Banner MFK Dukla
  • Ženy doma nestačili na vo forme hrajúci Prešov
Ženy / MFK Dukla / 15.10.2024

Ženy doma nestačili na vo forme hrajúci Prešov

Ženy MFK Dukla hostili v sobotu 12. októbra na Mestskom mládežníckom štadióne v rámci 10. kola najvyššej slovenskej súťaže súperky z Prešova.

Futbalistky FC Tatran prišli pod Urpín vo výbornej forme. Z posledných siedmich zápasov bodovali naplno šesťkrát, pričom podľahli len majstrovskej Myjave. Aktuálne im tak patrí tretia priečka tabuľky Demišport ligy. Komplikácie pre náš tím prišli už na rozcvičke, keď sa zranila brankárka Dominika Kopernická. Nastúpila s veľkým sebazaprením, ale cez polčasovú prestávku už musela nútene striedať. V bráne ju nahradila Daryna Lukach, ktorá v predchádzajúcom kole pomohla hetrikom k výhre nad AS Trenčín. Hostky išli do vedenia už v 12. minúte po presnom zásahu Nikolety Tiszovej. V závere prvého polčasu skórovala Laura Bučková a Emília Stredná, a tak platil stav 0:3. Naše hráčky po zmene strán neodvrátili krutú prehru. Ďalšie góly dlho neprichádzali, ale v záverečných minútach sa ešte dvakrát strelecky presadila Bučková, a tak skompletizovala hetrik. V prvom vzájomnom stretnutí v sezóne z toho bola bezgólová remíza, ale teraz predviedli Prešovčanky oveľa lepší výkon.

Ženy MFK Dukla si budú chcieť napraviť chuť už v stredu 16. októbra od 18.00 h. Čaká ich štvrťfinále Slovenského pohára na pôde AS Trenčín.

Martina Koctúrová, hráčka MFK Dukla: „Do zápasu sme nastupovali pozitívne naladené po poslednom vyhratom zápase. Tento zápas však dopadol inak, ako sme čakali. Od začiatku sa hralo dosť tvrdo a nemyslím si, že sme si zaslúžili dostať až päť gólov. Veľmi skoro sme inkasovali prvý gól, ale aj napriek tomu sme sa nevzdali a hrali s cieľom vyrovnať. To sa nám však nepodarilo a dostali sme ďalšie góly. Druhý polčas sme začali hrať lepšie, ale na konci sme to už nezvládli a súper ľahko využil naše chyby a pridal ďalšie góly. Aj napriek výsledku si nemyslím, že sme hrali zle, dievčatá a tréneri dali do zápasu všetko, a do poslednej chvíle sme sa nevzdávali, len súper bol a niečo lepší. Verím, že z chýb sa poučíme a budúci týždeň nastúpime a niečo silnejšie, pretože nás opäť čaká kvalitný súper.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 10. kolo - sobota 12.10.2024, 15.00 h - MMŠ Kráľová UT, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Tatran Prešov 0:5 (0:3)

Góly: 12. Tiszová, 37., 83. a 87. Bučková, 41. Stredná. Bez kariet. Rozhodovali: Kováč - Pažický, Kováčik. Diváci: 50.

MFK Dukla:Kopernická (46. Dobrocká) - Herbríková, Havranová (C), Ždánska, Koctúrová - Brandysová, Jančová - Mileiová (61. Pioppi), Briššová, Sirejová (73. Skladaná) - Lukach.
Tréner: Jaroslav Boroviak,

FC Tatran:Valenčinová - Mihoková, Kundravá, Ivanecká, Tiszová (73. Petrášová), Bekečová, Stredná (C), Havírová (66. Hajdučková), Bučková, Vašáková, Hrušovská (12. Ševčovičová).
Tréner: LuděkKracl.