• Starší dorast remizoval s Ružomberkom, poskočil o priečku vyššie
Dorast / MFK Dukla (PR) / 21.03.2022

Starší dorast remizoval s Ružomberkom, poskočil o priečku vyššie

V sobotu sa na domácich Štiavničkách na umelej tráve predstavil aj náš starší dorast, ktorý účinkuje v najvyššej súťaži. Privítal MFK Ružomberok. Duel bol vcelku vyrovnaný a priniesol napokon aj nerozhodný výsledok 2:2.

Naši starší dorastenci odohrali dobré stretnutie, predviedli kvalitnú hru. V prvom polčase sa ujali vedenia, keď v 33. minúte stopér hostí odkopával loptu, Dávid Jackuliak ju dobre zblokoval, dostal sa do úniku a zavŕšil ho neomylne krížnou strelou v šestnástke – 1:0. Náš útočník po zmene strán pridal aj druhý gól, konkrétne v 54. minúte. Presadil sa pohotovo v akrobatickej polohe pred bránkou po centri Svetlíka – 2:0. Hostia potom pridali, začali viac riskovať a útočiť, nemali čo stratiť. My sme mohli pridať tretí gól po sľubne sa črtajúcich akciách, ale žiaľ po odrazenej lopte sa tešili z gólu Ružomberčania, v 64. minúte znížil na 2:1 presnou nadzemnou strelou k žrdi z asi 15 metrov striedajúci Nemček. My sme následne mohli kontrovať Svetlíkom, ktorý mieril pod brvno, ale proti bol brankár. O sedem minút neskôr po priamom kope súpera sa dostala lopta na hlavu Úradníka a ten sa na vzdialenejšej žrdi v malom vápne nemýlil - 2:2. Liptáci dostali krídla, robili problémy najmä z ľavej strany, ale aj Dukla chcela vyhrať a snažila sa smerom dopredu. Škoda brejku Jackuliaka, ktorého zastavil zrejme unavený sval a musel striedať.

Remízový duel s Ružomberkom zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Trošku nás mrzí, že sme zápas nedotiahli do zisku troch bodov. Napriek tomu treba objektívne povedať, že i napriek nášmu vedeniu 2:0 je bod z futbalového hľadiska spravodlivý. Súper si totiž v druhom polčase vytvoril niekoľko solídnych príležitostí. Nás mrzia niektoré naše nedotiahnuté situácie za stavu 2:0, mohli sme zápas tretím gólom uzavrieť. Celkovo nie som spokojný s bodom, ale vzhľadom na priebeh duelu je remíza spravodlivá.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Góly: 33. a 54. Jackuliak – 64. Nemček, 71. Úradník. Rozhodoval: Ihring. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Števonka, Jaroš, Červeň, Šimorka – Köröš, Horváth, Kandala (64. Ždánsky) – Jackuliak (84. A. Varga), D. Rusko, Svetlík

Michalovce – Košice 0:1, Petržalka – D. Streda 0:4, Trnava – Slovan 1:1, Poprad – Žilina 0:3, Nitra – Trenčín 0:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 2. apríla o 11.00 hodine na ihrisku súpera, a to na pôde vedúceho celku súťaže MŠK Žilina.

Naša U 19-ka poskočila na deviatu priečku, má 23 bodov. Ružomberok je ôsmy pred nami s náskokom jedného bodu. Lídrom je Žilina, na konte má 41 bodov.