• Aktuality
  • Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží
Dorast / MFK Dukla, Miroslav Čief / 17.10.2019

Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží

Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží
Starší dorastenci U19 MFK Dukla Banská Bystrica zažívajú turbulentné obdobie. V lete sa cez baráž radovali z postupu do 1. ligy a v meste pod Urpínom sa okolo nich strhla menšia futbalová eufória. Nadôvažok, v jesennej časti pozmenený tím trénera Dušana Tótha si v súťaži nevedie podľa želaní a aktuálne mu patrí posledná priečka v tabuľke. Jeho bilancia v 10-ich zápasoch – 2 remízy a 8 prehier pri skóre 7:27 nie je uspokojujúca, ale nad našimi nádejami nelámeme palicu. Naopak, chceme ich povzbudiť do ďalšej práce.

Cez víkend odohrali majstrovský zápas proti rovesníkom z Popradu. Remizovali v ňom 1:1, keď sa gólovo presadili Dalibor Gonda a Stanislav Olejník. A práve Dalibora sme sa opýtali na momentálnu situáciu v kabíne mužstva. „Cieľ vyhrať zápas sme nesplnili. Stojí nás veľa práce a síl dosiahnuť v súťaži aspoň jeden gól. Trápime sa. S kombinačnou hrou je to v poriadku, žiaľ, nevieme si vytvoriť viac streleckých pozícií, taktiež presnosť streľby nie je veľmi kvalitná,“ začal odkrývať mladík a pokračoval.

„Kvalita hry súperov je oproti druhej lige úplne rozdielna. Hrá sa vo vyššom tempe a vyspelosť hráčov je oproti nižšej súťaži o dva stupne lepšia. Dlho nám trvalo, kým sme zmenili štýl hry adekvátne k mužstvám v prvej lige. Vo väčšine zápasov sme hrali s protivníkmi vyrovnanú hru, avšak chyby v našej hre, ktoré prichádzajú, sú spôsobené aj ligovou neskúsenosťou. Výsledky nás, samozrejme, netešia. Dostávame góly po chybách spôsobených slabým dôrazom v súbojoch a vykrývaním obranných priestorov,“ analyzoval situáciu.

Priznáva, že výsledky mužstva ho trápia. Nie je s nimi stotožnený. V tabuľke momentálne strácame bod na predposledné Michalovce, po 6 bodov na Ružomberok a Senicu. „Je nám jasné, že nás čaká boj o záchranu. Tak to všetci vnímame. Musíme sa preto zlepšiť, spoločne zabojovať. Pomohlo by nám víťazstvo. Všetci musíme priložiť ruku k spoločnému dielu. Hodnotiť spoluhráčov mi neprislúcha, na to máme trénerov, ale do každého zápasu vstupujeme s odhodlaním a hlavne s túžbou zvíťaziť ako kolektív,“ zdupľoval. V najbližšom kole ich čaká zápas proti MFK Ružomberok, ktorý môže veľa nap ovedať.

Rozhovor s Daliborom Gondom sme využili aj na jeho menšie predstavenie fanúšikom MFK Dukla. „S futbalom som začal ako 5-ročný v kolektíve ročníka 2000 s trénerom Ondrejom Poljovkom, takže od začiatku som bez prerušenia v Dukle, ktorá je mojou srdcovkou. V mladších ročníkoch sme sa zúčastňovali množstva turnajov doma i v zahraničí, ktoré sme vyhrávali. V žiackom kolektíve U15 sme dosiahli tretie miesto v celoslovenskej lige žiakov. Zažil som však aj veľa turbulencií futbalového klubu Dukly, avšak najviac vo mne rezonuje tohtoročný postup do prvej dorasteneckej ligy. V najbližšom období by som chcel s tímom vybojovať aj budúcoročnú účasť v prvej lige U19 pre mladšie ročníky. Mojim cieľom je na sebe pracovať, zlepšovať sa a hrať za A – mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica,“ hovoril sympaticky.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

OZNAM

Čítať viac
A tím

Naši futbalisti chceli bratislavský Slovan, tešia sa na majstra

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci MFK Dukla doma rozdávajú, vonku zbíjajú. Po Dunajskej Strede zobrali všetky body aj domácemu vedúcemu Slovanu. Ako bude v Trenčíne?

Čítať viac
A tím

Dôležitý bod zo Senice po „polčasovej“ trénerskej spovedi!

Čítať viac
A tím

Prerušili sme Šamorínu víťaznú sériu a získali cenný bod

Čítať viac
A tím

Adam Kostúr debutoval v A- tíme MFK Dukla

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem