• Zdolali sme Púchov 4:1 a vrátili sa aj na čelo 2. ligy
A tím / MFK Dukla (PR) / 10.04.2021

Zdolali sme Púchov 4:1 a vrátili sa aj na čelo 2. ligy

Zo zápasu s Púchovom (S. Sabo)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v 24. kole druhej ligy zdolali vo Zvolene MŠK Púchov 4:1 a po prehre Liptovského Mikuláša v Skalici sa znovu dostali na čelo tabuľky. Jednoznačné víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Až do vylúčenia hráča hostí sme viedli iba tesne 1:0, ďalšie góly sme pridali počas početnej prevahy na ihrisku. Hrali sme bez ´vykartovaného´ kapitána Roba Polievku a chýbal nám i zranený útočník Laksík.

Duel začali naši futbalisti dobre. V tretej minúte z priameho kopu zo zhruba 25 metrov spoza rohu šestnástky tvrdo vypálil Ľubomír Willwéber a lopta nekompromisne putovala k vzdialenejšej žrdi do dolného rohu – 1:0. Tento rýchly gól akoby nám nepomohol. Iniciatívu prebral súper a mal aj šance. Loduha pekne vysunul Krčulu a Hruška si musel pripísať prvý dôležitý zákrok. O malú chvíľu ešte dôležitejší druhý, pretože Krčula prešiel v sedemnástej minúte po ľavej strane a nebezpečnejšie zakončoval, náš gólman loptu vyrazil na roh. My sme mohli kontrovať Vujoševičom, dostal dobrý pas na hranicu šestnástky, no vysoko prestrelil. Po polhodine hry sa opäť mohla Dukla presadiť. Migaľa poslal prízemný center z pravej strany do šestnástky, kde sa najprv snažil zakončiť Starší, obrancovia Púchova loptu zblokovali a následne strela Richtárecha bola tečovaná nad brvno. O pár minút neskôr Starší zakončoval z pravej strany pokutového územia nepresne a Willwéber na to mieril spoza šestnástky vysoko nad. Záver polčasu už patril nášmu mužstvu. Dobrú príležitosť mal po centri Migaľu v šestnástke hlavou Starší. Mieril tesne nad brvno.

Po zmene strán hneď v prvej minúte Willwéber vysunul Vujoševiča, ale ten nezakončil, lebo vo veľkom vápne bol pri lopte skôr brankár Strelčík. Hostia potom pohrozili. Veľmi dobrú loptu dostal do behu Štefanec a z kraja šestnástky poriadne zamestnal Hrušku, lopta len o centimeter minula pravú žrď. V 58. minúte Willwéber z priameho kopu z asi 30 metrov preveril Strelčíka, ktorý loptu s námahou vyrazil. Po hodine hry to skúšal z otočky presne k žrdi Starší a brankár MŠK mal opäť dostatok práce, aby mužstvo podržal. Dôležitý moment nastal v 64. minúte, kedy hosťujúci Kapusniak videl druhú žltú kartu a teda červenú. Porúčal sa z ihriska. Z miesta, kde sa dopustil faulu, kopal priamy kop Willwéber, Strelčík znovu loptu iba s námahou vyrazil a Starší sa ešte mohol dostať k dorážke, žiaľ ťažkú loptu nedokázal spracovať a zakončiť. Kopali sme však Starším rohový kop a z neho pridali druhý gól. Ján Nosko uzatváral zadnú žrď, dostala sa k nemu lopta po predĺžení hlavou Vujoševiča a náš stopér z bezprostrednej blízkosti nezaváhal – 2:0. A to nebolo všetko. Prešli iba dve minúty a Lukáš Migaľa fantasticky vypálil z pravej strany do horného bližšieho vinkla a zvýšil na 3:0. Bol to výstavný kúsok a nečakaný, Strelčík bol bez nároku. Škoda však menšej nekoncentrácie nášho tímu v 71. minúte. Z ľavej strany putovala lopta do šestnástky na Michlíka a ten presne namieril loptu k žrdi, znížil na 3:1. Tento moment nás však nevyviedol z miery, mali sme početnú, ale aj územnú prevahu, boli sme viac na lopte a po strele Kvoceru z uhla musel gólman Púchova znovu loptu iba vyrážať, dostala však k Staršiemu a ten už pokoril Strelčíka, no zastúpil ho na bránkovej čiare jeden z jeho obrancov. Následne sa k druhej dorážke dostal Willwéber a brankár hostí i so šťastím zasiahol. Prežíval krušné chvíle. Kapituloval napokon v 84. minúte. Kvocera z pravej strany tiesnený v ťažkej pozícii poslal center pred bránku a Matej Starší hlavičkoval presne pod brvno – 4:1. Bolo teda ´vymaľované´. Piaty gól mohol v závere pridať striedajúci Viktor Tóth, z vnútra šestnástky zakončoval do žrde. Na opačnej strane Loduha spoza veľkého vápna vystrelil a loptu poslal len tesne nad brvno.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Púchov 4:1 (1:0)

Góly: 3. Willwéber, 65. Nosko, 67. Migaľa, 84. Starší – 71. Michlík. Rozhodoval: Choreň. ŽK: Migaľa, Vujošević, Snitka – Kapusniak, Kopiš. ČK: 64. Kapusniak po 2 ŽK. Bez divákov.

Zostavy:

MFK Dukla: Matúš Hruška – Migaľa, Vajda (87. Kupčík), Nosko, Frimmel – Snitka (87. Hanes), Willwéber – Gonda (46. Kvocera), Richtárech (82. V. Tóth), Starší – Vujošević (82. Jackuliak)

MŠK: Strelčík – Martinček, Riška, Pavlovič, Lacko – Štefanec, Loduha, Kapusniak, P. Mráz (73. Rypák) – Michlík (73. Kopiš), Krčula (79. Prekop)

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Sme spokojní. Vyhrali sme dôležitý zápas. Púchov má dobré, silné mužstvo, je nebezpečný. Musím priznať, že nám pomohlo vylúčenie hráča hostí v druhom polčase. Prvý nebol z našej strany ideálny. Zlomilo sa to až po tej červenej karte súpera. Dali sme hneď na to druhý gól a pridali ďalšie. Bol to ťažký zápas, no zvládli sme ho a opäť sme sa dostali na prvé miesto v tabuľke, čo nás teší. Budúci týždeň ligový zápas nehráme, takže som rád, že nás čaká ťažký pohárový zápas, že nebudeme mať až také dlhšie voľno. Tešíme sa na kvalitného súpera z Dunajskej Stredy. Vynasnažíme sa odohrať čo najlepší zápas.“

Ján Nosko, strelec nášho víťazného gólu: „Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Púchov má nevyspytateľné mužstvo. Uhral už nejaké dobré výsledky, preto sme išli do zápasu s cieľom podať čo najlepší výkon, streliť góly a neinkasovať. To sa nám v prvom polčase podarilo. Išli sme do vedenia, neinkasovali sme, v druhom dejstve sme zvýšili na 2:0 a 3:0. Škoda gólu na 3:1, ale celkovo si myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Samozrejme boli tam aj chyby. Čo sa týka môjho gólu, tréneri ma chceli ušetriť zranenia, tak ma dali na zadnú žrď pri rohoch, zatváral som to. Takže som rád za ten gól. Mám ešte ranu nad obočím, musím to mať prelepené, ale nie je to nič strašné.“

Ľubomír Willwéber, strelec nášho prvého gólu: „Určite som spokojný s realizáciu priamych kopov, teda najmä s tým prvým v tretej minúte. Všetky boli z takých vzdialeností, z ktorých sa pokúšam o góly. Zobral som to na seba, skúsil som to. Teší ma, že aspoň ten jeden gól tam padol. Zápas sme po celý čas v podstate kontrolovali. V prvom polčase mali hostia zo dve – tri náznaky šancí, ale keď sme pridal druhý a tretí gól, tak sme to upokojili. Oni ešte predtým dostali červenú kartu. Po tom treťom góle sme držali loptu a bez problémov sme to dotiahli do víťazného konca. Tešíme sa už na Dunajskú Stredu. Je to veľké mužstvo, takže sme radi, že sa budeme môcť pomeriť s prvoligovým gigantom. A uvidíme ako to dopadne. Určite dáme do toho všetko.“

Komárno – Šamorín 1:3, Skalica – Liptovský Mikuláš 3:0, Podbrezová – Poprad 4:0, Trebišov – Žilina B 3:1, Slovan B – Košice 0:4, Petržalka – Bardejov sa hrá v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla má v 25. kole II. ligy plánované voľno, najbližšie odohráme pohárový duel vo Zvolene v stredu 14. apríla o 13.30 hodine proti druhému tímu aktuálnej tabuľky najvyššej súťaže na Slovensku DAC Dunajská Streda.