• Aktuality
  • O jesennej časti FL sme sa porozprávali so športovým riaditeľom J. Moresom
A tím / MFK Dukla / 23.11.2022

O jesennej časti FL sme sa porozprávali so športovým riaditeľom J. Moresom

O jesennej časti FL sme sa porozprávali so športovým riaditeľom J. Moresom
Program A tímu MFK Dukla B. Bystrica do konca kalendárneho roku 2022.

Aká známka by pasovala tímu po skončení jesennej časti Fortuna ligy, v ktorej absolvovali naši chalani 18 zápasov po sedemročnej anabáze v nižších súťažiach? Ja by som to neznámkoval. Vystupovanie nášho tímu ako nováčika súťaže hodnotím pozitívne, napriek tomu, že z niektorých zápasov sme mohli získať viac. Máme 21 bodov a stále sme reálne  v hre o prvú šestku. Chcem chlapcov pochváliť za prístup k tréningovému procesu a zápasom, ohlasy na naše účinkovanie sú širokou verejnosťou vnímané dobre.

Ktoré momenty si vnímal po návrate do Fortuna ligy pozitívne a za ktoré sme možno zaplatili nováčikovskú daň? Pozitívne vnímam prácu realizačného tímu, kde by som okrem odbornej stránky chcel vyzdvihnúť aj ľudský osobnostný vklad každého jeho člena. Kladne hodnotím aj výrazné zlepšenie herného prejavu a aj kondičných parametrov. Toto mužstvo má charakter, má v se be schopnosť vždy zareagovať na určité negatívne vplyvy správnym spôsobom. V kabíne panuje dobrá chémia a je veľmi dôležité, že cítiť z tímu vôľu popasovať sa s výzvami. Nováčikovskú daň sme zaplatili v úvode ligy rozpačitým vstupom do súťaže. Postupne sme sa zlepšovali, našli hernú tvár, vyprofilovala sa nám postupne základná zostava. Stále však máme na čom pracovať, vieme že sme dostali najviac gólov zo všetkých tímov súťaže. Zlepšenie sa v defenzívnej činnosti bude našim hlavným cieľom pre odvetnú časť.

Ako hodnotíš skutočnosť, že liga je mimoriadne vyrovnaná, veď sa stačí pozrieť, ako sme blízko prvej šestky, ale zároveň nám dýchajú na chrbát ostatné tímy, ktoré majú rovnaké ambície resp. nechcú držať v rukách karty znamenajúce zostup či baráž? Je to veľmi dobré pre súťaž, ktorá je napínavá, zaujímavá pre fanúšikov a svoj podiel majú na tom aj nováčikovia. Ale v prvom rade som rád, že sme k tomu prispeli my a v konkurenčnom prostredí sa nestratili. Odohrali sme so všetkými tímami vyrovnané zápasy, v ktorých rozhodli detaily, vo viacerých prípadoch to ani neboli športové detaily.

Budeme počas zimy viac pracovať na príchodoch, alebo sa v kádri aj s niekým rozlúčime? Som presvedčený o kvalite a stabilite tohto kádra, zároveň ale pripúšťam, že v priebehu zimného obdobia môže dôjsť k pohybu v kabíne, či smerom von ale aj dnu. Pripomínam, že je všeobecne známe, že o našich hráčov je záujem. O pohyboch v kádri, pokiaľ budú dotiahnuté do konca budeme verejnosť samozrejme informovať.

Liga skončila aj kvôli MS v Katare skôr, aký program má mužstvo ešte v tomto kalendárom roku?  Po poslednom kole v Z. Moravciach mali chlapci pár dní voľna a od pondelka 21.11 sme začali naplno trénovať. Celý tréningový blok bude trvať do 9.12.2022. Počas tohto obdobia odohráme aj tri prípravné zápasy, 26.11 v Krakove s Cracoviou, 2.12 s Dolným Kubínom doma v Radvani /17.30 h./ a 8.12 v Prešove s Tatranom. V rámci tohto obdobia si hráči budú plniť aj marketingové povinnosti.  Po poslednom prípravnom zápase s Tatranom búdú mať hráči voľno. Do jarnej časti prípravy sa opäť zapoja 3.1.2023.

Je už známy aj termín dohrávky osemfinále SP? Pracujeme s termínmi, sme blízko k dohode a budeme verejnosť o dátume zápasu ihneď informovať ako bude definitívne schválený.

Až na zápas s Michalovcami bol o zápasy Dukly pomerne záujem. Ten sa vždy odvíja predovšetkým od herného prejavu tímu a výsledkov. Bude Dukla na jar v prvej šestke? Chcem sa v prvom rade poďakovať fanúšikom, že sa znovu vrátili na štadión, ktorý sa vždy spájal s futbalom. Štadión bol vždy neodmysliteľnou súčasťou futbalovej Dukly, vždy prinášal krásne futbalové príbehy a dokázal spájať aj iné športy. Fanúšikovia boli počas jesene naším 12-tym hráčom, Štiavničky ožili futbalom a pevne verím, že si priazeň ľudí udržíme aj naďalej. Pohľad na tabuľku nás nesmierne motivuje dostať sa do prvej šestky, ale zároveň naším prioritným cieľom zostáva dlhodobejšie sa etablovať medzi slovenskou elitou.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Press informácie pred štartom Niké ligy 2023/24

Čítať viac
A tím

Prerušili sme Šamorínu víťaznú sériu a získali cenný bod

Čítať viac
A tím

Program víkendových zápasov mládežníckych tímov /19.5 -21.5. 2023/

Čítať viac
A tím

Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva

Čítať viac
A tím

Minister obrany prisľúbil pomoc futbalovej Dukle

Čítať viac
A tím

Preview: Vo Zvolene nás čaká náročný duel s Komárnom

Čítať viac