• Aktuality
  • Do osemfinále pohára cez kvalitného štvrtoligistu
A tím / MFK Dukla / 25.09.2019

Do osemfinále pohára cez kvalitného štvrtoligistu

Do osemfinále pohára cez kvalitného štvrtoligistu
V ďalekých Medzilaborciach sa naša Dukla predstavila v šestnásťfinále Slovnaf cupu. Súper vyťažil z minima maximum, vysokou aktivitou prekvapil len v prvých minútach, no v slušne hranom stretnutí sa pred skúsenosťami hráčov Dukly musel chtiac-nechtiac skloniť.

Ako naznačuje úvod článku, v prvých minútach stretnutia bol domáci štvrtoligista na koni, keď využil svoju prvú šancu na skórovanie. Centrovaná lopta sa dostala až na zadnú, v tomto prípade pravú žrď Krejčího brány, kde číhal dôrazný Roháč a svoju pozíciu využil na skórovanie, keď jeho hlavička mierila presne do 'vinkla'. Defenzíva súpera pracovala v nasledujúcich minútach spoľahlivo a našich hráčov do pokutového územia nepúšťala. Práve tam chceli naši hráči uspieť sériou rýchlych prihrávok, no vo finálnej fáze súper stihol loptu odpratať do bezpečia. V 15.minúte sme mali k dispozícii dva po sebe nasledujúce rohové kopy. Prvý odvrátila obrana hostí a ten druhý neúspešne zakončil strelou do priestoru brány Prikryl. Po dvadsiatich minútach hry poslal Migaľa z ľavej strany kvalitný center do pokutového územia a Dolný nebol ďaleko od skórovania, no loptu poslal prílišnou razanciou až za bránu domáceho Vodilku. Hráči Dukly zvyšovali svoju aktivitu a veľmi blízko vyrovnania boli v 34.minúte, kedy zobral na plecia zodpovednosť Polievka, 'preštrikoval' sa obranou súpera, no jeho prihrávku Dolný zužitkoval len na získanie rohového kopu. Už táto Dolného strela mala gólové parametre! Dobre zahraný rohový kop po skrumáži opäť zakončoval Prikryl, no na bránkovej čiare zachraňoval odkopom domáci Harakaľ. Vyrovnania sme sa dočkali v 36.minúte. Hrudkay viedol loptu po pravej strane ihriska, prihral Robovi Polievkovi, ktorý individuálnym prienikom ochotne sa seba naviazal troch brániacich hráčov, čím vytvoril priestor pre Jozefa Dolného a ten svoju šancu s kľudom Angličana zoči-voči domácemu brankárovi premenil. Mužstvá tak odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom dejstve opäť začali domáci veľmi aktívne, no naši hráči hru upokojili a postupne prevzali kontrolu nad stretnutím. Po hodine hry Prikryl zo stredu poľa prihrával po ľavej strane nabiehajúcemu Dolnému, ktorý spätnou prihrávkou našiel Staršieho a jeho strelu s námahou chytil domáci gólman. V tej istej minúte mal šancu na skórovanie Laksík, no proti jeho gólu hlavou bola žrď Medzilaborskej brány. V tejto fáze hry striedala jedna útočná akcia Dukly druhú a v 62.minúte skúšal šťastie Migaľa, ktorého tvrdú a dobre mierenú strelu vytlačil Vodilka na roh. O dve minúty neskôr sa osmelili aj domáci prudkou strelou z pravej strany, ktorú pred našim brankárom ešte tečoval jeden z domácich hráčov, no Krejčí bol na mieste. Veľmi dôležitá bola pre našu Duklu 69.minúta. Kolláti z pravej strany centroval loptu do pokutového územia a nikým nekrytý Lukáš Laksík mal dostatok času pohodlne si prebrať loptu a následne aj strhnúť vedenie na našu stranu. Štvrťhodinu pred koncom zápasu vyslal z ľavej strany strieľaný center Dolný a ten skončil na brvne domácej brány. Desať minút pred koncom sme sa pohrávali s osudom a súper využil našu chybu v rozohrávke na prečíslenie, no nanešťastie pre domácich, v bráne Dukly stál dobre a hlavne rýchlo vybiehajúci Krejčí, ktorý situáciu vyriešil najlepšie ako mohol. V záverečnej 5-minútovke sa zrodili ešte dve príležitosti našich hráčov. V tej prvej našiel centrom Kolláti spoluhráča Laksíka, ktorého hlavička tesne minula žrď a v druhej samotný Kolláti vyskúšal pozornosť nízkeho, no výborne chytajúceho Vodilku.

MŠK Spartak Medzilaborce — MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 7.Roháč  36.Dolný, 69.Laksík

bez kariet

Diváci: 150

Rozhodovali: Čiernik  Perát, Špivák

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Súper bol húževnatý, ako sme aj predpokladali, u nás dostali viac priestoru hráči, ktorí majú menšiu minutáž. My sme chceli postúpiť, čo sa nám aj podarilo, takže z tohto pohľadu spokojnosť. Za stavu 1:1 som si bol vedomý kvality mojich hráčov, predsalen hráme druhú ligu, takže tá kvalita by v tomto prípade mala byť na našej strane a keďže súper hral na rýchle protiútoky, my sme museli byť len trpezliví. Som rád, že nastúpil Lakso a dal gól. Veľmi mi je ľúto domáceho hráča Lukáčika, ktorý sa v súboji s Laksíkom veľmi nepríjemne zranil. Dnes to bol zápas bez žltých kariet a som veľmi smutný z toho, že v došlo k takémuto zraneniu. Dúfam, že to nebude nič vážne a rýchlo sa z toho vylieči.'

Jozef Dolný, strelec vyrovnávajúceho gólu: 'Dnes to bol klasický pohárový zápas proti súperovi z nižšej súťaže, čo vie byť nepríjemné. Na našu škou bolo, že sme príliš skoro inkasovali, čo súpera viac nakoplo a viac sa položil do zápasu. Určite sme však boli po celý zápas lepším mužstvom, vytvárali sme si veľké množstvo šancí a čakalo sa len na góly. Chvalabohu sme dva dali, vyhrali sme 2:1 a máme vo vrecku postup, kvôli ktorému sme do Medzilaboriec cestovali. Teraz však musíme využiť krátke dva dni na regeneráciu a musíme sa pripraviť na FC Košice, ktoré hostíme na domácom štadióne.'

Milan Smädo, manažér MFK Dukla: 'Nechcem veľmi hovoriť o futbale, chcem skôr hovoriť o tom, ako si funkcionári v jednom z najmenších okresných miest vážia značku DUKLA. Tu bolo vidieť, že naša značka má 'cveng' a prijatie, aké sa nám dostalo od  fanúšikov, prednostu okresného úradu Medzilaboriec pána Radovana Bajaja a domáceho predstaviteľa MŠK Spartak Pavla Lukáčika bolo pre mňa veľkým prekvapením. Pohostinnosť, sympatie a náklonnosť k nášmu klubu pre nás znamenali veľmi veľa, veď na dnešný duel pripravili nádherné šály a vlajky aj s našim logom. Od dnešného dňa som aj ja fanúšikom Medzilaboriec a tak, ako si Medzilaborce ctia Duklu Banská Bystrica, si aj my budeme ctiť MŠK Spartak Medzilaborce.'

Naša Dukla sa najbližšie predstaví na Štiavničkách už túto sobotu 28.09.2019, kedy v 11.kole druhej ligy hostíme FC Košice.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dukla v pohode dokráčala k víťazstvu v Púchove

Čítať viac
A tím

Z Bratislavy vezieme bod po remíze s béčkom Slovana

Čítať viac
A tím

Z derby berieme bod

Čítať viac
A tím

Zmluvu s nami podpísali reprezentant do 21 rokov Pišoja a útočník Šulc

Čítať viac
A tím

Do Bratislavy s odhodlaním, boj o prvú šestku naberá "grády"

Čítať viac
A tím

Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami

Čítať viac