Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží
Dorast / MFK Dukla, Miroslav Čief / 17.10.2019

Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží

Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží
Starší dorastenci U19 MFK Dukla Banská Bystrica zažívajú turbulentné obdobie. V lete sa cez baráž radovali z postupu do 1. ligy a v meste pod Urpínom sa okolo nich strhla menšia futbalová eufória. Nadôvažok, v jesennej časti pozmenený tím trénera Dušana Tótha si v súťaži nevedie podľa želaní a aktuálne mu patrí posledná priečka v tabuľke. Jeho bilancia v 10-ich zápasoch – 2 remízy a 8 prehier pri skóre 7:27 nie je uspokojujúca, ale nad našimi nádejami nelámeme palicu. Naopak, chceme ich povzbudiť do ďalšej práce.

Cez víkend odohrali majstrovský zápas proti rovesníkom z Popradu. Remizovali v ňom 1:1, keď sa gólovo presadili Dalibor Gonda a Stanislav Olejník. A práve Dalibora sme sa opýtali na momentálnu situáciu v kabíne mužstva. „Cieľ vyhrať zápas sme nesplnili. Stojí nás veľa práce a síl dosiahnuť v súťaži aspoň jeden gól. Trápime sa. S kombinačnou hrou je to v poriadku, žiaľ, nevieme si vytvoriť viac streleckých pozícií, taktiež presnosť streľby nie je veľmi kvalitná,“ začal odkrývať mladík a pokračoval.

„Kvalita hry súperov je oproti druhej lige úplne rozdielna. Hrá sa vo vyššom tempe a vyspelosť hráčov je oproti nižšej súťaži o dva stupne lepšia. Dlho nám trvalo, kým sme zmenili štýl hry adekvátne k mužstvám v prvej lige. Vo väčšine zápasov sme hrali s protivníkmi vyrovnanú hru, avšak chyby v našej hre, ktoré prichádzajú, sú spôsobené aj ligovou neskúsenosťou. Výsledky nás, samozrejme, netešia. Dostávame góly po chybách spôsobených slabým dôrazom v súbojoch a vykrývaním obranných priestorov,“ analyzoval situáciu.

Priznáva, že výsledky mužstva ho trápia. Nie je s nimi stotožnený. V tabuľke momentálne strácame bod na predposledné Michalovce, po 6 bodov na Ružomberok a Senicu. „Je nám jasné, že nás čaká boj o záchranu. Tak to všetci vnímame. Musíme sa preto zlepšiť, spoločne zabojovať. Pomohlo by nám víťazstvo. Všetci musíme priložiť ruku k spoločnému dielu. Hodnotiť spoluhráčov mi neprislúcha, na to máme trénerov, ale do každého zápasu vstupujeme s odhodlaním a hlavne s túžbou zvíťaziť ako kolektív,“ zdupľoval. V najbližšom kole ich čaká zápas proti MFK Ružomberok, ktorý môže veľa nap ovedať.

Rozhovor s Daliborom Gondom sme využili aj na jeho menšie predstavenie fanúšikom MFK Dukla. „S futbalom som začal ako 5-ročný v kolektíve ročníka 2000 s trénerom Ondrejom Poljovkom, takže od začiatku som bez prerušenia v Dukle, ktorá je mojou srdcovkou. V mladších ročníkoch sme sa zúčastňovali množstva turnajov doma i v zahraničí, ktoré sme vyhrávali. V žiackom kolektíve U15 sme dosiahli tretie miesto v celoslovenskej lige žiakov. Zažil som však aj veľa turbulencií futbalového klubu Dukly, avšak najviac vo mne rezonuje tohtoročný postup do prvej dorasteneckej ligy. V najbližšom období by som chcel s tímom vybojovať aj budúcoročnú účasť v prvej lige U19 pre mladšie ročníky. Mojim cieľom je na sebe pracovať, zlepšovať sa a hrať za A – mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica,“ hovoril sympaticky.