Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Aj z čašníka môže byť kanonier
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 27.02.2020

Aj z čašníka môže byť kanonier

Aj z čašníka môže byť kanonier
Jeho životný príbeh je pozoruhodný. Má futbalový talent, je strelcom, ale predsa na Slovensko neprišiel len ako futbalista – zamestnaný bol ako čašník. Nevzdal sa však svojho sna. Zabojoval. Postupne sa výkonmi a gólmi dostával na futbalové výslnie, prelomil ľady osudu. Miladin Vujošević to skutočne nemal ľahké. Ale už v Dubnici, kde pôsobil, týždeň čo týždeň dokazoval, že je kanonierom na pohľadanie. Do Dukly prišiel ako strelecký klenot, ktorého góly náš môžu posunúť do Fortuna ligy.

Pred blížiacou sa jarou je Dubnica náš najväčší protivník, čo sa týka boja o postup. Máme s ňou v tabuľke zhodne po 40 bodov. A práve odtiaľ k nám prišla posila, ktorá výrazne zvýši náš ofenzívny potenciál. „V Dubnici sa mi skončila zmluva. Dukla sa mi ozvala a rýchlo sme sa dohodli. Myslím si, že upísať sa Dukle bol pre mňa správny krok. Zatiaľ som v klube veľmi spokojný,“ začal rozprávanie.

V klube pod Urpínom je prvé týždne, adaptuje sa, zvyká si na herný systém trénera Stanislava Vargu a svoju úlohu v ňom. „Zo začiatku to bolo trochu ťažké, pokiaľ som sa prispôsobil tímu. Teraz sme už so spoluhráčmi zohratí, chápeme sa na ihrisku a každý vie, čo má robiť, fungujeme dobre. Prípravu sme začali trochu zle, prvé dva zápasy sme prehrali, ale potom sme išli do Nitry a vyhrali 5:1. Od toho zápasu sme sa zlepšovali a neustále sa chceme zlepšovať. Tréneri i spoluhráči ma prijali veľmi dobre, aj napriek tomu, že som im na jeseň vo vzájomnom zápase strelil dva góly...Teraz na to spomíname len zo srandy. V mužstve sú veľmi dobrí chlapci a futbalisti, takže som nemal problém sa prispôsobiť v kabíne a dúfam, že sa nám podarí naplniť náš cieľ, a to je postup do Fortuna ligy. To je zároveň aj naša motivácia,“ pokračoval.

Pristavili sme sa pri vzájomnom zápase, ktorý sme odohrali s Dubnicou (3:3) a bola to zároveň naša rozlúčka so Štiavničkami. Ako videl spomínaný duel, v ktorom zaznamenal 2 góly? „Vedeli sme, že hráči Dukly majú kvalitu, možno o trochu lepšiu ako Dubnica. Dukla hrala výborný futbal do nejakej 70. minúty na ťažkom teréne. Potom sme my dali 2 góly, ale na konci mala Dukla veľkú šancu na 4:3, ale nepremenila ju a zápas skončil podľa mňa zaslúženou deľbou bodov,“ spomínal.

Jeho príchodom sa pre trénerov otvárajú nové taktické možnosti. Miladin nie je len typickým útočníkom, nastúpiť môže aj pod hrotom. „Viem zahrať aj pod hrotom, ale najlepšie sa cítim na typickom útočníckom poste a myslím, že najviac tam aj pomôžem tímu. Ale je na tréneroch, kam ma zaradia do zostavy. Mojou úlohou je byť stále pripravený v zápasoch čo najviac pomôcť mužstvu,“ hovoril na jeseň 6-gólový strelec.

Podľa vlastných slov prišiel do Dukly kvôli tomu, aby dosiahol tímový úspech. „Môžem povedať, že máme ambíciu postúpiť do prvej ligy. Každý pracujeme na tom a robíme všetko pre to. Myslím si, že máme kvalitný káder, ktorý môže pomýšľať na postup a uvidíme na konci súťaže, či sa nám to podarí. Máme konkurentov, sú tu Dubnica aj Skalica, takže nebude to jednoduché, ale sme pripravení zabojovať o svoju šancu. Osobne cítim, že na jarnú časť sezóny budeme dobre pripravení,“ dodal s presvedčením.

Miladina veľmi výrazne poháňa vnútorná motivácia. V kariére to nemal vždy na ružiach ustlané. Na Slovensko prišiel na jar ročníka 2016/2017 a začal strieľať góly za treťoligové FTC Fiľakovo. Z FTC následne prestúpil do Rimavskej Soboty a z nej v zime 2018 do MFK Dubnica, kde strieľal gól za gólom. Predtým však robil čašníka a len niekde v kútiku duše sníval, že bude profesionálny futbalista. „Bolo aj také obdobie v mojom živote, keď som len robil čašníka a futbal som nehral 1 rok. Na Slovensko som prišiel, pretože som cítil, že tu môžem byť úspešný. Začal som v tretej lige a hneď som začal dávať góly. Bolo mi povedané, že nemám na 2. ligu, ale neskôr som prestúpil do Dubnice. S ňou som postúpil do 2. ligy a hneď som sa stal najlepším strelcom súťaže a vtedy mi bolo povedané, že nemám na 1. ligu. Aj kvôli tomu som prišiel do Dukly, lebo podľa mňa má Dukla najväčšie ambície postúpiť a chcem si zahrať najvyššiu súťaž. A chcem potvrdiť, že mám na najvyššiu súťaž a dokázať aj neprajníkom, že sa vo mne mýlili. Môžem povedať, že som taký bojovník vo futbale, všetko som si musel odmakať a neustále sa chcem zlepšovať a zatiaľ idem krok po kroku,“ hovoril s rozvahou.

Duklu už na konci budúceho týždňa čaká ťažký zápas. Predstavíme sa v Ružomberku proti miestnej rezerve a nečaká nás nič ľahké. „Očakávame ťažký zápas. V Ružomberku sú mladí chlapci, ktorí sa túžia presadiť a nebudeme to mať s nimi ľahké. Ale verím, že ten zápas zvládneme. Proti nim som v drese Dubnice na jeseň nenastúpil a až tak ich nepoznám, ale viem, že budú pre nás nepríjemným súperom,“ pokračoval.

Na záver rozhovoru sme ho požiadali o bilancovanie svojej kariéry. Ako sme už písali vyššie, Miladin sa musel postaviť osudu a svoje miesto na futbalovom výslní na Slovensku si vybojovať od piky. Preto váži slová. „Ešte mám málo rokov, aby som až tak hodnotil svoju kariéru, ale zatiaľ som spokojný. Keď sa pozriem na to, že 3 roky dozadu som bol v bare a čakal, aby ma niekto zavolal doniesť mu niečo na pitie...A teraz som v mužstve, ktoré je na 1. mieste v tabuľke druhej ligy,“ vyznal sa z pocitov.

Miladin má hobby v basketbale a tenise a podľa svojich slov je v nich dobrý. Nehráva však tieto športy často, aby sa prípadne nezranil. Rád pozerá televíziu, ale prevažne srbské filmy. Jeho obľúbeným futbalistom je Zinédine Zidane, v minulosti ho obdivoval ako hráča, teraz ako trénera Realu Madrid. Vo futbale má svoje sny, tým jeho je raz si zahrať anglickú Premier league. Uvedomuje si však, že dostať sa do ligy v kolíske futbalu je veľmi náročné, ale chce sa o to pokúsiť. My veríme, že už jarnými výkonmi v drese Dukly preukáže svoje nielen strelecké kvality a potvrdí, čo je o ňom známe. Že je pre MFK Dukla Banská Bystricou výraznou posilou.