Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • MFK Dukla a fanúšikovia spájajú sily pre dobrú vec. Pomôžme spolu Elizabetke dostať sa na delfinoterapiu
A tím / MFK Dukla BB / 28.03.2024

MFK Dukla a fanúšikovia spájajú sily pre dobrú vec. Pomôžme spolu Elizabetke dostať sa na delfinoterapiu

MFK Dukla a fanúšikovia spájajú sily pre dobrú vec. Pomôžme spolu Elizabetke dostať sa na delfinoterapiu
MFK Dukla sa pripája k našim skalným fanúšikom v pomoci malej Elizabetke. Vás, našich priaznivcov, prosíme, aby ste v rámci možností finančne prispeli na najbližšom domácom zápase proti AS Trenčín, na ktorý bude vstup zdarma.

Elizabetka bojuje so svojím osudom od samého začiatku. Narodila sa v 24. týždni tehotenstva, teda o 16 týždňov skôr a od prvého roku života ju sprevádza diagnóza detskej mozgovej obrny. Jej každý pokrok je ťažko vybojovaný, no vďaka rehabilitácii, cvičeniam a rôznym terapiám nádejne kráča vpred. Spoločne s našimi oddanými fanúšikmi sme sa opäť rozhodli zorganizovať charitatívnu zbierku na podporu malej Elizabetky, ktorá bojuje s vážnou chorobou od svojho narodenia.

Natália, mamina Elizabetky, je športovkyňa telom aj dušou. Bývalá volejbalistka sa počas štúdia v Banskej Bystrici spoznala s našimi fanúšikmi a vzniklo silné priateľstvo. V náročnej životnej situácii jej už žiaľ neostáva čas na to, aby si zahrala s kamarátkami volejbal aspoň raz do týždňa, alebo navštívila zápas na Štiavničkách osobne. S Elizabetkou však pozerajú šport, aj zápasy našej Dukly, aspoň v televízii. Ako sama Natália prezradila, Elizabetka pozerá šport veľmi rada, prejavuje pri ňom pozitívne emócie a aktívne reaguje. Práve úsmevy a reakcie na vonkajší svet sú „malé“ úspechy, z ktorých sa Natália veľmi teší.

Natália hľadá rôzne spôsoby, ako pomôcť Elizabetke napredovať, aby zvládala samostatne aspoň určité základné činnosti. Hoci vyštudovala vysokú školu a má titul Ing., v sľubne rozbehnutej pracovnej kariére už žiaľ nemôže pokračovať, všetok svoj čas venuje Elizabetke. Zháňať financie na rehabilitácie, cvičenia a terapie je tak pre ňu, ešte k tomu v dnešnej dobe, veľmi náročné.

Cieľ našej zbierky je jasný – pomôcť Natálii zaplatiť delfinoterapiu v Egypte, ktorá stojí tisícky eur a môže pomôcť Elizabetke urobiť ďalšie, pre nás zdanlivo malé, ale pre ňu obrovské kroky.

Stretnutie 3. kola skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a AS Trenčín má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 30. marca o 15.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Podľa predbežnej predpovede bude pekne, teplo a v bufete na vás budú čakať už aj pečené klobásy. Zápas to bude dôležitý, keďže práve s Trenčínom bojujeme o najvyššiu priečku v nadstavbovej skupine, ktorá môže znamenať postup do baráže o predkolo Európskej konferenčnej ligy.

Ako už isto viete, vstup bude zdarma. Navyše, môžete podporiť našu kamarátku a jej dcérku v náročnej životnej situácii, takže veríme, že všetko spomenuté je dostatočnou motiváciou prísť si užiť futbalovú sobotu na Štiavničkách.Naše mužstvo príde osobne podporiť aj Natália s Elizabetkou.

Otvorená bude len hlavná krytá tribúna. Zbierka bude prebiehať pri jej vstupe, pri bufete, počnúc otvorením brán pre fanúšikov, teda od 14.00 h. Naše hostesky sa budú pohybovať aj na tribúne počas zápasu. Prosíme vás, ak chcete Elizabetke pomôcť, pripravte si hotovosť.

S prosbou o pomoc sa Vám prihovára aj športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores:

„Som veľmi rád, že v spolupráci s naším fanklubom môžeme prispieť na dobrú a zmysluplnú vec. Počas vianočných sviatkov som mal česť osobne sa zúčastniť Štefanského punču, tradičného podujatia nášho fanklubu, ktorý sa nesie v duchu finančnej podpory pre Natáliu Blahútovú a jej trojročnú dcéru Elizabetku, ktorá trpí mozgovou obrnou a vyžaduje si neustálu starostlivosť. Samozrejme, je to veľmi náročná situácia pre Natáliu, Elizabetku a ich blízkych.

Natáliu s našim fanklubom spája dlhoročné priateľstvo, je fanúšičkou MFK Dukla a aj keď sa nemôže osobne na zápasoch zúčastňovať, vždy a teraz už aj s Elizabetkou nám na diaľku fandí a drží palce. MFK Dukla, chlapci z fanklubu a verím, že aj naši priaznivci, nikdy nenechajú svojich priateľov, fanúšikov či členov klubu v štichu, keď sa ocitnú v problémoch. V núdzi poznáš priateľov. Na týchto zásadách to máme postavené. Sme jedna rodina a navzájom si vždy pomôžeme, keď sa niekto z nás dostane do problémov.

Neustále som rozmýšľal nad možnosťou aktívnej pomoci MFK Dukla Banská Bystrica pre Elizabetku a jej mamu, a tak podporiť náš fanklub v ich úsilí o dobrú vec. Klobúk dolu pred chlapcami. Vo vnútri tvrdých a silných chlapov sa skrýva empatické a dobré srdce. Na predstavenstve sme to prekonzultovali, majiteľ klubu Peter Krnáč túto myšlienku ochotne podporil a veci sa dali do pohybu. Zbierku sme spojili s pobytom Elizabetky a jej mamy v neďalekej Kováčovej, tak aby sa mohli zúčastniť aj majstrovského zápasu na Štiavničkách. Milo nás prekvapila ochota a ústretovosť všetkých hráčov, trénerov a zamestnancov klubu MFK Dukla Banská Bystrica pomôcť tejto dobrej veci a finančne ju podporili.

Príďte nás povzbudiť v sobotu na Štiavničky na zápas proti AS Trenčín. Vstup bude zadarmo, prosíme len o dobrovoľný finančný príspevok pre Elizabetku. Futbal spája, tak sa spojme pre dobrú vec a podporme ju.“

O priateľstve Natálie s našimi skalnými fanúšikmi povedal viac jeden z vedúcich členov nášho kotla Jakub Bebej: „V roku 2021, v časoch vrcholiacej pandémie a takmer úplne pozastaveného sociálneho života, dostal jeden z nás, Jozef Ries, nápad zorganizovať akciu, pri ktorej sa jednak stretneme, utužíme medziľudské vzťahy a zároveň pomôžeme dobrej myšlienke. Tak vznikol štefanský punč fanúšikov a priateľov Dukly. Majiteľ Ponorka pubu - taktiež priaznivec nášho klubu - nám od počiatku poskytuje priestory svojho podniku a zabezpečuje zázemie pre organizovanie podujatia.Vedenie nám vychádza v ústrety, ľudia sú medzi sviatkami doma, a tak nič nebránilo tomu, aby sa z punču stala príjemná tradícia. Prvý ročník sme vyzbierané peniaze venovali Svetielku nádeje. Počas organizácie druhého ročníka sme zachytili informáciu o osude malej bojovníčky Elizabetky a jej matky Natálie, ktorú viacerí členovia kotla poznajú od čias jej pôsobenia v Banskej Bystrici, keď sa kamarátili či stretávali pri rôznych športových príležitostiach. Zhodli sme sa, že naša podpora pôjde týmto smerom. Som preto veľmi šťastný, že na našu iniciatívu nadviazal aj klub, predovšetkým osobou športového riaditeľa Jozefa Moresa, ktorý mimochodom naposledy spoločne s Jakubom Uhrinčaťom vlastnoručne punč pripravoval.“