Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Duklistky v posledných zápasoch na silných súperov nestačili
Ženy / MFK Dukla (PR) / 31.05.2022

Duklistky v posledných zápasoch na silných súperov nestačili

z duelu našich žien s Trenčínom (M. Hlaváček)

z duelu našich žien s Trenčínom (M. Hlaváček)

V akcii boli počas uplynulého víkendu aj ženy, dorastenky i žiačky MFK Dukla Banská Bystrica. Naše tri družstvá hrajú najvyššiu slovenskú súťaž a predstavili sa doma. Žiaľ na silných súperov v podobe Trenčína a Martina nestačili.

ŽENY:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:2 (0:2)

Góly: 18´ Hozáková, 31´ Šišková. Rozhodoval: Medveď. ŽK: bez kariet

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická - Strečková, Veselková (42´ Pavlíková st.), Miháliková ©, Tesáková – Veselová, Morovjanová (52´ Šimová), Herbríková – Čierniková, Briššová, Mileiová

AS Trenčín: Štefániková - Cabúková, Kunková, Harušťáková ©, Škultétyová, Narum, Hozáková, Letková, Laginová, Šišková, Popelková (70´ Masárová)

Po úvodnej oťukávacej desaťminútovke sa smerom dopredu posmelili hosťujúce hráčky. Najprv sa v 11. min. rútila z ľavej strany na Kopernickú Letková, ale namiesto zakončenia zvolila prihrávku na spoluhráčku a bolo po šanci. O minútu pohrozila strelou z hranice pokutového územia Laginová. Lopta išla tesne ponad brvno. V 18 .min. to už Trenčínu vyšlo. Zlé postavenie brániacich hráčok Dukly v strede poľa využila Kunková a po spolupráci s Letkovou sa k presnému zakončeniu po zemi k žrdi vo vnútri pokutového územia dostala Hozáková - 0:1. Na opačnej strane sa o minútu po akcii Briššovej dostala na ľavom krídle k zakončeniu Mileiová, ale chýbala potrebná razancia. V 24. min. mierila trenčianska hráčka Cabúková tesne nad brvno. Po polhodine sa po zlej rozohrávke Kopernickej dostala k lopte Šišková a lobovanou strelou z 25 metrov zvýšila vedenie Trenčína na 0:2

Po prestávke sa Dukla pokúsila spraviť niečo s výsledkom. V 54. min. sa po rohovom kope dostala do zakončenia Miháliková, ale namierila tesne ponad bránku. Potom vysunula striedajúca Pavlíková nádherným pasom za obranu Briššovú, ktorú však vychytala pozorná Štefániková. Ďalší pokus Briššovej letel ponad bránku. Najaktívnejšiu hráčku Dukly Briššovú súperove hráčky zdvojovali a zblokovali jej viacero streleckých pokusov. V 72 .min. zakončovala vo výhodnej pozícii domáca Veselová, ale aj jej pokusu chýbala razancia. Náš tím vsadil v 2. polčase všetko na jednu kartu, posilnil útok a v záverečnej štvrťhodine hral už len na tri obrankyne. Rýchlym hráčkam Trenčína sa tak otváral priestor na brejky. Po jednej takejto kontre zneškodnila gólovú strelu Hozákovej brankárka Kopernická a aspoň čiastočne napravila chybu pri druhom inkasovanom góle. V 82. min. zahrávala Dukla priamy kop. K lopte sa postavila Miháliková a opečiatkovala brvno. Z následnej dorážky prestrelila odkrytú bránku Trenčína Pavlíková. Ďalšie sólo Briššovej zastavila na poslednú chvíľu výborne hrajúca stopérka AS Narum. A keď sa neujal ani tečovaný pokus Šimovej z ľavého krídla a hostky odvrátili následný rohový kop, rozlúčili sa naše banskobystrické ženy s futbalovou sezónou domácou prehrou 0:2.   

Hlasy po zápase:

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „K spokojnosti je po takomto výsledku určite ďaleko. Chceli sme sa so sezónou rozlúčiť lepšie. Mňa osobne sklamal prvopolčasový výkon. Chýbalo nasadenie, dôraz v osobných súbojoch, väčšia ochota behať bez lopty, štart na ňu. Vo všetkom bol súper lepší a rýchlejší. Prvý gól padol po našej hrubej chybe a zlej defenzívnej práci v strede poľa. Ten druhý sme súperovi darovali a potom je veľmi ťažké vracať sa do zápasu. Napriek tomu dievčatá po prestávke zdvihli hlavu. Aj keď nám to herne nešlo podľa predstáv, vytvorili sme si niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Žiaľ chýba nám kvalita v zakončení. Trápime sa s tým počas celého ročníka a špeciálne v jarnej časti. Je to škoda, lebo kontaktný gól by nám dodal extra energiu. Trenčín vyhral, lebo bol efektívnejším tímom. Gratulujem im k víťazstvu. Hlavný cieľ, ktorým bola v tejto sezóne záchrana, sa podarilo splniť. Poďakovanie za odvedenú prácu počas sezóny patrí hráčkam, kolegovi Boroviakovi a v neposlednom rade vedeniu Dukly za podporu ženského futbalu. Od môjho príchodu do Dukly pred dvoma rokmi sa výrazne zlepšili podmienky a podpora ženského futbalu. Som presvedčený, že progres ženského futbalu v Dukle bude pokračovať aj naďalej a čakajú nás zaujímavé zajtrajšky. Chcem sa ešte veľmi pekne poďakovať našej stopérke Terke Mihálikovej za odvedenú prácu pre klub, či už na pozícii hráčky A tímu alebo trénerky WU15. ´Teri´ držíme Ti palce v ďalšom futbalovom i osobnom živote.“   

Lýdia Čierniková, hráčka MFK Dukla Banská Bystrica: „Mrzí nás, že sa so sezónou lúčime dvomi prehrami. V prvom polčase sme nepredviedli dobrý výkon, súperovi sa síce taktiež nedarilo vypracovať si šance na skórovanie, ale tie dve, ktoré sa mu naskytli na rozdiel od nás dokázal premeniť. V druhom polčase sme pridali na bojovnosti, myslím si, že aj náš herný prejav bol futbalovejší, no opäť sme zlyhali na tom, čo nás trápilo celú sezónu - a to je naša strelecká efektivita.

Ostatný výsledok 10. kola nadstavby o záchranu:

Trnava – Petržalka 1:0.

Konečné poradie v skupine o záchranu:

1. Trnava 36b, 2. Petržalka 29b, 3. Trenčín 21b, 4. B. BYSTRICA 19b, 5. Nitra 17b.

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 1:5 (0:0)

Góly: 75´ Hrúzová – 47´ Laurinčíková, 60´ Pajunková, 63´a 70´ Halahijová, 80´ Cígerová

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Pavlíková ml. – Skučková, Jančíková, Megyeriová, Halgašová, Trnovská, Brandysová, Hrúzová, Černáková, Matušková © (41´Fabianová), Skladaná

MŠK Fomat: Zacharová – Štefanidesová, Cígerová, Šupenová, Z.Minčíková, T.Minčíková, Fúčelová, Laurinčíková ©, Halahijová, Pajunková, Lauková

Záverečný zápas sezóny priniesol v 1. polčase vyrovnaný futbal, pričom väčšie šance mala Dukla, ale kapitánka Matušková nepremenila dva samostatné nájazdy. Po zmene strán prebrali taktovku zápasu hosťujúce hráčky. Nakopol ich úvodný gól v 47. min. z kopačky Laurinčíkovej, ktorá strelou z diaľky prelobovala brankárku Pavlíkovú. Na druhej strane mala dobrú možnosť skórovať Skladaná, ale zoči - voči Zacharovej trafila len rukavice martinskej brankárky. Zlom v zápase nastal v 60´min., keď chybnú rozohrávku v obrane Dukly potrestala “gólom zadarmo” Pajunková. Martinské hráčky predvádzali v posledných dvadsiatich minútach výbornú hru, ktorú korunovali ešte ďalšími 3 gólmi do našej siete. Domáce futbalistky zaznamenali aspoň čestný úspech, keď sa presadili hlavou po rohovom kope. 

Duel zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„V prvom polčase podali dievčatá najmä v defenzívnej činnosti veľmi slušný výkon. Škoda, že sme nevyužili viacero rýchlych protiútokov na strelenie gólov. V druhom polčase sme síce inkasovali ako prví, ale opäť sme mali možnosť odpovedať. Ale aj ďalšia stopercentná šanca zostala nevyužitá. Definitívne nás položil druhý inkasovaný gól po chybnej rozohrávke v defenzíve. Od tohto momentu mal súper herne navrch a pridal ešte ďalšie góly. So sezónou sme sa chceli rozlúčiť lepším výkonom i výsledkom. Proti takémuto súperovi nestačí hrať len 60 minút. Treba povedať, že v ofenzíve nám mimoriadne chýbala Dominika Paterová, ktorá vždy dokázala v kritickej chvíli zápasu prebrať zodpovednosť na seba a potiahla dievčatá. Touto cestou sa chcem poďakovať Alžbete Skučkovej, Sáre Matuškovej, Laure Pavlíkovej aj Sofii Petrovičovej za odvedenú prácu a výkony v drese juniorky Dukly. Bol to pre ne posledný zápas, lebo od leta už odchádzajú do kategórie žien.“

Ostatný výsledok 5. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek o umiestnenie:

Jupie – Topoľčany 1:3.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke B skupiny o umiestnenie konečná tretia priečka so 17-timi bodmi, posledné je Jupie s tromi bodmi. Prvé miesto obsadili Topoľčany so ziskom 37 bodov, druhý skončil Martin a bodov má 30.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 0:3 (0:1)

Góly: 5´ Baumanová, 43´ Veterníková, 66´ Hybská

Zostava + striedania:

MFK Dukla: Spišiaková - Hlinková, Sýkorková, Vrábľová, Dobrocká, Gaňová, Konopová, Laššanová, Danková, Očenášová, Chabanová, Hauserová, Piliarová, Račeková, Boboková, Hrušková, Lapinová ©

MŠK Fomat: Rajčanová - Baumanová, Jesenská, Hybská, Lamošová, Wänkeová, Halienová, Nogová, Malčaková, Filová, Bobčeková, Pakánová, Štefanidesová, Veterníková ©, Adamčíková 

Trénerka žiačok Dukly Terézia Miháliková sa k duelu vyjadrila nasledovne:

„Zápas s Martinom bol pre naše družstvo v tomto zložení posledný. Sofia Fabianová, Natália Lapinová a Ivka Hrušková nám v tejto vekovej kategórii končia a posúvajú sa k juniorkám. Držím im palce a ďakujem za prácu, ktorú v  žiačkach odviedli. Výsledok síce hovorí v prospech súpera, ale dievčatá ma nesklamali ani tentoraz. Hrali zodpovedne, kombinovali a dostali sa do viacerých šancí. Bohužiaľ sa v koncovkách trápime, a nielen v tejto kategórii, ale aj pri juniorkách a ženách. Je čo zlepšovať. Týmto smerom by som sa chcela poďakovať dievčatám, rodičom a celému realizačnému tímu za prejavenú dôveru v sezóne. Verím, že dievčatá  budú naďalej na sebe pracovať a napredovať.“

Ostatný výsledok 5. kola 1. ligy žiačok, skupiny B o umiestnenie:

Jupie – Topoľčany 2:4.

Poradie:

Naše mladé dievčatá skončili v tabuľke na poslednej piatej priečke so štyrmi bodmi. Topoľčany sú prvé s 31 bodmi, druhý Martin získal 28 bodov.

Foto: Miloslav Hlaváček