené už v úvode tohto komentáru mali viac kvalitných tvrdých a dobre mierených streleckých pokusov na bránu Trnovského. Ale tiež bez gólového efektu.

MFK Dukla mala hneď na začiatku II. polčasu niekoľko sľubných akcií, ale bez streleckej koncovky, lebo technický kop Polláka zo 47. minúty z hranice šestnástky do stredu brány strelou nazvať nemožno. Pár sekúnd predtým z výhodnej pozície netrafil bránu Popradu zblízka Kostúr. MFK Dukla a Zemplín Michalovce sú jedinými celkami v 12 člennom poli prvoligových dorastencov, ktorí nedokázali v majstrovskom súboji zatiaľ zvíťaziť.

Michalovciam patrí v tabuľke 11. priečka so ziskom 3 bodov, MFK Dukla je na poslednom, 12. mieste so ziskom 2 bodov.

Zápas MFK Dukla – FK Poprad 1:1(1:1)
Góly: v 14. minúte hosťujúci Olejník resp. v 46. minúte Gonda.
ŽK: Gonda resp. Jurčišin, Kuc,
Rozhodovali: Husár – Mosor, Burger.
Prizeralo sa: 150 divákov.

Ešte horšiu úroveň malo stretnutie FK Poprad – MFK Dukla v kategórii U17. Zápas zhodnotil hosťujúci tréner Ľubomír Faktor veľmi rýchlo a výstižne slovami: „ Poprad hral na umelej tráve slabo, MFK Dukla ešte slabšie. Podpriemerná hra, počas ktorej naše družstvo zachránil od väčšieho gólového prídelu brankár Čapó.“

FK Poprad – MFK Dukla 2:0 (1:0)
Góly: v 23. minúte Vasiľ, v 53. minúte Slivka.
ŽK: Šarišský resp. Horváth, R.Repriš. V tabuľke je od 8. po 12. miesto poradie: 8. DAC Dunajská Streda 9 bodov 9. MFK Zemplín Michalovce 8 bodov 10. FK Poprad 7 bodov 11. MFK Dukla 6 bodov 12, FK Senica 5 bodov.

FK Poprad – MFK Dukla 1:0 (1:0)
V priemernom zápase vyhrali domáci gólom z 18. minúty, ktorý dal z hry Kučera. Tabuľka od 9. po 12. miesto: 9. Podbrezová 10 bodov 10. Poprad 8 bodov 11. MFK Dukla 5 bodov 12. Zemplín Michalovce 3 body.

Michal Faško: "Ďakujem za pomoc a podporu, ktorú mi dávate"

Perfektný štart našich žien do Demisport ligy

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Slovan, pätnástka a mladší žiaci víťazne proti Rimavskej Sobote