• V druhom prípravnom zápase remíza v Liptovskom Mikuláši
A tím / MFK Dukla (PR) / 27.06.2021

V druhom prípravnom zápase remíza v Liptovskom Mikuláši

Z duelu v L. Mikuláši (R. Bielik)

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v sobotu druhý prípravný zápas v Liptovskom Mikuláši. Predstavili sa v ňom aj tri naše posily a dvaja hráči, ktorí sú u nás na skúške, pričom jeden z nich sa aj gólovo presadil a zabezpečil tak nášmu mužstvu remízu 1:1.

Už v úvode zápasu sa naskytla banskobystrickej Dukle šanca na otvorenie skóre. V piatejj minúte sme po ruke jedného z brániacich hráčov kopali penaltu, ktorú nepremenil Migaľa, keďže gólman Mikušiak vystihol smer strely. Spomínaný futbalista Dukly v sedemnástej minúte fauloval v pokutovom území Jakuba Šveca v drese Liptákov a Andrič sa z nariadenej jedenástky nemýlil – 1:0. My sme sa následne pokúšali vyrovnať, ale do prestávky sa nám to nepodarilo. Hanes z hranice šestnástky nepokoril brankára Tatrana, ten loptu vyrazil a druhý pokus tohto záložníka Banskej Bystrice pre zmenu zblokovali stopéri súpera. Lopta sa však ešte dostala k Michlíkovi, ktorý Mikušiaka prekonal, ale za ním výborne zasiahol brániaci Adrián Bartoš hlavou, ukončil tak obrovský nápor Dukly. Po polhodine hry dostal výbornú prihrávku do behu náš Šulc, v bežeckom súboji si poradil s Hranáčom, avšak pálil do žrde. Pred prestávkou sa neujal ani ďalekonosný projektil Richtárecha.

V druhom dejstve pokračovala naša snaha za vyrovnaním a dočkali sme sa predsa len gólu. Po pekne útočnej akcii Šulc jemným lobom poslal loptu za obranu a Rypák poľahky skóroval, keď už bol sám pred brankárom Slaniniakom, ktorý v druhom polčase nahradil Mikušiaka – 1:1. Liptáci sa s týmto stavom nechceli zmieriť a mohli ísť opäť do vedenia. Po rohovom kope vyslal nepríjemnú strelu ich legionár Chanso Kim a Nôta musel loptu vyškriabať nad brvno. V závere po našej chybnej rozohrávke v strede ihriska Kim nahral voľnému Jun Ho Choiovi, ktorý v páde nedokázal usmerniť loptu do našej odkrytej svätyne.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 18. Andrić (z 11m) – 64. Rypák.

Zostavy:

Tatran: Mikušiak – Janec, Kačerík, Hranáč, A. Bartoš, A. Krčík, Kováč, Kohút, Andrić, Švec, Kim (Slaniniak - Garguš, Staš, Bielas, Kondula, Choi, Filinský)

Dukla: Hruška (60. Nôta) – Migaľa, Pišoja, Kupčík, Kojnok – Willwéber (66. Macko), Richtárech (79. Červeň) – Hanes (66. V. Tóth), Michlík (79. Šimúth), Rypák (79. Gonda) – Šulc

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Chlapci odohrali veľmi dobrý zápas. Vytvorili si veľa šancí, navyše sme nepremenili penaltu. S hrou som spokojný, len sa musíme naučiť, alebo s tým niečo urobiť, aby sme premieňali čisté šance. Oproti Trnave nastalo herné zlepšenie, dali sme gól, no je ešte veľa času do začiatku ligy, máme čo zlepšovať. Teší ma, že každý jeden hráč pristupuje k tréningu poctivo, tak ako sa má, rovnako tak i k zápasu, ale príprava je príprava a liga je liga. To najdôležitejšie nás čaká až priamo v súťaži, keď sa rozbehne naplno sezóna.“

Marián Pišoja, náš nový obranca: „Bol to náročný zápas. Mali sme v ňom prevahu, vytvorili sme si aj šance, len sme ich nevedeli premeniť. Dostali sme gól z penalty. Súpera sme potom nepúšťali do zápasu, až na malé chyby, ktoré sme vytvorili. V tomto stretnutí sme boli my dominantnejší, žiaľ nepretavili sme to do víťazstva. Ja som nový, ešte si zvykám na spoluhráčov i súhru s nimi. Na ihrisku som sa však cítil výborne a myslím si, že to zatiaľ v obrane funguje dobre. Každý v mužstve chce pracovať na sebe, čo je dôležité. Na tréningu je vysoké tempo, vysoká aktivita, čo ma posúva dopredu a rovnako tak i celý tím. Stále panuje chuť za víťazstvom.“

Jakub Šulc, náš nový útočník: „Zápas bol behavý, lietalo sa z jednej strany na druhú. Myslím si, že v prvom polčase sme mali viac šancí, ak by sme dali tri či štyri góly, tak máme pohodu na druhý polčas, no musíme sa z toho poučiť a ísť ďalej. Dôležité je, že si šance vytvárame. Verím, že v ďalších zápasoch ich aj využijeme a budeme hrať rovnako dobre, ako tomu bolo v tomto stretnutí.“