• Aktuality
  • Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.
Dorast / MFK Dukla / 08.04.2023

Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.

Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.
Vo štvrtok 6. apríla mali na programe dohrávky kategórie mladších dorastencov a starších žiakov MFK Dukla. Devätnástka mala hrať na ihrisku Popradu, ale zápas sa pre nepriaznivé poveternostné podmienky na ihrisku v Tatranskej Lomnici neodohral.

Sedemnástka viedla, Poprad dokázal vyrovnať

Naši mladší dorastenci U17 privítali na Mestskom mládežníckom štadióne rovesníkov z Popradu. Dukla išla do vedenia už v 7. minúte, keď Adrian Sivíček odcentroval z ľavej strany a lopta sa odrazila k Adamovi Balážovi, ktorý z hranice šestnástky upratal loptu z prvej k ľavej tyči brány hostí. Naša sedemnástka pridala druhý gól v 54. minúte, keď Branko Pinďura prihral z pravej strany pokutového územia do blízkosti bieleho bodu, kde po otočke vystrelil presne k pravej tyči brány Popradu Patrik Kuruc. Hostia však v 64. minúte znížili zo štandardky a v 74. minúte vyrovnali na konečných 2:2. Po remíze s Popradom patrí našej U17 5. miesto s 8-bodovou stratou na štvrtý Trenčín. Najbližšie bude hrať naša sedemnástka v sobotu 15. apríla od 11.00 h v Badíne práve proti AS Trenčín.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Do tohto zápasu sme išli, ako do každého iného zápasu, s cieľom zvíťaziť, čo sa nám aj dlho darilo napĺňať. Dali sme rýchly gól, hru sme mali relatívne pod kontrolou, avšak oproti predošlému zápasu, ktorý bol emotívne náročný, nám chýbala väčšia presnosť. Za stavu 1:0 sme mohli inkasovať po hrubej chybe, podržal nás však brankár. Napriek tomu sme si vytvárali aj veľké gólové príležitosti, kde nám chýbal väčší pokoj. V druhom polčase sa opakoval scenár z polčasu prvého. Podarilo sa nám streliť druhý gól, avšak namiesto toho, aby sme sa upokojili, sme začali kopiť chyby. Súper to využil kontaktným gólom a nakoniec aj vyrovnal, napriek tomu že sme si vytvorili kopec čistých gólových príležitostí. Chlapcom však patrím absolutórium za prístup a nasadenie až do konca. Smola sa určite otočí a niekde inde budeme mať naopak šťastie. Čaká nás séria veľmi náročných a kvalitných súperov. Pokiaľ budú naši hráči pracovať ako doteraz, nemáme obavy a niekoho sa nám určite podarí zaskočiť.“

I. LMD U17 – dohrávka 18. kola – štvrtok 06.04.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 2:2 (1:0)

Góly: 7. Baláž, 54. Kuruc – 64. Gonda, 74. Vyrostek. ŽK: 82. Brunner – 59. Hudák.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Baláž (C), Murčo, M. Poljovka (70. Kvasna ) – Zachar, Sivíček (78. Dagnoli ) – Kačur (70. Siman ), Pinďura, S. Greško – Kuruc.

Šestnástka Popradu podľahla

S Popradom sa stretli aj naši mladší dorastenci U16. Hostia viedli po polčase 2-gólovým rozdielom a naša šestnástka dokázala v druhom polčase už len znížiť na konečných 1:2 zásluhou Petra Korčoka. Naša U16 sa v tabuľke nachádza na 6. priečke a na piatu Dunajskú Stredu stráca 4 body. Najbližšie bude hrať mladšia kategória nášho mladšieho dorastu v sobotu 15. apríla od 13.15 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Trenčínu.

Csaba Csányi, asistent trénera MFK Dukla U16: Dohrávku s Popradom sme žiaľ výsledkovo nezvládli, aj keď sme do zápasu vstúpili aktívne. Chceli sme čo najskôr skórovať, no boli sme nepresní a nerozhodní v pokutovom území súpera . Súper dobre prehusťoval priestor pred vlastnou 16- kou, mal dobrý prechod do ofenzívy, hrozil rýchlymi útokmi, na čo sa zameral celý zápas. My sme s tým mali problémy a po nedôraznom bránení vo vlastnej 16-tke sa súper ujal vedenia. V prvom polčase sme ešte nastrelili žrď, no skórovať sa nám nepodarilo. V druhom polčase sme prestriedali 3 hráčov. Chceli sme vyvinúť ešte väčší tlak a donútiť súpera k chybám a vytvoriť si viac gólových príležitostí, čo sa nám aj podarilo, no žiaľ využili sme len jednu možnosť na skórovanie. Po góle sa súper stiahol ešte do hlbšieho bloku,  dobíjali sme súperovu bránu, išli sme do rizika, no bez gólového efektu. Dnešný zápas sa rozhodol v pokutových územiach, keď sme súperovi v našom PÚ veľa dovolili, neboli sme dostatočne agresívni a dôrazní, naopak pred bránou súpera nám chýbala kvalita,a rozhodnosť.

I. LMD U16 – dohrávka 18. kola – štvrtok 06.04.2023, 13.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 1:2 (0:2)

Góly: 59. Korčok – 29. a 34. Briscoli. ŽK: 75. Sipko (Poprad)

Zostava MFK Dukla U16: Hauer – Stupavský (41. Králik), Nemec, Chromek (C), Mandzák, Zbyňovský (41. Stacho), R. Rubint (34. Komora), Kobzoš, Korčok (73. Knopp), Nevedel, Kováč (41. Bartoš). Tréner: M. Strelec.

---

Pätnástka zvládla dohrávku vo Zvolene

Naši starší žiaci U15 si v dohrávke poradili s domácim Zvolenom, keď po góloch Tomáša Mališa, Henricha Vidholda a Jerguša Šinského zvíťazili rozdielom triedy. Naša pätnástka je tak na 1. mieste tabuľky nadstavbovej skupiny Stred+Východ o umiestnenie, keď vyhrala všetkých 6 zápasov. Na druhé Pohronie má 3-bodový náskok. Najbližšie sa naši starší žiaci U15 stretnú práve s Pohroním, a to v sobotu 15. apríla o 10.00 h v Priechode.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Chceli sme potvrdiť dobrú formu z predchádzajúcich zápasov, čo sa nám aj podarilo. To, čo sme si pred zápasom povedali, chalani splnili. Hrali sme kombinačne a hlavne sme sa dostávali často do zakončenia a nestrácali zbytočne lopty. Hlavne v prvom polčase sme dominovali, súpera sme prakticky nepustili do vážnejšej šance. Druhý polčas už nebol z našej strany taký dominantný, súper stále cítil šancu na vyrovnanie, ale naša obrana hrala zodpovedne a veľmi dobre celý zápas. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené a verím, že budeme aj naďalej pokračovať v dobrých výkonoch aj výsledkoch.“

I. LSŽ U15 – NČ skupina Stred+Východ o umiestnenie – dohrávka 1. kola – štvrtok 06.04.2023, 10.00 h – Zvolen

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: 34. Mališ, 57. Vidhold, 80. Šinský.

Zostava MFK Dukla U15: Pálka - Valach, Gömori, Bednarčík, Hajdúch (68. Kini) - Ferenc, P. Illés - Maslák (75. Čupka), Mališ (68. Hollý), Vidhold (C) - Page (75. Šinský).

---

Štrnástka vo Zvolene taktiež dominovala

Aj mladšia kategória našich starších žiakov vo Zvolene zvíťazila po dominantnom výkone. Už v 2. minúte otváral skóre Timon Čatloš a na polčasových 0:2 upravil v 17. minúte Matej Patráš. Hneď v úvode druhého dejstva pridal tretí gól Dukly Jakub Gondáš a na končených 0:4 zvýšil v 63. minúte Marco Penksa. Naša U14 sa aktuálne nachádza na 2. priečke tabuľky svojej nadstavbovej skupiny, pričom na prvý Martin stráca 2 body. Nasledujúci zápas odohrá naša štrnástka v sobotu 15. apríla od 12.00 h v Priechode proti Pohroniu.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: „Chalani ukázali dobrú reakciu na nepodarený zápas v Martine. Po celý čas sme boli dominantným tímom, rýchlo získavali lopty späť, a prevahu sme štyrikrát dokázali premeniť na gól. Niektoré akcie ostali nedotiahnuté, ale to je normálne. Najviac ma teší prejav, ako chalani v zápase ukázali, že vedia hrať futbal, len nesmú byť zaspatí a letargickí.“

I. LSŽ U14 – NČ skupina Stred+Východ o umiestnenie – dohrávka 1. kola – štvrtok 06.04.2023, 12.00 h – Zvolen

MFK Zvolen - MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:2)

Góly: 2. Čatloš, 17. Patráš, 41. Gondáš, 63. M. Penksa.

Zostava MFK Dukla U14: T. Auxt – Jančiar (36. Kočvara), Kmeť (36. Krajčovič), M. Penksa, Krnáč (47. J. Lomnický) – Genči, Pizzolato (36. Ostrihoň), Gondáš – Čatloš (47. Kubiš), Patráš, Pecník.