Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci
Dorast / MFK Dukla BB / 18.03.2024

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci
Počas tretieho marcového víkendu nás potešili najmä naši starí dorastenci, ktorí zdolali dovtedajšieho lídra tabuľky.

Devätnástka s veľkým víťazstvom

Starší dorastenci U19 vyhrali aj druhý jarný zápas, keď na domácom ihrisku porazili devätnástku Slovana, ktorá dovtedy okupovala prvú priečku. Ako prví síce skórovali hostia, no náš tím v závere duel otočil. V 88. minúte vyrovnal zblízka po rohovom kope z ľavej strany Samuel Zachar. O výhre Dukly rozhodol v 90. minúte Patrik Kuruc, ktorý sa po rohovom kope súpera dostal do samostatného úniku od polovice ihriska a svoj nájazd zakončil presne povedľa brankára hostí. Na Mestskom mládežníckom štadióne tak vypukla obrovská radosť z cenných troch bodov, ktoré posunuli náš starší dorast na 9. priečku. Nasledujúci zápas odohrajú starší dorastenci MFK Dukla v sobotu 23. marca na ihrisku MFK Ružomberok.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „V prvom polčase bol zápas intenzívny, ale miestami aj nepresný, a to bol dôvod, prečo jedinú gólovú šancu sme mali my po rohovom kope. V druhom sme opäť začali my tutovkou, ktorú sme nepremenili a súper trestal. Potom bola pasáž, kde sme boli nútení hrať riskantnejšie a súper mohol ísť do dvojgólového vedenia. Záver nám vyšiel fantasticky a družstvo v ňom ukázalo veľký charakter.“

I. LSD U19 –16. kolo – sobota 16.03.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)

Góly: 88. Zachar, 90. Kuruc – 50. Marko. ŽK: 90. Ševčík – 62. Bezghuba, 79. Spišák.

Zostava MFK Dukla U19:Lukáč – Pinďura(75.Ševčík),Sojka,Baláž,Wallner-Bača,Zimáni – Mikušiak(64.Kuruc),G. Kaliský(64.Zachar),Murín (C) –Mihályi.

---

Sedemnástka v Bratislave neuspela

Mladší dorastenci U17 rovesníkom z bratislavského Slovana vonku vysoko podľahli. V tabuľke im patrí 11. miesto. Ďalší zápas odohrajú v sobotu 23. marca od 11.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne, kde privítajú súpera z Ružomberka.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „V zápase dvoch rozdielnych polčasov sme podľahli Slovanu Bratislava, keď v prvom polčase sme boli nepresní, nepodržali sme loptu na svojich kopačkách, súper nám robil problémy dobrým pohybom pred našim pokutovým územím a bol efektívny. V druhom polčase sme boli kompaktnejší, lepšie sme podržali loptu a opticky to vyzeralo lepšie ako v prvom polčase. Škoda, že sme nevyužili ďalšie dve možnosti na strelenie gólu, bol by pre nás výsledok prijateľnejší. Slovan ukázal svoju kvalitu a zaslúžene zvíťazil takým rozdielom.“

I. LMD U17 – 16. kolo – sobota 16.03.2024, 11.00 h – Bratislava, Prievoz UT

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (5:0)

Góly:2. Rúsek, 18. Canolli, 28. a 44. Šalkovič, 32. Mateáš – 58. M. Chromek.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Stupavský (72. Abrahám), Komora, Rusňák, Mandzák, Rubint (81. Rubint), M. Chromek (C), Siviček, Kobzoš (40. Bartoš), Stoľar (63. Kráľ), Kubala (63. Briscoli).

---

Šestnástka ťahala na Slovane za kratší koniec

Aj naši mladší dorastenci U16 v Bratislave prehrali rozdielom triedy. Aktuálne sa nachádzajú na 12. mieste. V nasledujúcom kole privítajú šestnástku MFK Ružomberok v Radvani v sobotu 23. marca o 13.15 h.

Tomáš Dzúrik, asistent trénera MFK Dukla U16: „Po opatrnom úvode zápasu boli v prvom polčase lepší domáci futbalisti, z čoho pramenili dva inkasované góly v našej bráne. Škoda našej šance na zníženie tesne pred polčasom, keď strelu Tomáša Mališa zblokoval pred čiarou domáci obranca. V druhom polčase sa zápas dohrával. My sme svoje náznaky šancí nedokázali pretaviť do úspešnej finálnej fázy. Mrzí nás inkasovaný tretí gól na konci zápasu, ktorý by som zaradil do kategórie detských. Na Slovan sme išli bez viacerých chorých či zranených hráčov. Tým, ktorí nastúpili nemožno uprieť chuť, bojovnosť a nasadenie, ale na vyrovnanejšiu partiu a body proti tak silnému súperovi ako Slovan to zďaleka nestačilo.“

I. LMD U16 – 16. kolo – sobota 16.03.2024, 13.15 h – Bratislava, Prievoz UT

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 16. Novák, 26. Toplanský, 80. Hallo.

Zostava MFK Dukla U16:Pálka – Vierik (57. Gömori), Slavinskyi, Bednarčík, Balaj – Debnár (C), A. Chromek – Page, Mališ (41. Vidhold), Kadlubec (57. Hajdúch) - Fajčík (57. Čupka).

---

Pätnástka bodovala naplno vo Zvolene

Starší žiaci U15 po dvoch góloch v prvom polčase vyhrali vo Zvolene s čistým kontom. Po tretej výhre v rade sú na čele tabuľky nadstavbovej časti o 5. až 13. miesto v skupine Stred. Nasledujúci zápas ich čaká vo štvrtok 28. marca v Rimavskej Sobote.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, hru sme mali pod kontrolou, dali dva góly, navyše súper dostal červenú kartu. Tieto skutočnosti ale negatívne ovplyvnili nastavenie hráčov do druhého polčasu, ktorý bol z našej strany slabý. Na tomto musia chalani pracovať, aby boli stopercentne koncentrovaní počas hry neustále, a neuspokojovali sa, alebo v opačnom prípade sa nevzdávali.“

I. LSŽ U15 –NČ sk. Stred o umiestnenie – 5. kolo – sobota 16.03.2024, 10.00 h - Zvolen

MFK Zvolen - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly:26. V. Pecník, 28. J. Gondáš. ČK: 28. Gonda (Zvolen).

Zostava MFK Dukla U15:Tad. Auxt – Kapralov (41. Krnáč), Penksa, Genči (76. Kubiš), Nátny, Gondáš, Králik (62. Kočvara), Ostrihoň (62. Gabriš), Kolárik, Patráš (C), V. Pecník.

---

Štrnástka vyhrala najtesnejším rozdielom

Aj naši starší žiaci U14 si vo Zvolene udržali čisté konto a pripísali si druhé víťazstvo v rade. V tabuľke nadstavbovej časti skupiny Stred o 2. miesto sú na 2. mieste. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok 28. marca v Rimavskej Sobote.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „V zápase sme pôsobili nervózne, z čoho aj vznikali časté ľahké straty lôpt. Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom, vypracovali sme si viac šancí a mohli sme pridať aj ďalšie góly, ale vo finalizácii sme boli veľmi zbrklí. Výsledok nás síce teší, ale s predvedeným herným prejavom niesom spokojný.“

I. LSŽ U14 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 5. kolo – sobota 16.03.2024, 12.00 h – Zvolen

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 35. Macho. ŽK: 70. Žambor. ČK: 66. Honíšek (Zvolen).

Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš – A. Poljovka (36. Ďubek), Bevíz, Žambor (C), Lauko, Hulák (57. Drozd), Záhorec, Lepieš (36. Šimko), Kaštiel, Macho, P. Horváth.

---

Trinástka zdolala Námestovo

Mladší žiaci U13 v domácom prostredí vyhrali tesne nad rovesníkmi z MŠK Námestovo. V nedeľu 24. marca ich čaká zápas na ihrisku MŠK Kysucké Nové Mesto.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „V zápase  sme dominovali po celý čas, dobre sme kombinovali, no bohužiaľ nám chýbala efektivita v zakončení, keď sme niekoľkokrátnastrelili konštrukciu brány. Súper hral v hlbokom bloku,z ktorého sa pokúšal vyrážať dorýchlych protiútokov, ktoré sme však dokázali ubrániť. Podarilo sa mu presadiť z ojedinelejštandardnej situácie, vďaka čomu zdramatizoval záver zápasu. Dôležité je však, že aj napriek tesnému výsledku sme sa k záveru neuchýlili k nakopávaniu a stále sme mali snahu o konštruktívne riešenie aj pod tlakom súpera.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 16. kolo – nedeľa 17.03.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 2:1 (1:0)

Góly: 22. Mikloško, 48. Driečny – 51. Iglarčík.

Zostava MFK Dukla U13:Kuric, Laco, Štubňa, R. Valent, Mikolaj, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Schmidtmayer (C), Radoš, Mikloško, Môc, Driečny, Huťka, Laššák, Podmanický, Flasik, Múka.

---

Dvanástka natiahla víťaznú šnúru

Naši mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách porazili súpera z Námestova 15:3, a tak bodovali naplno aj v treťom jarnom kole. Celkovo je to pre našu dvanástku už deviata výhra v rade. Ďalší zápas je na programe v nedeľu 24. marca v Kysuckom Novom Meste.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Celý zápas sme na ihrisku dominovali.Napriek tomu, že súper dobre bránil, sme sa dostávali do množstva príležitostí. Veľa sme ich premenili, ale rovnako veľa aj zahodili, pretože sme to riešili moc sebecky, alebo sme boli menej dôrazní. Súper mal v svojom strede pár šikovných chlapcov, ale tých sme dokázali eliminovať.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 16. kolo – nedeľa 17.03.2024, 11.30 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 15:3 (10:2)

Góly MFK Dukla U12: A. Kmeť 4, Švantner 3, Fajčík 2, M. Ferenc 2, Modynets, Kupec, Čunderlík, Puzio.

Zostava MFK Dukla U12: Citara, Valuška, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Modynets, Dobrík, Fajčík, Kupec, Rich. Holík, Pirnik, Švantner, Gomboš, T. Kaliský, Čunderlík, F. Greško, Puzio, Segeč, Tob. Auxt, M. Ferenc, Lameš.