Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Robíme nábory detí na futbal, príďte na Štiavničky
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 08.09.2021

Robíme nábory detí na futbal, príďte na Štiavničky

Z utorňajšieho náboru detí (S. Sabo)

Z utorňajšieho náboru detí (S. Sabo)

MFK Dukla Banská Bystrica pristúpila v týchto dňoch k náborom detí na futbal. Konajú sa pravidelne v utorok a štvrtok, prioritne sa zameriavame na deti s ročníkom narodenia 2015 až 2016, ale prísť môžu i staršie ročníky 2014 a 2013.

V utorok sme sa boli pozrieť na Štiavničkách na nábor a tréning najmladších ratolestí, ktoré by chceli raz reprezentovať náš klub Dukla. Prišlo cez štyridsať detí a teší nás, že každý deň sa hlásia rodičia, ktorí majú záujem prísť so svojím dieťaťom na takýto tréning, nábor.

„Deti, ktoré k nám prídu na vedľajšiu plochu s umelou trávou do tréningového areálu na Štiavničkách čaká prioritne radosť. Ide nám o to, aby mali radosť z futbalu. Aby sa na každý jeden tréning tešili. Deti sa nemusia obávať, nečakajú ich žiadne komplikované či ťažké veci. Ide prakticky o prvý kontakt s loptou, musia sa ju naučiť viesť, získať cit. A čo sa týka hernej činnosti, je to najmä hra jeden na jedného a na konci potom i hra štyroch proti štyrom. Sú tu malé bránky, aby aj tie góliky vedeli dávať, to im tiež treba vštepiť od malička. Takže aj strieľajú na bránku, aby mali tiež radosť z gólu,“

- prezradil šéftréner prípraviek MFK Dukla Marek Penksa, ktorého teší prvotná účasť detí na nábore a tréningoch. Avšak nejdeme sa s ňou uspokojiť, potrebujeme viac detičiek, k čomu dodal:

„Účasť je dobrá a bude lepšia, pretože máme dostatok letáčikov a chystáme sa aj do tridsiatich materských škôl v meste. Spravíme ukážkovú hodinu, či už priamo v areáli škôlky, alebo na Štiavničkách na umelej tráve. Chceme ich zaujať, aby ich čo najviac prišlo na tréning.“

Náš klub prijíma deti vo veku od päť do osem rokov, pričom deti vo veku osem rokov už hrajú aj prípravné zápasy. Náležite je o ne postarané. Športový riaditeľ mládeže MFK Dukla Banská Bystrica Richard Rubint prezradil, čo je potrebné priniesť si na takýto nábor, tréning a čo detičky čaká:

„Dieťa by malo byť športovo oblečené, doniesť by si malo aj svoju loptu, fľašu s vodou a najmä chuť športovať a zabávať sa. Na Dukle neustále skvalitňujeme tréningový proces aj v prípravkách. Na tréningy tých najmenších chodia chalani z A tímu, zakomponovali sme ich do tohto procesu. Budujeme tak u nich klubizmus a pre deti je to impulz, že ich vidia. Teraz sú tu štyria ´Áčkari´, ale bude ich viac, keď pribudnú ďalšie detičky. Chystáme totiž ukážkové hodiny pre materské školy, ako už Marek Penksa spomínal, ja osobne s tým mám veľmi dobré skúsenosti z minulosti. Chytajú sa na to nielen chlapci, ale aj dievčatá. Aj týmto spôsobom chceme osloviť drobcov, aby si vybrali práve náš klub, lebo Dukla vždy bude Dukla.“

Prvé tréningové i vychádzkové oblečenie od Adidasu dostávajú v našom klube už prípravky od vekovej kategórie U9. Veríme, že tento rok bude mládeži slúžiť aj ihrisko v Radvani, kde sa buduje mestský futbalový štadión a práce už pomaly na ňom finišujú. Nateraz sú spomínané ročníky narodenia detí (2013 až 2016) vítané každý utorok a štvrtok na Štiavničkách (tréningový areál s umelou trávou), výnimkou je len najbližší štvrtok 9. septembra, kedy sa nábor a tréningy najmladších detí uskutočnia v Kremničke. Následne sa opäť presúvame na armádne Štiavničky (utorok 14. septembra a štvrtok 16. septembra). Rodičia príďte so svojimi deťmi, srdečne ste vítaní.  

Fotogaléria Samuel Sabo: