• Ženy Dukly nestačili na lídra z Myjavy, do skupiny o titul však postúpili
Ženy / MFK DUKLA / 21.03.2023

Ženy Dukly nestačili na lídra z Myjavy, do skupiny o titul však postúpili

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica zakončili základnú časť najvyššej ženskej súťaže v sobotu 18. marca na umelej tráve na Štiavničkách stretnutím s lídrom tabuľky. Dorastenky deklasovali Častkovce.

Posledné kolo základnej časti malo skompletizovať zoznam účastníkov skupiny o titul a skupiny o zotrvanie, pričom Duklistky sa chceli prebojovať medzi päť najlepších tímov na Slovensku. V ceste im však stál asi najsilnejší možný súper – majster a aktuálny líder Spartak Myjava. Bolo tak pravdepodobné, že budú potrebovať pomoc bratislavského Slovanu v zápase proti AS Trenčín, pred ktorým mali Bystričanky 2-bodový náskok.

Kľúčom k prípadnému úspechu Duklistiek malo byť eliminovanie najlepšej kanonierky súťaže Andrey Bogorovej, ktorá pred týmto zápasom nastrieľala 31 gólov. Bogorová však predviedla svoju streleckú kvalitu už v 7. minúte, keď sa po rýchlom autovom vhadzovaní dostala k lopte v súboji s Máriou Veselkovou a spoza šestnástky vypálila presne pod brvno – 0:1.

Zápas sa aj naďalej odohrával prevažne na polovici Dukly. Myjava si dokázala vypracovať veľké množstvo šancí, ale zlyhávala v koncovke. Šancu na ohrozenie Myjavskej brány mali aj domáce, keď po faule na Tamaru Gembickú kopala priamy kop z jej obľúbenej pozície Lenka Mazúchová, ale jej pokus nebol presný. V 43. minúte skórovali z rýchleho protiútoku opäť Myjavčanky, keď sa na konci akcie lopta dostala až do pokutového územia k Bogorovej, a tá nedala šancu brankárke Dominike Kopernickej. Po tejto akcii zostala ležať na trávniku hráčka Myjavy Zuzana Nina Nárožná, ktorá  sa v tejto sezóne v troch zápas najvyššej súťaže predstavila aj v drese Dukly a musela pre zranenie striedať.

V druhom polčase bol obraz hry podobný. Hráčky Myjavy sa pokúšali dobíjať bránu Kopernickej. Na 0:3 zvýšili v 54. minúte po tom, čo kapitánka Sára Kršiaková poslala do šestnástky center smerujúci na tiesnenú Bogorovú, ktorá dokázala odhlavičkovať smerom ku spoluhráčke Dominike Kucharčíkovej, a tá prudkou strelou napálila loptu do brány. V druhom polčase sa však nedala uprieť útočná snaha ani Bystričankám, keď založili viacero rýchlych protiútokov, ktoré musela hasiť aj Banskobystričanka v drese Myjavy Kršiaková. Duklistkám napokon vyšiel ten posledný, pri ktorom Kršiaková v pokutovom území faulovala Gembickú a Mazúchová penaltu s prehľadom premenila – 1:3.

Ani prehra však Duklistkám nezabránila k postupu do skupiny o titul, keďže Slovan gólom z konca zápasu zdolal AS Trenčín 2:1. Po tom, čo Bystričanky v minulej sezóne v skupine o záchranu zachránila pred zostupom len 2-bodová rezerva, tentokrát sa vďaka 2-bodovej rezerve predstavia v skupine o titul, a to už ďalší víkend na ihrisku sobotňajšieho súpera.

MFK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 1:3 (0:2)

Góly: 90. Mazúchová (pen.)  – 7. a 43. Bogorová, 54. Kucharčíková. ŽK: 57. Mazúchová (MFK Dukla). Rozhodovali: Petrík – Majer, Páleš. Diváci: 40.

Jaroslav Boroviak, tréner MFK Dukla ženy: „Máme za sebou veľmi ťažký zápas s najlepším slovenským tímom, ktorý nás určite preveril aj po kondičnej stránke. Herná prevaha bola síce na strane súpera, určite nám nepomohol ani ten inkasovaný gól zo začiatku zápasu, ale musím pochváliť dievčatá za bojovnosť a množstvo tvrdých súbojov, ktoré zvádzali s Myjavčankami. Pozitívom je, že v druhom polčase sa nám podarilo viackrát po zisku lopty ísť do brejkových situácii, v ktorých sa nám síce vo finálnej fáze nedarilo ísť do zakončenia, či už pre ofsajd, stratu lopty alebo zlú prihrávku, ale napokon nám jedna takáto situácia na konci zápasu vyšla a výsledok teda nebol rozdielom triedy. Už budúci víkend nás čaká rovnaký súper v nadstavbovej časti, takže dúfam, že dievčatá nadviažu na dobré momenty z tohto zápasu a súpera potrápia ešte viac ako dnes.“

Lenka Mazúchová, autorka jediného gólu Dukly: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme uhrať čo najlepší výsledok, keďže sme nemali čo stratiť. Zápas sa vyvíjal ako sme predpokladali. Súper bol väčšinu času na lopte a my sme len bránili. Mali sme pár šancí po chybách súpera, no nepodarilo sa nám ich využiť. Chcem poďakovať dievčatám za bojovný výkon, ktorým sa nám podarilo potrápiť súpera.“

Dorastenky vonku deklasovali Častkovce

Naše dievčatá WU19 natiahli sériu bez prehry na 4 zápasy a zvíťazili po tretíkrát v rade, keď si v nedeľu schuti zastrieľali v Častkovciach. Až 4-krát skórovala Lenka Mazúchová, ktorá sa presadila aj v sobotu za ženy proti Myjave. Hetrik za menej ako 10 minút nastrieľala Alex Jančíková. Naše dorastenky nájdeme v tabuľke skupiny B na 4. priečke s 2-bodovou stratou na tretiu Žilinu a s 3-bodovým náskokom na piaty Martin.

I. LD WU19 – sk. B – 14. kolo – nedeľa 19.03.2023, 10.00 h – Častkovce

OK Častkovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:11 (0:5)

Góly: 7. a 25. Gajdošíková, 12. Vojteková, 19., 40., 42. a 64. Mazúchová, 60. Lukach, 61., 66. a 69. Jančíková.

Zostava MFK Dukla WU19: Lukach – Jančíková, Korčoková (C), Brandysová, Mazúchová, Fabianová, Skladaná, Madajová, Vojteková, Gajdošíková, Hrušková. Tréner: R. Pavúk.

Nasledujúci zápas odohrá naša dievčenská devätnástka v nedeľu 26. marca od 10.00 h v Radvani-Kráľovej proti AS Trenčín.

---

V Častkovciach vyhrali presvedčivo aj žiačky

Aj naše dievčatá WU15 si s domácimi Častkovcami poradili, keď už v prvom polčase nastrieľali poltucet. Hetrikom sa prezentovala Natália Račeková. Naše žiačky sú naďalej na 7. mieste a na šiesty celok tabuľky RSC Hamsik Academy strácajú 6 bodov.

Laura Pavlíková, asistentka trénera MFK Dukla WU15: „Do zápasu sme vybehli v netradičnom zložení zostavy za účelom roztiahnuť hru na celé ihrisko, neprehusťovať stred. Chcem pochváliť dievčatá, že do zápasu naleteli ako sršne, za cieľom streliť čo najrýchlejšie prvý gól. Veľkú aktivitu podávali dievčatá v útoku, čo sa pretavilo do výsledku hneď v prvom polčase. Veľkú chuť do hry mala najmä Laura Hlinková, ktorá odohrala celý zápas na sto percent a aj keď svoju aktivitu nepretavila do gólu, tak svojím zodpovedným prístupom mnohým dievčatám ukázala, ako sa bojuje až do konca. Myslím, že sme odohrali dobrý zápas a spolu s dievčatami si prejdeme to, ako splnili jednotlivé ciele.“

I. LŽ WU15 – sk. B – 14. kolo – nedeľa 19.03.2023, 12.00 h – Častkovce

OK Častkovce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:7 (0:6)

Góly: 69. Bračíková – 3. a 24. Fajčíková, 18., 32. a 65. Račeková, 22. Voskárová, 34. Petrovičová.

Zostava MFK Dukla WU15: Udvardyová – Gaňová, Fabianová, Loceková, Fajčíková, Hrušková, Kolenkášová, Vrábľová, Hlinková, Račeková, Dobrocká (C), Petrovičová, Voskárová, Dubovická, Luptáková, Laššanová, Spišiaková. Tréner: R. Pavúk.

Naše žiačky privítajú AS Trenčín na Mestskom mládežníckom štadióne v nedeľu 26. marca o 12.00 h.

A- mužstvo MFK Dukla odštartovalo zimnú prípravu

Získali sme novú posilu do útoku Davida Depetrisa

Duklistky v posledných zápasoch na silných súperov nestačili

Naša výhra v mestskom derby s Rakytovcami po jedenástich rokoch

Starší žiaci už hrajú o titul, pätnástka remizovala na pôde silnej Žiliny

Návrat k prvému súboju sezóny 2020/2021 s najväčším minulosezónnym súperom FK Dubnica, ktorý sa niesol v Dubnici v priateľskej atmosfére